Menu Close

Pašlūžmio skyrius

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius.

Buveinė: Mokyklos g. 4, Daukšaičių k., Veiviržėnų sen., LT 96271 Klaipėdos r. sav.

Prie Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyrius prijungtas 2020 m. rugsėjo 1-ąją. Skyriuje veikia dvi darželio grupės: ikimokyklinė ir ikimokyklinė/priešmokyklinė.

Parkelyje šalia įstaigos įrengta puiki žaidimų aikštelė, aplink daug žalios erdvės, kurioje organizuojama ne tik ugdomoji veikla, bet ir įvairios pramogos, kultūros ir sporto renginiai vaikams. Viduje puikiai sutvarkytos vaikų ugdymo patalpos, įrengta jauki aktų salė, kurioje vyksta įvairūs vaikų renginiai, sporto salė. Vaikus ugdo   kūrybiškos pedagogės ir švietimo pagalbos specialistės.

Pašlūžmio skyrius yra strategiškai puikioje vietoje – netoli pagrindinio kelio, jungiančio Veiviržėnus ir Švėkšną, tačiau nuostabiame pušų ir beržų pavėsyje. Vaikai ištisus metus gali leisti laiką gamtoje, kur kone kasdien užvertęs galvą pamatysi medį kalenantį genį arba aplinkui kojas liuoksinčią voveraitę.

Klaipėdos r.Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyriaus – BITUTĖS darbo grafikas

Klaipėdos r.Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Pašlūžmio skyriaus BORUŽĖLIŲ darbo grafikas

„Sveikos pėdutės“

Pašlūžmio sk. darželio vaikai 2022-10-27 d. smagiai sportavo korekcinėje mankštelėje „Sveikos pėdutės“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistės A. Petrauskienės bei ikimok./priešmok. ugdymo pedagogės I. Girskienės organizuotos aktyvios fizinės veiklos tikslas – skatinti vaikų poreikį judėti, lavinti judesius, atliekant įvairius pratimus, kurie stiprina pėdų raumenis, užtikrina taisyklingą kūno laikyseną. Vaikai basomis kojomis atliko įvairius pratimus: ėjo virve, nestabiliomis plokštumomis, ergoterapiniu takeliu, kojų pirštais dėliojo kaštonus, riešutus…. Korekcinės mankštelės metu vaikai patyrė gerų emocijų, stiprino pėdų, blauzdų, nugaros raumenis, mokėsi savarankiškai atlikti pratimus.

 

Derliaus dienos: ,,Jei nuobodulys kankina, kviesk į grupę Vitaminą”

Ruduo- nuostabus metas. Jis mums dovanoja įvairiausios veiklos, kad tik spėk suktis. Norėdamos vaikus supažindinti su rudeniu, jo grožiu, bei teikiamų dovanų įvairove, Pašlūžmio skyriaus ugdytojos dvi savaites kartu su vaikučiais vykdė įvairias STEAM, pažintines veiklas. Paskutinę rugsėjo savaitę tėveliai kartu  su vaikučiais, pasidairę po savo daržus, sodus, ar jau pilnus gėrybių aruodus, miškus ar parkus  iš rudens gėrybių sukūrė po nuostabią kompoziciją parodėlei “Rudenėlio išdaigos“. Vėliau – vaikai, iš pačių surinktos gamtinės medžiagos, padedant mokytojoms, sukūrė rudens ,,kilimus“, kurie džiugino praeivių akis darželio kieme. Netrukus ugdytiniai skubėjo į grupę kurti rudeniškas karūnas, kad galėtų pasipuošti muzikinio renginio metu. Spalio 4 d. darželio žaidimų aikštelėje, pilnoje visokiausių vaisių, daržovių ir kt. rudens gėrybių, vaikučius pasitiko Rudenėlio bobutė (mokyt. Stanislava Bočkuvienė) ir grybų grybas – Baravykas (mokyt. Inga Girskienė). Vyko pažintinis ir fizinio aktyvumo renginys ,,Rudens džiaugsmai“. Po smagių šėlionių ,,Baravykas“ pakvietė išvirti ,,rudenėlio sriubą“.

Derliaus dienų ciklą spalio 7 d. vainikavo muzikinis rytmetis, renginys ,,Obuoliuko pokštai“. Rudeniškai puoštoje salėje, Obuoliuko (muzikos mokyt. Renata Girdvainytė) vedami vaikai dainavo daineles,  žaidė žaidimus, šoko linksmus šokius, grojo įvairiais instrumentais. Toliau šventė tęsėsi grupėje, ragaujant vaisius ir daržoves.

Darželio bendruomenė nuoširdžiai dėkoja aktyvioms šeimoms, išradingai ir kūrybiškai papuošusioms darželio vidines erdves, sodo, daržo ir miško gėrybių kompozicijomis.

Informaciją paruošė

Ikimokyklinio,  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Girskienė

Pyragų diena

Laikydamiesi visų saugumo ir higienos priemonių, darželyje organizavome ,,Pyragų dieną“. Gardaus pyrago gabalėlis visada paskatina norą dalintis, bendrauti, draugauti ir šypseną padovanoti. Vaikučiams buvo daug naudingos veiklos: pasakojo apie savo mėgstamiausius pyragus, aptarė sveikus-nesveikus produktus, gamino ,, pyragaičius“ iš įvairių medžiagų. Pyragų diena buvo smagi ir prasminga saldaus gerumo šventė.

Mokytoja  I. Girskienė

     

Teminė savaitė ,,Rudens dirbtuvėje‘‘

Rugsėjo 20-24 d. Pašlūžmio skyriuje vyko teminė savaitė ,,Rudens dirbtuvėje. “. Per žaidybinę, meninę, darbinę veiklą, supažindinant vaikus su rudens požymiais, vaisiais ir daržovėmis bei jų nauda sveikatai, siekėme įgyvendinti šiuos uždavinius: sudaryti galimybę vaikams tyrinėti gamtos pasaulį, nusiteikti džiugiai kūrybinei veiklai, aktyviai judėti, žaisti, šokti, dainuoti, deklamuoti. Visi bendruomenės nariai buvo skatinami atsinešti į darželį savo išaugintą derlių: obuolių, morkų, moliūgų, bulvių ir kt. bei  (vaikai kartu su tėveliais) pagaminti darbelį iš rudens gėrybių ir sudalyvauti parodėlėje. Grupėse ir lauko aikštelėse „užvirė“ darbas. Vaikai konstravo žmogeliukus, gyvūnėlius, piešė rudenišką peizažą, dėliojo mandalas…

Ikimokyklinio,  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Inga Girskienė

,,Sudie, vasara, sveikas rudenėli!“

Rugsėjo 1-oji – šventė, kuri paliečia kiekvieną iš mūsų. Nuo pat ankstyvo ryto darželis buvo pilnas vaikiško juoko ir jaudulio, muzikos garsų bei mielo šurmulio. Šventiškai nusiteikę vaikučiai, tėveliai, darbuotojai rinkosi į salę. Šventės vedančiosios  išradingai pasveikino vaikučius su naujais mokslo metais, įtraukė mažuosius į  džiaugsmingą dainų ir judesio šėlsmą. Nuoširdžius sveikinimus bendruomenei išsakė įstaigos pavaduotoja ugdymui, palinkėdama kūrybingo starto į naujus mokslo metus, pasitikėjimo, naujų įspūdžių .

                            

Dviejose įvairaus amžiaus vaikų grupėse ugdomi vaikai iki pirmos klasės. Darbo laikas: 7.00–17.30 (galimybė iki 19.00 val.)

Vaikai ne tik žaidžia, bet ir užsiima įvairia ugdomąja veikla (tyrinėja, aplikuoja, spalvina, klijuoja, eksperimentuoja, dainuoja ir šoka). Skyrius labai gražioje gamtinėje aplinkoje: šalia miškelis, kur vaikai susipažįsta su augalijos ir gyvūnijos įvairove, “gaudo gryną orą”. Puikiai sutvarkytos vaikų ugdomosios patalpos: įrengta jauki aktų salė, sporto salė, grupės. Jose vyksta įvairūs vaikų renginiai. Gimnazija yra Sveikatą stiprinanti ir Aktyvi mokyklą, su skyriais dalyvauja projekte „Darni mokykla“. Edukacinėms išvykoms yra galimybė naudotis gimnazijos mokykliniu autobusu. Čia dirba inovatyvios, kūrybingos, nuoširdžios, mylinčios darbą mokytojos, kurios linkusios visada padėti Jūsų vaikui.

                                               Pailsėjusių, po atostogų LAUKIAME VISŲ SUGRĮŽTANT

 

 

Skip to content