Menu Close

Sveikatos priežiūra

 

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė konsultacijas teikia šiomis priemonėmis:

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė AIVA PETRAUSKIENĖ

tel. nr. 862035457

el. p. aiva.petrauskiene@visuomenessveiata.lt

DARBO LAIKAS

2022-2023 m.m.

Darbo pradžia 7:30 7:30 7:30 7:30 7:30
Darbo laikas iki pietų 12:00 12:00 12:00 12:00 12:00
Darbo laiko pradžia po pietų 12:30 12:30 12:30 12:30 12:30
Darbo pabaiga 18:00 18:00 18:00 18:00 18:00
Pietų pertraukos trukmė 0:30 0:30 0:30 0:30 0:30
Darbo vieta

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija

Pašlūžmio mokykla – daugiafunkcinis centras ir Pėžaičių  skyrius Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija ir ikimokyklinis skyrius

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija

Nuo 2007 m. Klaipėdos rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir jų skyrius aptarnauja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbančios visuomenės sveikatos priežiūros specialistės.

Sveikatos priežiūros specialistė teikia paslaugas ir dirba su:
 • Mokiniais
 • Tėvais
 • Gimnazijos administracija
 • Mokytojais

 

Sveikatos priežiūros specialistė gimnazijoje moko ir formuoja sveikos gyvensenos įgūdžius teikdama informaciją vaikams apie:
 • Alkoholio, narkotikų, tabako vartojimo žalą organizmui
 • Fizinio aktyvumo naudą
 • Saugų elgesį namuose, keliuose, kieme, mokykloje
 • Įvairias ligas ir apsisaugojimo būdus

 

Specialistė gimnazijoje analizuoja vaikų sveikatos duomenis, planuoja prevencines priemones ir teikia siūlymus:
 • Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos srityje
 • Mokinių fizinio aktyvumo skatinimo srityje
 • Traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos srityje
 • Infekcinių ligų prevencijos srityje
 • Nutukimo mažinimo srityje
 • Kitose srityse

 

Jums specialistas gali suteikti informacijos apie:
 • Vaiko turimus žalingus įpročius
 • Sveikos gyvensenos pagrindus, kovos būdus su žalingais įpročiais
 • Infekcinę ligą, kuria įtariate Jūsų vaikas yra užsikrėtęs
 • Būdus, kaip reikėtų siekti sveikai gyventi, kontroliuoti vaiko svorį

 

Jei pastebėjote, kad Jūsų vaiko elgesys yra pasikeitęs, įtariate galimą psichoaktyvių medžiagų vartojimą ar Jūsų vaikas serga lėtine liga, kreipkitės į mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistę. Kartu aptarę esamą situaciją numatysime bendras priemones, kurios padėtų apsaugoti Jūsų vaiką mokykloje.

VEIVIRŽĖNŲ JURGIO ŠAULIO GIMNAZIJOS VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLOS PLANAS 2022 MOKSLO METAMS

VEIVIRŽĖNŲ JURGIO ŠAULIO MOKINIŲ SVEIKATOS BŪKLĖ IR REKOMENDACIJOS JAI GERINTI 2022 M.

Rekomendacijos 2020-09-03

Visuomenės sveikatos priežiūros veiklos planas 2020—2021 m. m.

 

PASAULINĖ RANKŲ PLOVIMO DIENA

Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną, siekiama atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą kaip paprastą, veiksmingą ir prieinamą būdą užkirsti kelią infekcinėms ligoms ir išgelbėti gyvybes. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis. Mūsų gimnazijos mokiniai šią dieną paminėjo iškirpdami savo delnus ir surašydami ant jų ligas, kurios kelia riziką sveikatai ir gyvybei nesilaikant rankų higienos.
DVIRAČIO ŽYGIS OLANDO KEPURE
 
Dviračių žygio Olando kepurė – Palanga metu vaikai įveikė 25 km. Šiuo žygiu mes prisidėjome prie judumo savaitės renginių. Šių metų judumo savaitės tema “Bendrauk lengviau”, o šūkis “Judėk laisviau”. Taigi turėjome nemažai judesio ir bendravimo.
 

2022 metų gegužės mėnesį gimnazijoje startavo Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklų sveikatingumo iniciatyvų rėmimo projektas „Sveikiau ir aktyviau” Įvairios veiklos vyko gegužės – birželio mėnesiais.

SVEIKATOS UGDYMO UŽSIĖMIMAI „KŪNUI IR SIELAI“

Šia veikla siekiama didinti mokinių fizinio aktyvumo raštingumą. Užsiėmimo metu buvo vykdomos šios fizinio aktyvumo veiklos – joga, susipažinimas su Kneipo takeliu, taip pat buvo įtraukti aktyvūs žaidimai.

Veiklos vieta – Veiviržėnų slėnis, buvo suorganizuotos 2 veiklos, dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pirmokai, Judrėnų skyriaus pirmokai ir Endriejavo pagrindinės mokyklos pirmokai.

PĖSČIŲJŲ ŽYGIS PAJŪRIU

Šia veikla siekiama didinti mokinių fizinio aktyvumo raštingumą.

Veiklos metu buvo organizuojamas vienas pėsčiųjų žygis, kurio metu buvo vykdomi fizinio aktyvumo mokymai, įtraukiant aktyvius žaidimus, viktorinas ir komandines užduotis.

Veiklos vieta – Palangos paplūdimys.

Veiklos metu dalyviai įveikė 5 kilometrus pajūriu, įkopė į Birutės kalną, aplanpė Palangos botanikos sodą.

Žygyje dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ketvirtokai ir Endriejavo pagrindinės mokyklos trečiokai, ketvirtokai.

DVIRAČIŲ ŽYGIAI

Šia veikla siekiama didinti mokinių fizinio aktyvumo raštingumą ir formuoti saugaus elgesio važiuojant dviračiu įgūdžius.

Veiklos metus buvo organizuojami 3 dviračių žygiai, kurių metu mokiniai įgijo žinių apie aktyvaus laisvalaikio naudą, saugaus elgesio kelyje ir važiavimo dviračiu taisykles.

Veiklos vieta – Olando kepurė – Šventoji.

Veiklų metu dalyviai įveikė nuo 25 iki 50 kilometrų, dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Judrėnų skyriaus ir Endriejavo pagrindinės mokyklos skirtingų klasių mokiniai.

ORIENTACINĖS VARŽYBOS „VEIVIRŽĖNŲ PENKIAKOVĖ“

Šia veikla siekiama didinti mokyklų bendruomenių įsitraukimą į aktyvias veiklas, didinti susidomėjimą aktyvių laisvalaikiu ir bendruomeninėmis veiklomis. Šios veiklos metu buvo organizuojamos individualios ir komandinės užduotys sveikatos ir fizinio aktyvumo klausimais, įtraukiant sveikos mitybos, sveikos gyvensenos klausimynus, viktorinas, taip pat jėgos, ištvermės, greičio sporto užduotis.

Veiklos vieta – Veiviržėnų miestelio teritorija.

 Šioje veikloje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė, tai yra, moksleiviai, pedagogai, tėvai, administracijos atstovai, svečių komandos iš Judrėnų skyriaus, Endriejavo pagrindinės mokyklos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir Kretingalės pagrindinės mokyklos.

Šios veiklos dėka dalyviai labiau įsitrauks į aktyvaus laisvalaikio veiklas, įgys sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo žinių, ugdys individualaus ir komandinio darbo gebėjimus.

Projekto „Sveikiau ir aktyviau“ veiklas tęsime rudenį.

Jaunųjų sveikatos ambasadorių sąskrydis Klaipėdos rajone

2022 m. Birželio 15 d. vyko jaunųjų sveikatos ambasadorių Klaipėdos rajone klubų sąskrydį, kuriame dalyvavo ir Veiviržėnų Jurgio Šaukio gimnazijos I g. klasės atstovai: Armandas Dargis, Kajus Jasinskas, Domantas Juodiškis, Šarūnas Vaiciekauskas ir Mantas Andrijauskas. Susitikimo metu kartu su psichologu Liudu Švipu ambasadoriai turėjo dirbtuves apie priklausomybes, naudojo Lego serious play techniką ( https://www.youtube.com/watch?v=c3oFD6g53mk ). Šis psichologas vienas iš nedaugelio Lietuvoje, kuris dirba su Lego metodika. Sąskrydžio metu jaunuoliai diskutavo – kas yra sveiko gyvenimo principai, kokios yra svarbios vertybės gyvenime, konstravo priklausomo jaunuolio portretą, diskutavo kaip galima padėti jam. Kadangi tai buvo ambasadorių sąskrydis, tai visos komandos pasidalino gerąja patirtimi – pasipasakojo ką nuveikė, su kokiomis problemomis ambasadoriai susidūrė, kokios iniciatyvos pavyko ar kokios nepavyko.

Konferencija „O alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“

2022 m. Birželio 17 dieną Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleivių prezidentė Austėja Norvaišaitė ir II g. klasės mokinė Skaistė Saunorytė dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje konferencijoje „0 alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“. Gimnazistės atliko anoniminę apklausą ir naudojantis tyrimo duomenimis, parengė pranešimą apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą savo bendraamžių rate. Konferencijos tikslas – jaunimo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija, tad merginų pastebėjimai specialistams labai svarbūs. Paklaustos, kokios priemonės paveiktų jaunimą ir skatintų atsisakyti psichoaktyvių medžiagų, merginos net nesudvejojo: „Svarbu pavyzdys iš suaugusiųjų. Kaip mes galime pasitikėti žmogumi, kuris kalba apie rūkymo ar kitų medžiagų neigiamą poveikį, tačiau įsėdęs į automobilį pats išsitraukia cigarečių pakelį“.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-paaiskina-kuo-skiriasi-koronaviruso-testavimo-budai

Klaipėdos rajono jaunimas pasakoja apie savo išgyvenimus COVID – 19 laikotarpiu, čia išgirsite psichologės rekomendacijas, kaip lengviau įveikti sunkumus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content