Menu Close

Judrėnų skyrius

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinio, pradinio, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius.

Buveinė: Mokyklos g. 22 A, Judrėnų mstl., LT 96272 Klaipėdos r. sav.

Prie Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus skyrius prijungtas 2020 m. rugsėjo 1-ąją. Skyriuje veikia mišraus amžiaus vaikų grupė (ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas), kurią lanko 11 vaikų. Taip pat veikia dvi jungtinės pradinės klasės, jungtinė 5–6 klasė ir 8, 9 klasės (mokosi 40 mokinių).

Skyriuje dirba pagalbos mokiniui specialistai: psichologas, logopedas, specialusis pedagogas, socialinis pedagogas. Dirba nuoširdus ir draugiškas mokytojų kolektyvas.

Mokyklos patalpos tvarkingos ir jaukios. 2020 metais įrengta maitinimo patalpa.

Veikia dainavimo, sporto, jaunųjų informatikų būreliai. Už trijų kilometrų nuo Judrėnų yra lakūno Stepono Dariaus gimtinė – muziejus, kur mokiniams vyksta netradicinės pamokos, o taip pat mokiniai gali lankyti ir Stepono Dariaus vaikų skraidymo mokyklą. Tai asociacija, kurioje vaikams (nuo 9 metų amžiaus) ir jaunimui vykdomas aviacinis švietimas.
Vasaros metu vaikai ir jaunimas mokomi skraidyti mokomuoju sklandytuviu LAK-16M, rengiamos mokomosios stovyklos, treniruotės, varžybos.

Mokykla įsikūrusi gražiame gamtos kampelyje: šalia gražus tvenkinys ir senas parkas, kuriame liuoksi voverės ir aptvertoje teritorijoje ganosi danielių banda…

Turime erdvią ir jaukią sporto salę, kurioje mokiniai mielai žaidžia krepšinį, tinklinį, stalo tenisą.

 

JUDRĖNŲ-SKYRIAUS-JUNGTINĖS-GRUPĖS-KIŠKIUKAI-PELĖDŽIUKAI-DARBO-GRAFIKAS

Judrėnų tvarkaraštis. 2021-2022 

Žalioji palangė Judrėnų darželyje

Kaip ir kiekvieną pavasarį Judrėnų darželio ,,Kiškiukų – Pelėdžiukų“ grupės vaikai įkūrėme savo Žaliąją palangę. Vaikai patys sėjo salotas, špinatus, agurkus, sodino svogūnus ir žirnius. Sužinojo svarbiausias augalų dygimo ir augimo sąlygas, tyrinėjome sėklas. Pasodinę augalus, jais rūpinosi patys. Laistydami, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą, vaikai pastebėjo, kad augalai pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius – vysta. Patys užsiauginę įvairių žalumynų, gaminome salotas, kurias dar pagardinome šiltnamyje išaugintais ridikėliais, rūgštynėmis. Vaikai suprato, kiek daug reikia meilės, rūpesčio ir globos augalams užauginti.

Edita Knyzerienė

Akcija “Darom 2022”

Akcija „Darom“ Judrėnų skyriuje prasidėjo nuo šurmulio mokykloje. Pradinių klasių mokiniai intensyviai ruošėsi Mamyčių šventei. Prie akcijos jie prisijungė tik po šventinio mamoms koncerto. Judrėnų Stepono Dariaus skyriaus mokiniai su mokytojais šiais metais švarino Stepono Dariaus gimtinės-muziejaus, įkurto lakūno gimtosios sodybos vietoje Dariaus kaime teritoriją. Buvo grėbiama aplinka, deginamos laužavietėje šakos, išravėjama nuo žolių ir perkasama tinklinio aikštelė. Pradžioje darbas atrodė lengvas ir paprastas, bet didžiulė teritorija, didelės šakų krūvos jau buvo prigesinusios pasiryžimą viską sutvarkyti. Padėtį pagerino atvykę mokyklos patys mažiausi. Spėję padainuoti ir pasveikinti savo mamas, pradinukai, kaip skruzdėliukai, nieko nelaukę ėmė tepti net daug didesnes už save šakas- tad šakų krūvų greitai nebeliko. Mažieji ne tik gerai dirbo, bet spėjo pabendrauti ir su atvykusiais iš Klaipėdos bendraamžiais, pažaisti žaidimo aikštelėje. Pietums atvežta košė dar buvo pagerinta ten pat iškeptomis dešrelėmis. Tad Judrėnų skyriaus mokiniai ne tik pagelbėjo švarindami muziejaus aplinką, bet ir turiningai praleido dieną. Atrodė, kad viską gali sugadinti besitelkiantis lietus, tačiau jis tik nuplovė parvykstant autobusą.

Helovinas

Penktadienį, Judrėnų mokykloje,  5 – 10 klasių mokiniai šventė Heloviną. Vakare visi rinkosi į mokyklą vienas už kitą baisesniais, išdažytais veidais, kaukėmis. Kas nesuspėjo pasidaryti baisaus makiažo, mokykloje veikė ,,Helovino makiažo“ kabinetas, kur norintys galėjo tai padaryti. Vėliau laukė moliūgų dirbtuvės. Iš likusios medžiagos po moliūgo skaptavimo, buvo gaminama moliūgų sriuba. Po skanios vakarienės, metas siaubo filmui. Greitai prabėgo laikas. Vakaras baigėsi 21 valandą, visi skirstėmės laimingi namo… Juk kitą savaitę rudens atostogos!!!

Akcija ,,Uždekime vėlinių žvakelę”

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet, Judrėnų mokyklos mokiniai organizavo akciją „Uždekim Vėlinių žvakelę ant pamirštų kapų“. Artėjant Vėlinėms, skubėjome sutvarkyti mažai kam bežinomas kapinaites esančias šalia Judrėnų. Čia net kaimo nebelikę, aplink pievos , pamiškė. Yra išlikę keli kryžiai. Nepamirštame aplankyti ir uždegti žvakelę ant Stepono Dariaus mamos , buvusių mokyklos mokytojų, mokinių, išėjusių anapilin kapų.

Emocinės sveikatos gerinimo veiklos

Socialinės partnerystės centro komanda spalio 29 dieną, Judrėnų mokykloje  vedė emocinės ir psichinės sveikatos gerinimo sesijas. Dėkingi neuroedukatorei Astai Šidlauskienei ir lektorei Skaidrai Jančaitei už  muzikos terapijos metodus.   

Šypsenų diena

Judrėnų mokyklos bendruomenė paminėjo Tarptautinę šypsenos dieną. Mokiniai pasistengė, kad net ir esant žvarbiam,  rudeniškam orui, visi vos tik patekę į mokyklą plačiai nusišypsotų. Prie įėjimo visus pasitiko „Šypsenų ekranas“.   Patys mažiausieji, darželinukai, gamino saulutes, kuriomis puošė visus. Pertraukų metu vyko fotosesija.  Mokiniai  vieni kitiems  linkėjo kuo daugiau šypsotis, nes šypsena turi veidrodžio efektą 😉. Šios dienos šūkis: Padaryk gerą darbą! Padėk nusišypsoti bent vienam žmogui.

Veltinio dirbtuvės mokykloje. Spalio 1d.

Tarptautinei veltinio dienai (spalio 3 diena) skirtose kūrybinėse dirbtuvėse, mokiniai vėlė iš vilnos įvairių spalvų kamuoliukus. Technologijų mokytoja papasakojo, kad veltinis – viena iš seniausių tekstilės technologijų, kai iš vilnos nuveliama medžiaga, iš kurios ne tik gaminami gražūs aksesuarai, karoliai, žaislai, paveikslai, bet ir siuvami drabužiai – kepurės ir paltai. O veltiniui naudojama avių vilna būna skirtinga, priklauso nuo avyčių veislės. Muilinose rankose sukosi vilna, klegėjo juokas, formavosi kamuoliukai.

Išvykų diena

Judrėnų Stepono Dariaus mokyklos skyriaus pradinukai vyko į Kretingos dvaro saldaininę, Kretingos žiemos sodą, pasivaikščiojome po Kretingos parką. Įdomi ir turininga diena.

Europos kalbų diena

Mūsų mokykloje tapo įprasta paminėti Europos kalbų dieną. Šįkart pradinių klasių mokiniai įvairiomis užsienio kalbomis klausėsi lopšinių ir piešė šalies vėliavą, kurios lopšinė labiausiai patiko. Vyresnių klasių mokiniai mokėsi frazeologizmų, juos iliustravo.  Smagu, kad nemažai mokinių keliauja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Turkija, Latvija, Lenkija, Vokietija, Didžioji Britanija  – tai tik dalis šalių, kurios jau yra aplankytos. O kiek dar jų bus aplankytų ateityje! Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Rugsėjo pirmosios šventė

Tarp lietingų dienų, rugsėjo pirmosios rytas aušo gražus, šiltas, pranašaudamas gerą mokslo metų pradžią. Prie mokyklos rinkosi pailsėję vyresnių klasių moksleiviai, o pro   aukštus kardelių žiedus, vos matėsi darželinukų ir pirmokėlių veidukai. Dešimtokai pakėlė mokyklos vėliavą ir nuskambėjus  himnui, sveikinimo žodžius tarė ne tik mokyklos direktorė Laimutė Navickienė, o ir susirinkę svečiai: Judrėnų seniūnas Zigmantas Siminauskas, Stepono Dariaus muziejaus vadovas Mėčislovas Raštikis, parapijos klebonas Robert Romanovski. Visi linkėjo puikaus starto, gerų emocijų, noro išgirsti ne tik mokytojo žodžius, bet ir šeimos, draugų širdžių balsus.

       

 

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų pradinių klasių tvarkaraštis, 1 pusm.

Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus skyriaus pamokų tvarkaraštis, 2 pusm.

Jurgio Šaulio gimnazijos Judrėnų Stepono Dariaus skyriaus pamokų laikas

 

Tradiciškai dvyliktąjį kartą Judrėnų mokyklos mokiniai dalyvavo  tarptautiniame vaikų meno projekte „KURPAITĖ MAMAI“

 

Mokyklos bendruomenės patys mažiausieji ,,Kiškiukai-Pelėdžiukai” tradiciškai dalyvauja akcijoje ,,Darom“ ir skuba į pagalbą gamtai. Siekiame, kad stebėdami ir imituodami suaugusiųjų elgesį, vaikai rūpinsis aplinkos tvarka ir švara; suvoks, kodėl reikia tausoti gamtą; susipažins su atliekų rūšiavimo tvarka; stengsis atliekas rūšiuoti tinkamai.

 

 

 

 

 

Skip to content