Menu Close

Pašlūžmio skyrius

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius.

Buveinė: Mokyklos g. 4, Daukšaičių k., Veiviržėnų sen., LT 96271 Klaipėdos r. sav.

Prie Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyrius prijungtas 2020 m. rugsėjo 1-ąją. Skyriuje veikia dvi darželio grupės: ikimokyklinė ir ikimokyklinė/priešmokyklinė.

Parkelyje šalia įstaigos įrengta puiki žaidimų aikštelė, aplink daug žalios erdvės, kurioje organizuojama ne tik ugdomoji veikla, bet ir įvairios pramogos, kultūros ir sporto renginiai vaikams. Viduje puikiai sutvarkytos vaikų ugdymo patalpos, įrengta jauki aktų salė, kurioje vyksta įvairūs vaikų renginiai, sporto salė. Vaikus ugdo   kūrybiškos pedagogės ir švietimo pagalbos specialistės.

Pašlūžmio skyrius yra strategiškai puikioje vietoje – netoli pagrindinio kelio, jungiančio Veiviržėnus ir Švėkšną, tačiau nuostabiame pušų ir beržų pavėsyje. Vaikai ištisus metus gali leisti laiką gamtoje, kur kone kasdien užvertęs galvą pamatysi medį kalenantį genį arba aplinkui kojas liuoksinčią voveraitę.

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyriaus BORUŽĖLIŲ darbo grafikas 2023-2024 m.m.

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyriaus BITUTĖS darbo grafikas 2023-2024 m.m.

 

 

 

ŠVENTĖ ,,TV ŠOU“

Kas šviesių šviesiausia?

– Tai vaikystės saulė!

Kas skambių skambiausia?

– Tai  vaikų daina!

Kas plačių plačiausia?

– Tai vaikų pasaulis!

O gražių gražiausia?

– Vaiko šypsena!

B. Švalkus

Gegužės 29 d. popietę ,,Bitučių“ gr. nariai ir mokytoja  visus džiugino pakvietę į savo koncertą, renginį „TV ŠOU“. Šventinėje televizijos programoje buvo parengtos šios vaikučių laidos: ,,Neišgalvoti gyvenimai“, ,,Tavo augintinis“, ,,Orų prognozė“, ,,Šok su manimi“, ,,Sveikinimų koncertas“, ,,Margaspalviai apdovanojimai. Nominacijos“, ,, Gustavo enciklopedija ir lobio ieškojimas“…ir ,žinoma, ,,reklama“, kurių metu vaikai šoko, dainavo, vaidino, dėkojo tėveliams ir darželio darbuotojams. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Rudienė priešmokyklinukams, būsimiems pirmokėliams palinkėjo sėkmingai mokytis mokykloje ir nepamiršti darželio, užsukti į svečius. Padėkojo už šį šaunų koncertą ir kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Inga Girskiene ir meninio ugdymo pedagoge Renata Girdvainyte įteikė savo ugdytiniams diplomus ir atminimo dovanėles. Šventės pabaigoje tėvelių vardu pedagogėms ir visam darželio kolektyvui už jų nuoširdų triūsą padėkos žodį tarė mamos… Tikru netikėtumu, kuris visus nustebino ir išjudino tapo baltojo meškučio pasirodymas.

Informaciją parengė Inga Girskienė

Ikimok./priešmok. ugdymo mokytoja

,,Rid rid rid margi margučiai“

Šv.Velykos – gamtos atbudimo šventė, kuri pažadina gyvybę. Ugdytiniai grupėse ruošėsi gražiausiai pavasario šventei. Veiklų metu atliko įvairias užduotėles – piešė, klijavo, aplikavo margučius, pasigamino po žaisliuką- kiškutį. Išmoko kiaušinių marginimo būdų. Kalbėjomės apie šventės papročius ir tradicijas, linksmai šokome, sportavome, žaidėme žaidimus. Darželio vaikučiai taip pat dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų sporto pramogoje „ Velykinis kiškučių bėgimas-2023 “. Dalyvavo abi darželio grupės, kartu su pedagogėmis. Smagiai apibėgome distanciją aplink darželio sporto aikštę, nugalėdami visas kliūtis.

Informaciją parengė Inga Girskienė

Ikimok./priešmok. ugdymo mokytoja

 

Kovo 21 – oji pasaulinė Dauno sindromo diena, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai dalyvavo Vilniaus lopšelio- darželio ,,Medynėlis” organizuotoje akcijoje, skatinančią palaikyti Dauno sindromą turinčius vaikus ir jų artimuosius. Vaikai atliko ,,Skirtingų kojinyčių šokį”. Dalyvaudami tokiose akcijose ugdome toleranciją, pagarbą , suvokimą, kad visi esame skirtingi, bet ypatingi.

Kaziuko mugės paroda. Šventinis rytmetis ,,Gurgu Gurgu į Kaziuko turgų”

Kartu su pavasariu atėjo ir pirmoji smagi pavasario šventė – Kaziuko mugė. Ant parodėlės stalo puikavosi jaunųjų amatininkų sukurti darbeliai.

O, kokia gi mugė be muzikos! Atvykusi Kazytė (mokyt. Renata Girdvainytė) linksmai užgrojo „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“ ir įsuko visus į ratelį.

Pasibaigus šventiniam rytmečiui, dar ilgai sklandė džiugi pavasariška nuotaika.

Informaciją parengė Inga Girskienė

Ikimok./priešmok. ugdymo mokytoja

Šilutės kameriniame dramos teatre šventinė programėlė-spektaklis su Kalėdų seneliu.

Grupės „Bitutės“ ugdytiniai  2022-12-14 d. lankėsi dramos teatre, žiūrėjo spektaklį „Sniego senis“ (H. K. Andersenas). Spektaklis buvo nuotaikingas, puikus, o dar smagiau buvo susitikti su Kalėdų seneliu, pabendrauti ir gauti dovanų. Taip pat aplankėme Šilutės miesto Kalėdinę eglutę bei eglučių alėją prie Hugo Šojaus dvaro ,,Balta pasakos gija“. 

Informaciją parengė Inga Girskienė

Ikimok./priešmok. ugdymo mokytoja

 

Kalėdinių sausainių kepimo edukacija

Klaipėdos rajono amatų centre, Veiviržėnuose

Artėjant Kalėdoms, 2022-12-21 d., grupės „Bitutės“ ugdytiniai, kartu su mokyt. I. Girskiene ir mokyt. padėjėja D. Čeliauskiene Klaipėdos rajono amatų centre dalyvavo kalėdinių sausainių kepimo edukacijoje. Gamindami vaikai patyrė begalę jausmų: sužinojo kokių reikia prieskonių sausainių gamybai, minkė tešlą, kočiojo ir formelėmis spaudė sausainius.

Vaikus sužavėjo tokia veikla, visi dirbo noriai, susikaupę. Kad neprailgtų laikas kol sausainiai iškeps, vaikai žaidė stalo žaidimus, susipažino su kitomis amatų centro erdvėmis, šnekučiuodamiesi prie stalo gėrė arbatą. Galiausiai su dideliu užsidegimu visi tepėme iškeptus sausainius saldžiu glajumi. Pasitelkus fantaziją gimė įvairiausi veideliai, snaigės, eglutės ir kiti sumanūs darbeliai. Vaikai gavo daug teigiamų emocijų ir pasididžiavimo savo darbu jausmą.

Informaciją parengė Inga Girskienė

Ikimok./priešmok. ugdymo mokytoja

Išvyka. Sensorinės, edukacinės ir patyriminės erdvės ,,Diemedžio” ugdymo centre. Edukacinis užsiėmimas-kalėdinio žaisliuko gamyba.

2022 m. gruodžio 7 d. Pašlūžmio skyriaus darželio vaikučiai keliavo į Švėkšnos miestelį ,,Diemedžio“ ugdymo centrą. Kiemelyje mus pasitiko centro darbuotoja, psichologė Asta Lukauskienė. Iš pradžių mažieji ugdytiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime: minkė, kočiojo modeliną, kūrė kalėdinius žaisliukus, kuriuos vėliau kaitino. Didžiulį įspūdį ir daug emocijų vaikams paliko sensorinės ir edukacinės erdvės. Pirmiausiai dėmesį patraukė termoreguliacinė, vibruojanti vandens lova, spalvotos kolbos su burbulais, šviesos efektai. Taip pat vaikams saugiai pasijausti ir nusiraminti padedantys hamakai, relaksacinė muzika, šviečiantis kilimas (interaktyvios grindys), smėlio stalas. Psichologė demonstravo, kaip galima parinkti labiausiai tinkančią muziką, apšvietimą, veiklas. Pasakojo kokios yra, projektoriumi rodomų vaizdų ir garsų galimybės. Sensoriniuose kambariuose lankytojai, kaip ir mūsų darželio komanda, gali panirti į pojūčių pasaulį – išbandyti šviesas, garsus, kvapus. Šiame kambaryje taikomos metodikos stimuliuoja pojūčius, didina vaikų socializaciją, veikia per visas jusles: uoslę, regą, lytėjimą, klausą. Tokia terapija stiprina nervų sistemą, leidžia vaikams labiau valdyti emocijas, padeda mokymuisi, bendram vystymuisi. Pats vaikas gali pulteliu manipuliuoti spalvomis, jų pokyčio intensyvumu, žaisti su jomis įvairius žaidimus. Ačiū visai ,,Diemedžio“ ugdymo centro bendruomenei, suteikusiai galimybę susipažinti su jų centru.

Informaciją parengė Inga Girskienė

Ikimok./priešmok. Ugdymo mokytoja

 

 

„Sveikos pėdutės“

Pašlūžmio sk. darželio vaikai 2022-10-27 d. smagiai sportavo korekcinėje mankštelėje „Sveikos pėdutės“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės A. Petrauskienės bei ikimok./priešmok. ugdymo pedagogės I. Girskienės organizuotos aktyvios fizinės veiklos tikslas – skatinti vaikų poreikį judėti, lavinti judesius, atliekant įvairius pratimus, kurie stiprina pėdų raumenis, užtikrina taisyklingą kūno laikyseną. Vaikai basomis kojomis atliko įvairius pratimus: ėjo virve, nestabiliomis plokštumomis, ergoterapiniu takeliu, kojų pirštais dėliojo kaštonus, riešutus…. Korekcinės mankštelės metu vaikai patyrė gerų emocijų, stiprino pėdų, blauzdų, nugaros raumenis, mokėsi savarankiškai atlikti pratimus.

 

Derliaus dienos: ,,Jei nuobodulys kankina, kviesk į grupę Vitaminą”

Ruduo- nuostabus metas. Jis mums dovanoja įvairiausios veiklos, kad tik spėk suktis. Norėdamos vaikus supažindinti su rudeniu, jo grožiu, bei teikiamų dovanų įvairove, Pašlūžmio skyriaus ugdytojos dvi savaites kartu su vaikučiais vykdė įvairias STEAM, pažintines veiklas. Paskutinę rugsėjo savaitę tėveliai kartu  su vaikučiais, pasidairę po savo daržus, sodus, ar jau pilnus gėrybių aruodus, miškus ar parkus  iš rudens gėrybių sukūrė po nuostabią kompoziciją parodėlei “Rudenėlio išdaigos“. Vėliau – vaikai, iš pačių surinktos gamtinės medžiagos, padedant mokytojoms, sukūrė rudens ,,kilimus“, kurie džiugino praeivių akis darželio kieme. Netrukus ugdytiniai skubėjo į grupę kurti rudeniškas karūnas, kad galėtų pasipuošti muzikinio renginio metu. Spalio 4 d. darželio žaidimų aikštelėje, pilnoje visokiausių vaisių, daržovių ir kt. rudens gėrybių, vaikučius pasitiko Rudenėlio bobutė (mokyt. Stanislava Bočkuvienė) ir grybų grybas – Baravykas (mokyt. Inga Girskienė). Vyko pažintinis ir fizinio aktyvumo renginys ,,Rudens džiaugsmai“. Po smagių šėlionių ,,Baravykas“ pakvietė išvirti ,,rudenėlio sriubą“.

Derliaus dienų ciklą spalio 7 d. vainikavo muzikinis rytmetis, renginys ,,Obuoliuko pokštai“. Rudeniškai puoštoje salėje, Obuoliuko (muzikos mokyt. Renata Girdvainytė) vedami vaikai dainavo daineles,  žaidė žaidimus, šoko linksmus šokius, grojo įvairiais instrumentais. Toliau šventė tęsėsi grupėje, ragaujant vaisius ir daržoves.

Darželio bendruomenė nuoširdžiai dėkoja aktyvioms šeimoms, išradingai ir kūrybiškai papuošusioms darželio vidines erdves, sodo, daržo ir miško gėrybių kompozicijomis.

Informaciją paruošė

Ikimokyklinio,  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Girskienė

Pyragų diena

Laikydamiesi visų saugumo ir higienos priemonių, darželyje organizavome ,,Pyragų dieną“. Gardaus pyrago gabalėlis visada paskatina norą dalintis, bendrauti, draugauti ir šypseną padovanoti. Vaikučiams buvo daug naudingos veiklos: pasakojo apie savo mėgstamiausius pyragus, aptarė sveikus-nesveikus produktus, gamino ,, pyragaičius“ iš įvairių medžiagų. Pyragų diena buvo smagi ir prasminga saldaus gerumo šventė.

Mokytoja  I. Girskienė

     

Teminė savaitė ,,Rudens dirbtuvėje‘‘

Rugsėjo 20-24 d. Pašlūžmio skyriuje vyko teminė savaitė ,,Rudens dirbtuvėje. “. Per žaidybinę, meninę, darbinę veiklą, supažindinant vaikus su rudens požymiais, vaisiais ir daržovėmis bei jų nauda sveikatai, siekėme įgyvendinti šiuos uždavinius: sudaryti galimybę vaikams tyrinėti gamtos pasaulį, nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, aktyviai judėti, žaisti, šokti, dainuoti, deklamuoti. Visi bendruomenės nariai buvo skatinami atsinešti į darželį savo išaugintą derlių: obuolių, morkų, moliūgų, bulvių ir kt. bei  (vaikai kartu su tėveliais) pagaminti darbelį iš rudens gėrybių ir sudalyvauti parodėlėje. Grupėse ir lauko aikštelėse „užvirė“ darbas. Vaikai konstravo žmogeliukus, gyvūnėlius, piešė rudenišką peizažą, dėliojo mandalas…

Ikimokyklinio,  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Girskienė

,,Sudie, vasara, sveikas rudenėli!“

Rugsėjo 1-oji – šventė, kuri paliečia kiekvieną iš mūsų. Nuo pat ankstyvo ryto darželis buvo pilnas vaikiško juoko ir jaudulio, muzikos garsų bei mielo šurmulio. Šventiškai nusiteikę vaikučiai, tėveliai, darbuotojai rinkosi į salę. Šventės vedančiosios  išradingai pasveikino vaikučius su naujais mokslo metais, įtraukė mažuosius į  džiaugsmingą dainų ir judesio šėlsmą. Nuoširdžius sveikinimus bendruomenei išsakė įstaigos pavaduotoja ugdymui, palinkėdama kūrybingo starto į naujus mokslo metus, pasitikėjimo, naujų įspūdžių .

                            

Dviejose įvairaus amžiaus vaikų grupėse ugdomi vaikai iki pirmos klasės. Darbo laikas: 7.00–17.30 (galimybė iki 19.00 val.)

Vaikai ne tik žaidžia, bet ir užsiima įvairia ugdomąja veikla (tyrinėja, aplikuoja, spalvina, klijuoja, eksperimentuoja, dainuoja ir šoka). Skyrius labai gražioje gamtinėje aplinkoje: šalia miškelis, kur vaikai susipažįsta su augalijos ir gyvūnijos įvairove, “gaudo gryną orą”. Puikiai sutvarkytos vaikų ugdomosios patalpos: įrengta jauki aktų salė, sporto salė, grupės. Jose vyksta įvairūs vaikų renginiai. Gimnazija yra Sveikatą stiprinanti ir Aktyvi mokyklą, su skyriais dalyvauja projekte „Darni mokykla“. Edukacinėms išvykoms yra galimybė naudotis gimnazijos mokykliniu autobusu. Čia dirba inovatyvios, kūrybingos, nuoširdžios, mylinčios darbą mokytojos, kurios linkusios visada padėti Jūsų vaikui.

                                               Pailsėjusių, po atostogų LAUKIAME VISŲ SUGRĮŽTANT

 

 

Skip to content