Menu Close

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius

IKIMOKYKLINĖS-GRUPĖS-BORUŽIUKAI-DARBO-GRAFIKAS

IKIMOKYKLINĖS-GRUPĖS-PELĖDŽIUKAI-DARBO-GRAFIKAS

IKIMOKYKLINĖS-GRUPĖS-NYKŠTUKAI-DARBO-GRAFIKAS

PRIEŠMOKYKLINĖS-GRUPĖS-BITĖS-DARBO-GRAFIKAS

 

Registracija į darželį. https://darzeliai.klaipedos-r.lt/

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Priešmokyklinio ugdymo modulių aprašas

Valgiaraščio vertinimo pažyma. 4–7 m. „PAVASARIS-VASARA NR. l“

Ugdymo įstaigos tvarkos aprašas – COVID-19

Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras. Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa: 

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos elektroninio dienyno Mūsų darželis tvarkymo nuostatai

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vaikų lankomumo ir užmokesčio už darželį aprašas

Atmintinė tėveliams

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos valgiaraštis 4–7 metų vaikams „RUDUO–ŽIEMA  NR. 1“

Sprendimas dėl vaikų priėmimo tvarkos aprašo

 Adaptacijos tvarkos aprašas 

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės Boružiukai dienos ritmas

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės Pelėdžiukai dienos ritmas

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės Bitės dienos ritmas

 
Žaisliukai prikelti antram gyvenimui
Sunku būna atsisveikinti su sulūžusiu žaisliuku.”Nykštukai” prikėlė žaisliukus naujam gyvenimui.
Neišmetė mašinėlių su palūžusiais rateliais, jose pasėjo sėklas, laistė, prižiūrėjo ir užaugino puikią žalumą, kuri kasdien džiugina savo pokyčiais.
  Planuojant veiklas kartais nutinka taip, kad tenka suktis iš padėties. Atėjus žirnių ir pupų sėjai susirgo beveik visi “Nykštukai”, liko Matukas vienas, kuris už visus draugus žirnius ir pupas pasėjo.Užaugo pupos, greit į dangų lips “Nykštukai”🙂
 
 Pupos auga lig dangaus
 Žirniai žiedelius tuoj kraus.
 Batukuose auga salotos,
 Šalia kamuoliukas spalvotas.
 
IU mokytoja Loreta Stirbienė
 
 

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos priešmokyklinė grupė “Bitės” įsisuko į šventinį, Lietuvai skirtą, sūkurį. Grupės veiklos ne tik nusidažė trispalvės spalvomis, bet ir skambėjo dainos, šokiai, gražiausi žodžiai gimtinei, o svarbiausia – mažųjų lietuvaičių šypsenos ir širdelės, plakančios Lietuvai.

 

KARTU MES – LIETUVAI

Veiviržėnų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus grupių Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo veiklos pasižymėjo įvairiapusiškumu ir bendradarbiavimu. Grupių ,,Nykštukai“, ,,Boružiukai“, ,,Pelėdžiukai“ ir ,,Bitės“ mokytojos, negailestingai atskirtos pandemijos reikalavimų, kaskart semiasi naujų idėjų. Praėjusiais metais taką nuo darželio iki gimnazijos pastato, kur įsikūrusi priešmokyklinio ugdymo grupė ,,Bitės“, nutiesė šventinė trispalvių aitvarų alėja. Šiemet nutarta veiklas dovanoti viena kitai, t.y. rato principu, nes ratas simbolizuoja  kaitą, judėjimą, takumą.

Mažieji ,,Nykštukai“ Vasario 16-ajai įprasminti dovanojo ,,boružiukams“ geltonos, žalios, raudonos spalvos akmenukus, iš kurių reikėjo sudėlioti simbolinę Lietuvą. Taip pat dovanota ir pirmoji istorijos bei savo krašto pažinimo pamoka: pažintis su įstabiausiais Lietuvos istoriniais pastatais, vėliavos simbolika. Grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikai sulaukė ,,boružiukų“ dovanų: medį, kurį vaikai turėjo papuošti trispalvėmis širdelėmis, akmenukų dėlionę, saldainių eksperimentą. Beje, akmenukai šiemet tapo kertine užduotėle, kurios pirminio sumanymo – sudėlioti lauke bendrą grupių didžiulę trispalvių akmenų akmenukų širdį, net ir takelio idėja buvo įgarsinta– buvo atsisakyta dėl  nenuspėjamų oro sąlygų. Tad spalvoti akmenukai puikiai rado saugią vietą grupėse. O tai – ir ilgalaikė metodinė priemonė. Tiesa, ilgalaikę priemonę, kaip dovanos idėją įgyvendino  vyriausieji grupės ,,Bitės“ vaikai mažiesiems ,,nykštukams“. Puikios priemonės spalvų pažinimui rezultatas – pražydusios drugeliais ir gėlių žiedais širdutės. Mažųjų rankutės kantriai dėliojo geltoną, žalią, raudoną spalvas, miklino pirštukus ir pažino Lietuvą. Na, o ,,bitėms“ nuo ,,pelėdžiukų“ teko tyrėjų, atradėjų vaidmuo, nes užkoduotos užduotys laiške, butelyje ragino mąstyti ir savo kraštą pažinti originaliai.

Daug triūso įdėjusios mokytojos, ruošdamos užduotis, visada pasiruošusios padėti mokytojų padėjėjos ir nuolat žingeidžios, staigmenų laukiančios vaikučių akys. Štai dėl ko verta stengtis! Ir neteisūs tie vertintojai, kuriems vaikai nebe tokie, kokie anksčiau buvo, kad vaikai nebenori nieko, niekas jiems neįdomu. Tikrai ne! Kasdien bendraujame su vaikučiais, trokštančiais naujovių, laukiančiais, ką naujo išmoks, sužinos. Ir jei užmiegotos akutės ryte žvelgia klausdamos: ,,O ką šiandien darysim?“, ,,Ar šiandien bus Lietuva? O kokia bus? Su paukščiukais?“, vadinasi, su mumis viskas gerai. Vaikai nuostabūs. Mokytojai nepakartojami. Tik kartu mes – Lietuvos kūrėjai!

Informaciją parengė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos Loreta Stirbienė, Alma Kinčienė, Janina Riaukienė, Žibutė Strumylienė, Alvyda Švabienė ir Vaida Girskienė

   

 

 

 

APIE KALNELĮ, NEUŽMIRŠTUOLĖMIS PRAŽYDUSĮ, IŠBAIDYTAS RAGANAS IR IŠKOVOTĄ LAISVĘ

-Kodėl žvakutės dega?

-Kad šviesu būtų!

-O kodėl šviesos reikia?

-Kad visokios raganos nelįstų! Kad sapneliai gražūs būtų! Kad veidrodis nesudužtų ir stiklo šukės į širdeles ir akytes neįkristų!

-O kas tada nutiks?

-Tada pikti būtume! Pradėtume muštis! Negražius žodelius sakytume!

-Tai ką daryt tada, kad nebūtume pikti?

-Reikia būti gražiai ir žvakučių neužpūsti, kad šviesu būtų!

 

Taip jaukioje žvakių šviesoje Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, apie šios dienos prasmę kalbėjosi grupės ,,Boružiukai“ vaikai su savo mokytoja Vaida. Už sienos grupėje ,,Pelėdžiukai“ šventiškai šurmulivo: vaikai darė darbelius, darželio erdves meilės Lietuvai širdelėmis papuošė, o į lauką eidami išsiruošė su šventiškomis mokytojos Žibutės megztomis trispalvėmis kepuraitėmis.

Priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Bitės“ mokytoja Alvyda su būsimaisiais pirmokais žvakelėms degant papasakojo, ką pati atsiminė iš 1990-ųjų sausio 13-osios, nes buvo tik šiek tiek vyresnė, negu dabar yra priešmokyklinukai. Meilę Lietuvai vaikai sutalpino į aplikuotas trispalves širdeles, klausėsi pasakojimo apie kovotojus-Tėvynės gynėjus, žiūrėjo filmuką apie tos dienos įvykius. Ir kaip atsakyti į vaikų užduotą klausimą:

-O kodėl tie negeri žmonės puolė Vilnių?..

Dienos akcentas- darželio kalnelio puošimas 100 neužmirštuolių! Šios žydinčios akcijos iniciatorė ir sumanytoja Loreta, grupės ,,Nykštukai“ mokytoja, subūrė mokytojas ir vaikus bendram tikslui- išpuošti kalnelį gėlėmis.

Pražydo darželio kiemas žiemą, ištirpdė sniegą, o vaikučių širdelėse tą dieną jaukiai apsigyveno gerumas ir meilė – plevėsuojančiai trispalvei, vaikų šiltai LIETUVA vadinamai,  Vilniui be negerų žmonių, šeimai, jaukiems sapnams ir gražioms pasakoms be raganų.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus mokytojos Vaida Girskienė, Loreta Stirbienė, Alvyda Švabienė, Janina Riaukienė, Žibutė Strumylienė, Alma Kinčienė

Dėkojame mokytojos padėjėjai Airidai Kenstavičienei už darželio erdvių ir stendų papuošimą Laisvės gynėjų dienai

 

 

 

APIE BURTŲ LAZDELĘ, KALĖDINĮ IŠMANUMĄ IR MEILĘ

Kiekvieno etapo pabaigoje – metų, gal projekto – įprasta vertinti: gerai, blogai, daug, mažai, vertinga, nelabai. Arba bandome ,,pristumti“ vertę, kad bent į šiokius tokius  GERAI ir DAUG rėmus įsitalpinti, o NAUDĄ ateityje įžvelgti.

Kuo ypatingas darbas su vaikais ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėse? Ogi tuo, kad visos vertinimo skalės padalų žymės yra čia ir dabar, kasdien, kas minutę. Vaikui, ką tik į pasaulį žvelgusiam pro ašarų ratilus, gyvenimas lygiai taip pat, staiga, gali virsti krykštavimu ir mėgavimusi džiaugsmo ir nuotykių sūkuryje. Bet ,,abrakadabra“ burtų lazdelės šeimininkauja tik pasakose. O kaip burtai veikia realybėje?

Visas metų dienas išmaniam (supraskite – išmanus su vaikais dirbantis mokytojas tikrai ne tas, kuris įvaldęs  edukacinį robotą, interaktyvią lentą, ekraną mėgaujasi savo i š m a n u m u) mokytojui paprasčiausia pasakų knygutė, laiko ir vaikų pirštukų patrintais lapais, tampa tokia galinga, galinčia paneigti Niutono visuotinės traukos dėsnį ir nuskraidinti į neregėtas erdves. Išmanusis su mažaisiais dirbantis mokytojas yra viskuo: visagaliu kūrėju, įkvėpėju, o kartas mamyte, močiute – tuo, ko labiausiai šią minutę vaikui reikia.

Taigi kalbant apie stebuklus ir burtų lazdeles, labiausiai tam tinkamas yra gruodžio mėnuo, kai pati erdvė alsuoja laukimu kažko ypatingo. Veiviržėnu Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus mokytojos visas mėnesio dienas vaikams dovanojo nuotykius, naujas patirtis, naują tikėjimą stebuklais. Štai mokytojos Loreta Stirbienė ir Alma Kinčienė Veiviržėnų mažųjų grupėje ,,Nykštukai“ vaikams dovanojo naują patirtį liesti, pažinti, puošti kalėdinę eglutę. ,,Daug įspūdžių, nuostabos, susidomėjimo“ – prisimena mokytojos.  Pėžaičių skyriaus grupės ,,Drugeliai“ vaikai visą mėnesį atliko nykštuko užduotėles iš adventinio kalendoriaus. Vaikai susipažino su tradicijomis, puošė grupės erdves, kepė sausainius, dainavo daineles, mokėsi eilėraštukus, dalyvavo konkurse, šoko ratelius, klausėsi įvairių kalėdinių pasakų. Mokytoja Vaida Merliūnienė laiminga linkėdama: ,,tegul skamba Kalėdos visų mūsų širdyse!“. Paslaptingu ir mistiniu laikotarpiu vadindama Adventą, Pašlūžmio mokytoja Inga Girskienė pasakoja: ,,Laukdami Kalėdų, Pašlūžmio skyriaus darželio vaikai kartu su mokytojomis bei jų padėjėjomis nusipynė Advento vainikus ir papuošė juos keturiomis žvakėmis, kurios reiškia keturias Advento savaites, likusias iki Kalėdų. Taip pat kūrė adventinius kalendorius su užduotėlėmis vaikams, puošė vaikų pagamintomis dekoracijomis darželio erdves, dekoravo langus. Kūrybiškai vaikų pagaminti atvirukai – tai gerumo lašeliai su palinkėjimais. Ugdytiniai klausėsi bei mokėsi eilėraščių, pasakojimų apie Adventą, gerumą, pagalbą. Ruošiantis darželio kalėdinei šventei „Kalėdos su nykštuku“, išmokta daug žaidimų ir dainelių“. Mokytoja Žibutė Strumylienė šiltai pasakoja apie savo ,,pelėdžiukus“: ,,kai mažiau saulytės, kai už lango snyguriuoja, širdelės prisipildo artėjančių žiemos švenčių kvapo, tada ,,Pelėdžiukai” kuria adventinį kalendorių (staigmenos bei užduotys sugalvotos pačių vaikų), Advento vainiką. Kalėdų senelis tikrai pamatė, kiek džiaugsmo vaikams suteikia savo grupės puošimas, šokiai ir dainos žiemos pasaka paverstoje Veiviržėnų vaikų darželio salėje. Mokytoja Alvyda Švabienė ugdo priešmokyklinės grupės ,,Bitės“ vaikus, kurie šventinį mėnesį gyveno išties įspūdingai: vyko mėnesio projektas ,,Svečiuose ELFAI“, papuošta eglutė savo pačių pasigamintais žaisliukais, imbierinių sausainių kepimas grupėje, dalyvavimas saldainių edukacijoje Kretingoje.

Jeigu paslaptingo gruodžio naktimis grožėjotės skambančiais ir tūkstančiais lempučių papuoštais Veiviržėnais, ko gero pastebėjote mažyčiais žingsneliais raudonomis kepurytėmis tipinėjančius elfus, keliaujančius pas vaikus į grupę ,,Boružiukai“. Tikrai neleis pameluoti grupės mokytoja Vaida Girskienė, kuri pirmoji atėjusi į grupę ryte  prieš septynias, pamatydavo, ką pernakt iškrėtė padūkėliai elfai, lankantys vaikučius vos tik prasidėjo gruodžio mėnuo. Džiaugsmingi rytai, kai vaikai ne apsimiegoję koja už kojos ramstydami sienas lipa į antrą aukštą link savo grupės. Nieko panašaus! Aštuntinių natų ritmu kaukšėjo vaikų snieguoti batai aukštyn, greityn- pas elfus/nykštukus, kad savomis akimis kuo greičiau išvysti jų iškrėstus nuotykius: gal palubėje supasi meškerę nusitvėrę ir ,,žvejoja“ vaikų šlepetes, o gal šelmiai kėdučių piramidę susistatę šeimininkauja po spintelę, kur taip skaniai kvepėjo vakarykščiai pačių vaikučių iškepti, saldžiu glajumi išpuošti imbieriniai sausainiai… Taip ir buvo! Neišsisuko padūkėliai, nes elfus išdavė ant jų veidukų likę sausainių ir pudros pėdsakai.

Pala, kur girdome mintį, kad burtų lazdeles tik pasakose? Šiaip tai paslaptis, bet kartais ir paslaptys pačios prisiprašo būti išduodamos – po burtų lazdelę kišenėje turi kiekviena su vaikučiais dirbanti mokytoja. Na ir kas, kad gruodis baigiasi. Stebuklai nesibaigs tol, kol bus bent viena jo laukianti širdelė. Stebuklai – GERAI, o jeigu jų DAUG ir su MEILE, dar geriau.

Adventinio ir šventinio gruodžio mėnesio įspūdžiais pasidalino Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojos

  

 

 

Skip to content