Menu Close

Pirmosios ponios viešnagė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje

LR prezidento Gitano Nausėdos darbinio vizito Klaipėdos rajone metu pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė pasirinko aplankyti mūsų, žymaus signataro, Veiviržėnų Jurgio Šaulio vardo gimnaziją. Signataro Jurgio Šaulio vardas įprasmintas mūsų formaliose ir neformaliose veiklose, edukacinėse, muziejinėse bei laisvalaikio erdvėse, atributikoje.  Stengiantis, kad mokiniai gautų tą pačią kokybę, kurią gauna didmiesčių mokyklose, modernizuojamos bei toliau atnaujinamos klasės, įrenginėjama fizikos-chemijos laboratorija, realizuojamos atnaujintos ugdymo programos, įtraukusis ugdymas. Mūsų miestelio gimnazija yra prie Mažosios Lietuvos, su XIX amžiaus pradžios mokyklos ištakomis, turinti dabartinį statusą po įvairių transformacijų ir tikimės, kad gimnazija Veiviržėnuose bus ilgai bei tas LR Vyriausybės nutarimas Nr. 995 yra keistinas, pristatyme viešniai kalbėjo direktorė Laima Navickienė. Minėtas nutarimas mokyklų vadovų konferencijoje Druskininkuose įvardintas kaip  nepagrįstas kokybiniais bei švietimo prieinamumo rodikliais.

Kad Jai patinka Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija ir ji norėtų mokytis mokykloje, kurios vardo žmogus savo parašu užtikrino galimybę gyventi laisvoje valstybėje, tad palinkėjo džiaugsmo ir taikaus gyvenimo, gražaus augimo, o Lietuva šiandien – kaip niekad stipri. Pamačiusi kūrybinį projektą pasijuto, kaip namie ir prisiminė mamą. Susirinkusiems mokiniams, pedagogams, vietos savivaldos, kultūros atstovams susitikimo metu kalbėjo pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. 

Pasirinktas su mokiniais betarpiškas, galbūt galima sakyti sokratiškas metodas – liejosi aibe klausimų, atsakymų, apimančių plataus spektro gyvenimo sferas pradedant mokyklinėmis, baigiant Jungtinių Tautų Organizacijos tribūnos peripetijomis. Iššūkius kartu su Prezidentu G. Nausėda pavyksta įveikti, tam padeda orientacija, nes buvome ir esame mokslo bei kultūros žmonės. Atsakymuose išsakytas netikėjimas sėkmės istorijomis, o tikėjimas kryptingu darbu, pastangomis, tikslo siekimu, ko linkėta jaunajai kartai. Priešas glūdi mūsų silpnybėse, tad raskite asmeninį stiprybės šaltinį, iškelkite aukštai savo svajonių vėliavą, būkite mūsų ateities vėliavnešiai ir po daugelio nusivylimų galėsite pasakyti aš tai padariau, drąsino mokinius pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. Pasak viešnios pokalbiai su vaikais buvo testas, kurį vainikavo pradinuko atsakymas į klausimą, kad  gimnazija yra džiaugsmas.

Istorinio vizito metu pristatytas gimnazijos potencialas, perduotos bendruomenės aktualijos, Prezidento sveikinimas ir padovanota vėliava, nuotraukos,  priminimas,  kad žinios ir atkaklus tikslo siekimas gali tapti vyraujančiais motyvais.

Arūnas Mikalauskas

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas

Posted in Naujienos
Skip to content