Menu Close

Pėžaičių skyrius

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius.

Buveinė: Aisės g. 3, Pėžaičių k., Veiviržėnų sen., LT 96261 Klaipėdos r. sav.

Skyriuje veikia viena jungtinė darželio grupė: ikimokyklinė/priešmokyklinė.

Darželio grupė „Drugeliai“ yra aktyvi, veikli, atvira naujovėms. Sėkmingai įgyvendina ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo programas, sveikatos, meninio ugdymo projektus, nepamirštama puoselėti ir pagrindines įstaigos tradicijas.

Šalia įstaigos įrengta puiki žaidimų aikštelė, aplinkui daug erdvės vaikų įvairioms veikloms. Vaikai daug laiko gali praleisti gamtoje, nes netoliese yra gražus miškelis. Ten galima susipažinti ne tik su įvairia augmenija, bet ir pamatyti įvairių miško gyventojų.

Didelis dėmesys skiriamas bendruomenės vertybėms: pagarbai vienas kitam, mandagumui, kūrybiškumui, savarankiškumui, tolerancijai ir bendradarbiavimui.

Vaikus ugdo kūrybiškos pedagogės, muzikos ir choreografijos vadovės, švietimo pagalbos specialistės. Pedagogai dalyvauja įvairiuose seminaruose, organizuoja mokyklos šventes ir pramogas, talkina kaimelio renginiuose.

Vaikai šioje ugdymo įstaigoje visada laukiami, suprasti ir saugūs!

 
 
 
,,Drugelių “grupės vaikai ne tik šventė Heloviną, bet ir turėjo nuostabią muilo gaminimo edukaciją. Kiekvienas pasigamino po 4-6 kvepiančius, gražius muiliukus. Puiki nauja veikla visiems labai patiko. O mūsų vaikučiai patiko Karolinai, kuri labai stengėsi dėl kiekvieno vaiko, kad gautųsi kuo dailesnis, spalvingesnis muiliukas.

Kartu su vaikučiais sakome DIDELĮ AČIŪ mamytei Laurai už tokį operatyvų edukacijos suorganizavimą.
Mokytojos Aldona ir Aušra
Rudeninė skrybėlė
Šių metų rudenėlio šventės tema – Rudeninė skrybėlė. Vaikai nešė skrybėles, kepures, puoštas margaspalviais lapais, gėlių žiedais, įvairia gamtine medžiaga ir net vaisiais ir daržovėmis. Kai visa skrybėlių kolekcija buvo surinkta, ją pristatėme kaimo bibliotekoje. Kiekvienas turėjo galimybę , skambant muzikai, žengti raudonu kilimu, pademonstruoti savo skrybėlę ir pasidžiaugti kitų.

Po to vaišinomės tetos Rūtos keptu obuolių pyragu, bibliotekininkės Janinos keptomis ,,sraigelėmis”. Džiaugiamės pasiektu rezultatu ir dėkojame tėveliams už aktyvumą ir kūrybiškumą, o Janinai už priėmimą. Rudeninių skrybėlių kolekciją dar galimą pamatyti Pėžaičių bibliotekoje.
Mokytojos Aldona ir Aušra
 
Tu – mano širdelėj, aš – tavo širdy

Ačiū tau, Mamyte, kad mano esi.
Tokie žodžiai skambėjo Pėžaičių bibliotekoje, POPIETĖS SU MAMYTE metu. ,,Drugelių ” grupės vaikučiai mamytėms dovanojo savo rankomis darytus darbelius, dainavo daineles, pasakojo apie jas, šoko kartu su mamytėmis. Mamytėms vaikai uždėjo karūnas ir pavadino ,,Drugelių” grupės karalienėmis.  Visiems buvo taip gera pabūti kartu. 
Mokytoja Aldona
 
 
Užgavėnės
Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį. Šiandien ,,Drugelių” grupės vaikučiai, pasipuošę savo gamintomis kaukėmis, skandavo ,,Žiema žiema bėk iš kiemo”, šurmuliavo ir visaip ,,gąsdino” žiemą. Vaikų skleidžiami garsai skambėjo ne tik darželio kieme, bet ir kaimo bibliotekoje, medicinos punkte, parduotuvėje ir kavinėje.
Žiemos simbolio – Morės sudeginimas, vaikams suteikė džiugių emocijų. Na, o grįžę į darželį, skanavome gardžių blynų.

Mokytoja Aldona
Neįprasta spalio 28-oji diena,🦋“DRUGELIŲ”🦋 grupėje
Vaikai šią dieną leido stebuklingoje, šviečiančioje palapinėje. Pasakojo įvairias istorijas, dalijosi įspūdžiais. Mamyčių Lauros, Vaidos, Irmos paliktos dovanėlės ir papuošta aplinka paliko vaikams daug gerų emocijų. O mamytės  Birutės dėka šią gražią dieną vainikavo į svečius atvykęs šokantis meškinas. 
Mokytojos Aldona ir Vaida dėkoja tėveliams už bendrystę.
JEI NUOBODULYS KANKINA: “KVIESK Į GRUPĘ VITAMINĄ”
Rugsėjo 15-tą ir spalio 5-tą dieną “Drugelių” grupės vaikai tyrinėjo vaisius ir daržoves. Sužinojo apie vitaminų naudą mūsų organizmui. Padėjėjos Rūtelės ir padėjėjos Ingridos pagalba spaudė sultis ir jas ragavo. Vaikams šios netradicinės dienos suteikė ne tik daug žinių, bet ir džiugių emocijų. 
Mokytojos:
Vaida Merliūnienė, Aldona Jefišova
 
Išvyka į Skomantų piliakalnį
Jau tampa tradicija, kad artėjant vasarai, Drugelių grupės vaikai su mokytojomis vyksta ,,ieškoti lobio” į Skomantų piliakalnį.

Nekasdienėje aplinkoje vaikams smagu buvo stebėti gamtos grožį, klausytis paukščių balsų, žaisti, ieškoti lobio, valgyti lauže keptas dešreles ir patiems kepti zefyrus. Išvykos metu, išlydėjome Karolį į pirmą klasę, linkėdami sėkmės moksluose ir gerų draugų.
Grįžome nors ir pavargę, bet laimingi ir suprasdami, kaip svarbu saugoti ir mylėti gamtą, nes gamta – visų namai.
 
Mokytojos Aldona ir Vaida
Parskridai – pragydai
Projekto tikslas – padėti vaikams pažinti parskrendančius paukščius, saugoti ir puoselėti gyvąją gamtą.
,,Drugelių” grupės vaikai, visą savaitę susipažino su paukščiais, kurie grįžo iš šiltų kraštų. Mokėsi paukščių pamėgdžiojimus, žaidė žaidimus, darė kūrybinius darbelius, šoko, dainavo. Atėjęs į svečius Gandras, džiaugėsi vaikų žiniomis, parodėle apie paukščius.
Tėveliai taip pat aktyviai įsijungė į projektą ir ,,kūrė namelius paukšteliams”. Arno ir Aldo tėčiams padedant, inkilėliai buvo įkelti į šalia darželio augančias pušeles.Tegul paukšteliai džiugina mus savo giesmelėmis, nes jau ne vienas atrado savo namus.
Mokytojos Aldona ir Vaida
 
Vaikų laisvės apyrankė
 
Šiandien prie jūsų prisijungė ir Drugelių grupės vaikai. Mokytojos Vaida ir Aldona, bei mok. padėjėja Rūtelė.

“MES UŽ TAIKĄ PASAULYJE”.
 
 
Vasario 16-osios minėjimas
Augsim ir puošim savo žemelę,

Visad mylėsim gimtą šalelę!
 Vasario 7-11 dienomis Pėžaičių ,,Drugelių” grupėje vyko veiklos, skirtos Lietuvos valstybės dienai paminėti.
Vaikai dalyvavo pokalbiuose apie gimtąjį kraštą, ,,keliavo” po Lietuvos žemėlapį, gamino, piešė gėlytes ir vėliavėles, statė bokštus, trispalviais akcentais puošė savo grupės ir lauko erdves, dainavo, šoko, deklamavo Lietuvai.
Savaitės pabaigoje, pagamintą Gedimino pilies maketą, pastatėme ant kalniuko prie darželio. Džiaugėmės, kad ir mes turime savo Gedimino kalną ir pilį.
Tikimės, kad visą savaitę organizuotos veiklos, palietė vaikų širdeles, skatins juos didžiuotis ir domėtis sava šalimi.
Mokytojos Aldona ir Vaida
 
Tolerancijos diena
Lapkričio 16 d. – Tolerancijos diena. Pėžaičių ,,Drugelių” grupės vaikučiai su mokytojomis aiškinosi ir aptarė, kas yra draugystė, pagarba, pagalba, supratimas… Įgyvendinant šių metų tolerancijos simbolį miestą, vaikai piešė, lipdė, statė kiekvienas savo namą, o paskui jungė į bendrą Tolerancijos miestą. Pratęsiant temą, šią savaitę ,,Drugeliai” jungėsi į tolerantišką grandinę, kiekvieną dieną rengdamiesi vis kitomis spalvomis, o kartu ir įtvirtino spalvų pavadinimus, žiūrėjo filmukus.

Mokytojos Aldona ir Vaida
 
Moliūgų dirbtuvėlės
Pėžaičių darželis dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos projekte “MOLIŪGŲ DIRBTUVĖLĖS”. Visą savaitę darželyje vyko darbai, liejosi geros emocijos, džiugino vaikų darbštumas ir šypsenos. Ačiū sakome tėveliams, kurie prisidėjo atnešdami rudens karalių moliūgų. Didelis ačiū ir mūsų padėjėjai Rūtelei. Visų mūsų rankos kuria stebuklus, kurie džiugina mažuosius vaikučius.
Mokytojos Vaida ir Aldona.

Rudens gėrybių parodėlė

Šiemet, kaip ir kiekvieną rudenį, Pėžaičių darželyje, vyko darbelių iš rudens gėrybių parodėlė. Spalvoto ir turtingo rudens darbeliai – ežiukai, kirmėlaitės, zuikis, pelytės, pelėda, avytė, papuošė įėjimą į darželį ir džiugino visus ateinančius.

Tikslas – skatinti vaikų kūrybiškumą, originalias menines saviraiškos formas, bendraujant su šeimos nariais.

Ačiū tėveliams, kurie buvo aktyvūs.
 
Netradicinė rugsėjo 29-oji “Drugelių” grupės diena.
Su džiaugsmu susiruošę kartu su mokytojomis Aldona ir Vaida “Drugelių” grupės vaikai keliavo pas vietinio kaimelio ūkininką Tadą. Čia vaikai iš arčiau susipažino su žemės ūkio technika. Sužinojo grūdo kelią iki iškeptos duonelės. Vaikai parėjo į darželį su pilna gerų emocijų kraitele.
                                                                  🍂🍂🍂
 
 

Rugsėjo 1-osios šventė

Rugsėjo 1-ąją papuošti vaikučiai, lydimi tėvelių, nešini rudeninėmis gėlėmis, rinkosi į Pėžaičių darželio kiemą. Po pasveikinimo kalbų, vaikai linksmai laiką leido, spalvotomis kreidelėmis piešdami saulutes, pūsdami muilo burbulus, ieškodami paslėptų rudens gėrybių. Tikimės, kad mūsų ,,Drugelių” grupė ir toliau  bus laimingų vaikų šalis, kur gyvena meilė, juokas, draugystė ir gražios visų svajonės…

                                                 

 

Ugdymo įstaigos tvarkos aprašas – COVID-19

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vaikų lankomumo ir užmokesčio už darželį aprašas

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pėžaičių skyriaus Drugelių grupės darbo grafikas

 

Skip to content