Menu Close

Sveikatos priežiūra

 

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė konsultacijas teikia šiomis priemonėmis:

Visuomenės sveikatos specialistė AIVA PETRAUSKIENĖ

tel. nr. 865998981

el. p. aiva.petrauskiene@visuomenessveiata.lt

DARBO LAIKAS

2023-2024 m.m.

Darbo pradžia 7:30 7:30 7:30 7:30 7:30
Darbo laikas iki pietų 12:00 12:00 12:00 12:00 12:00
Darbo laiko pradžia po pietų 12:30 12:30 12:30 12:30 12:30
Darbo pabaiga 18:00 17:30 17:30 17:30 17:30
Pietų pertraukos trukmė 0:30 0:30 0:30 0:30 0:30
Darbo vieta

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija, Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos Pašlūžmio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius, ir Veiviržėnų J. Šaulio Pėžaičių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija ir Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos  ikimokyklinis ir priešmokyklinis skyrius

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija

Nuo 2007 m. Klaipėdos rajono bendrojo lavinimo mokyklas ir jų skyrius aptarnauja Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbančios visuomenės sveikatos priežiūros specialistės.

Sveikatos priežiūros specialistė teikia paslaugas ir dirba su:
 • Mokiniais
 • Tėvais
 • Gimnazijos administracija
 • Mokytojais

 

Sveikatos priežiūros specialistė gimnazijoje moko ir formuoja sveikos gyvensenos įgūdžius teikdama informaciją vaikams apie:
 • Alkoholio, narkotikų, tabako vartojimo žalą organizmui
 • Fizinio aktyvumo naudą
 • Saugų elgesį namuose, keliuose, kieme, mokykloje
 • Įvairias ligas ir apsisaugojimo būdus

 

Specialistė gimnazijoje analizuoja vaikų sveikatos duomenis, planuoja prevencines priemones ir teikia siūlymus:
 • Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos srityje
 • Mokinių fizinio aktyvumo skatinimo srityje
 • Traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos srityje
 • Infekcinių ligų prevencijos srityje
 • Nutukimo mažinimo srityje
 • Kitose srityse

 

Jums specialistas gali suteikti informacijos apie:
 • Vaiko turimus žalingus įpročius
 • Sveikos gyvensenos pagrindus, kovos būdus su žalingais įpročiais
 • Infekcinę ligą, kuria įtariate Jūsų vaikas yra užsikrėtęs
 • Būdus, kaip reikėtų siekti sveikai gyventi, kontroliuoti vaiko svorį

 

Jei pastebėjote, kad Jūsų vaiko elgesys yra pasikeitęs, įtariate galimą psichoaktyvių medžiagų vartojimą ar Jūsų vaikas serga lėtine liga, kreipkitės į mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistę. Kartu aptarę esamą situaciją numatysime bendras priemones, kurios padėtų apsaugoti Jūsų vaiką mokykloje.

VEIVIRŽĖNŲ JURGIO ŠAULIO GIMNAZIJOS VISUOMENĖS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS VEIKLOS PLANAS 2022 MOKSLO METAMS

VEIVIRŽĖNŲ JURGIO ŠAULIO MOKINIŲ SVEIKATOS BŪKLĖ IR REKOMENDACIJOS JAI GERINTI 2022 M.

Rekomendacijos 2020-09-03

Visuomenės sveikatos priežiūros veiklos planas 2020—2021 m. m.

VEIVIRŽĖNŲ JURGIO ŠAULIO MOKINIŲ SVEIKATOS BŪKLĖ IR REKOMENDACIJOS JAI GERINTI 2023 m.

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LNŠA), Sveikos gyvensenos skyrius balandžio 18-19 dienomis organizavo viktoriną ,,Sveika gyvensena“ ir kvietė dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių mokinių komandas. Viktorina skirta skatinti bendradarbiavimą, grupinius užsiėmimus ir diskusijas apie sveiką gyvenseną, kad mokiniai jaustų bendrą atsakomybę už savo sveikatą ir skatintų vienas kitą įgyvendinti sveikos gyvensenos principus.

Nuotolinėje viktorinoje dalyvavo 20 mūsų gimnazijos žingeidžių mokinių, bendrai pasitardami atsakyti į testo klausimus turėjo 25 min. Viktorinos klausimai buvo sudaryti iš įvairių sveikos gyvensenos temų: fizinio aktyvumo, dienos režimo, psichikos sveikatos, pirmos pagalbos, mitybos, asmens higienos ir  kitų sveikos gyvensenos palaikymo klausimų.

Smagu buvo stebėti mokinių komandinį darbą. Ačiū dalyviams. Pažyma, sveika gyvensena

 

ŽIEMOS IŠŠŪKIAI

Mūsų gimnazija šiais metais dalyvauja projekte „Sveikata visus metus 2024“, kurį vykdo LINEŠA  (Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra). Šio projekto tikslas – padėti vaikams, mokiniams įgyti visapusišką sveikos gyvensenos sampratos suvokimą, išugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

 
Savo burnos sveikatai kiekvienas gali padėti žinodamas tinkamas dantų valymo technikas, pasirenkant tinkamą šepetėlį ir taikant tam tikrus mitybos ir burnos skalavimo elementus, pvz. sukamieji ar šluojamieji valymo judesiai, burnos skalavimas po saldaus valgio, cukraus turinčių produktų vartojimo mažinimas.
5a klasės mokiniai su keliais sveikatos ambasadoriais šiandien lankėsi KVK ir dalyvavo teoriniuose/praktiniuose užsiėmimuose “Burnos higiena su superherojais”🦷🦷🦷, atnaujino savo žinias, dalyvavo viktorinoje ir aplankė burnos higienistų mokymo klasę.

NESĖDĖKIM! PAJUDĖKIM!

Gruodžio mėnesį, pirmas dvi savaites sveikatos ambasadoriai mokinius pakvietė pertraukas praleisti aktyviai ir taip dar kartą paminėti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30 – metį.

Poilsio zonoje visi norintys galėjo pajudėti su JUST DANCE, išmėginti savo jėgas ant bėgimo takelio, pamankštinti pėdas ir sustiprinti kojų raumenis, smagiai su draugais laiką praleisti žaidžiant su interaktyviomis grindimis. Ši technologija skirta komandiniam vaikų ugdymui. Dirbdami komandoje, jie semiasi įgūdžių ir žinių vienas iš kito. Aktyvūs žaidimai padeda lavinti atmintį, regimąjį suvokimą, dėmesį bei gebėjimą susikaupti.

Sveikatos ambasadoriai

Pėsčiųjų žygis Smiltynės pajūriu
 
Žygiai gamtoje – gerų emocijų ir įsimintinų patirčių šaltinis. Mes grožėjomės nuostabiais, kvapą gniaužiančiais rudens gamtos vaizdais lydimais jūros bangų ošimo ir gaivinančiais vandens purslais ant veidų, o basas pėdas glostė lengvas pajūrio smėlis.
Vaizdai kalba patys už save 😊.

Sporto šventė ,,JUDAM DAUGIAI IR IŠRADINGIAU“ užbaigė mokslo metus

Jau visai baigiantis mokslo metams sveikatos ambasadoriai nusprendė juos užbaigti sportuodami su 1-4 klasių mokiniais.

Gegužės 29 dienos rytą mūsų gimnazijos stadijone skambėjo nuotaikinga muzika, šurmuliavo 3-4 klasių mokiniai ir ruošėsi kvadrato varžyboms.

Šventės organizatoriai, kad varžybos vyktų sklandžiai, komandas supažindino su žaidimo ir saugaus elgesio taisyklėmis.  Užvirė tikra kova, visi norėjo dalyvauti, nepasiduoti ir laimėti.
Šventė baigėsi, tačiau pralaimėjusių ir neapdovanotų nebuvo. Pirmą vietą laimėjo 4a klasė, antrą – 3a klasė, trečią – 3b klasė, o ketvirta vieta atiteko 4b klasei.  Kiekviena klasė buvo apdovanota didžiuliais arbūzais.

Gegužės 31 dieną sveikatos ambasadoriai su 1-2 klasių mokiniais susitiko Veiviržėnų slėnyje, čia vaikų laukė sportinės estafetės. Mažiesiems sportininkams reikėjo parodyti, kaip jie moka traukti virvę, ridenti kamuolius, pralįsti pro kliūtis, šokinėti, pataikyti į taikinius.

Atlikdami užduotis vaikai  ugdėsi ištvermę, greitį, jėgą, patyrė džiugių emocijų, džiaugėsi galimybe pabendrauti ir kartu pasportuoti gryname ore.

GEGUŽĖS MĖNUO – MĖNUO PRIEŠ RŪKYMĄ

Lietuvoje beveik 80 proc. rūkančiųjų elektronines cigaretes yra moksleiviai, taip yra todėl, kad tai pažeidžiamiausia ir labiausiai linkusi į priklausomybes visuomenės grupė.

Gegužės mėnesį mūsų gimnazijoje, visuomenės sveikatos priežiūros specialistės  kvietimu, lankėsi Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro jaunimo sveikatos koordinatorė Greta Račkauskaitė. Ji 7-IIIg. klasių mokiniams paskaitoje „Elektroninės cigaretės jaunimui“ ir psichoaktyvių medžiagų protmūšyje papasakojo apie  didžiulę elektroninių cigarečių žalą ir pasekmes sveikatai, viso buvo suorganizuoti 9 susitikimai su mokiniais. Jaunimo koordinatorė paneigė daug mitų apie elektronines cigaretes. Pavyzdžiui, yra sakoma, kad el. cigaretės nesukelia priklausomybės, bet faktas yra toks, kad el. cigarečių skystyje dažniausiai yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę. Nikotino kiekis el. cigaretėse labai skirtingas (gali svyruoti nuo 0 iki 48 mg viename mililitre skysčio). Cheminės analizės metodu išmatuotas nikotino kiekis dažnai nesutampa su kiekiu, nurodytu ant pakuotės, gali skirtis net iki 20 proc. ir daugiau. G. Račkauskaitė pateikė ir daug vaizdinės medžiagos apie rūkymo pasekmes,  paaiškino kaip reikia rasti savyje stiprybės atsisakyti pasiūlymo parūkyti ir kaip svarbu laiku ištarti NE. Mokiniai išgirdo šūkį ,,Ačiū NE. Rūkymas užknisa!”, kuris aiškiai ir suprantamai leidžia aplinkiniams suprasti, kad jaunas žmogus nenori tapti priklausomybių vergu.

Mokytoja Lina Stulpinienė su IIg. klasės mokiniais dalyvavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento organizuotame elektroninių cigarečių rūkymo prevencijos konkurse „Tau to nereikia“.

Šį mėnesį 3b, 5a, 5b, IIg. klasių mokiniai taip pat paruošė stendą apie cigarečių ir el. cigarečių  nepataisoma žala žmogaus organizmui, jo sveikatai ir gamtai.

Vasaris – sveikatos mėnuo

Kiekvienais metais vasario mėnesį skelbiame sveikatos mėnesiu.

Šiais metais gimnazijos sveikatos ambasadoriai ir gimnazijos prezidentūra organizavo veiklas, kvietė į renginius, kurie skatina būti fiziškai aktyviais, nes judėjimas padeda palaikyti žvalumą, energiją, gerą nuotaiką bei atsparumą ligoms.

Sveikatos ambasadoriai visą vasario mėnesį rytais vedė mankštas 1-7 klasių mokiniams.

Suorganizavo piešinių konkursą, tema “Sveikata- tai…”, kuriame sudalyvavo devyniasdešimt septyni piešiniai. Piešiniai nuostabūs, neįmanoma išsirinkti vieno labiausiai patinkančio, gražiausio, tad visi dalyviai apdovanoti mokytojos Alvos Giržadienės ir jos mokinių darytomis sagėmis.

Paskutinį vasario penktadienį turėjome renginį “Gerk šiltą arbatą – saugok savo sveikatą”. Mokiniai uostė skirtingas arbatžoles, bandė atspėti jų pavadinimus, sveikatos ambasadoriai pasakojo iš ko gaminamos arbatžolės, kaip jas galime patys užauginti, susidžiovinti. Mokiniai sužinojo kuo žolelės naudingos, kokių gydomųjų savybių turi,  Žoleles ne tik tyrinėjo, bet ir ragavo jų arbatos. O prie šiltos kvapnios arbatos mėgavosi medumi bei imbieru. Mažiausieji renginio dalyviai,  priešmokyklinukai atsidėkodami už arbatėlę padeklamavo eilėraštį apie kmyną ir pelyną.

Taip pat visą mėnesi mokiniai galėjo išmėginti bėgimo takelį ir interaktyvias grindis.

Gimnazijos prezidentūra suorganizavo stalo teniso ir dartų varžybas, kuriose buvo daug dalyvių. Stalo tenisvo varžybose laimėjo  7a klasės mokinys E. Knyzeris, o dartų nugalėtojas 10 klasės mokinys J. Rumšas.

Protmūšis ” Sveikatos mozaika” užbaigė mūsų labai aktyvų mėnesį. Varžėsi 5-11 klasių komandos.  Džiaugiamės aktyviu mokinių dalyvavimu gimnazijos renginiuose. I vietą laimėjo 10 klasės komanda, II vietą laimėjo 7a klasė, o III vietą laimėjo 7b klasės komanda.

Stengiamės propaguoti sveiką gyvenimo būdą, skleisti sveikatos priežiūros ir stiprinimo žinias, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą bei aktyviai praleisti laisvalaikį. 

Sveikatos ambasadoriai

 

🥕Šiandien baigėme įgyvendinti projektą „Sveika mityba – raktas į sveikesnį gyvenimą“
🍎Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos šeštokams parodėme kas yra ta trumpoji maisto grandinė ( jų dėka gauname sveikesnį, vertingesnį maistą, be konservantų, sintetinių dažiklių) , kuo naudingas maisto sezoniškumas, supažindinome su sveika mityba, jos pagrindais, mokėmės derinti produktus, pasirinkti sveikesnius produktus parduotuvėje.
🥦Projekto dėka vaikai ragavo sveikus užkandžius.
😱Pasirodo burokėlių ir moliūgų traškučiai gali būti tokie pat skanūs kaip ir bulvių😎🥳
Dėkojame už bendradarbiavimą Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Visuomenės sveikatos specialistei Aivai Petrauskienei.
 

PASAULINĖ RANKŲ PLOVIMO DIENA

Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Pažymint šią dieną, siekiama atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą kaip paprastą, veiksmingą ir prieinamą būdą užkirsti kelią infekcinėms ligoms ir išgelbėti gyvybes. Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, tačiau ir kvėpavimo takų ligomis. Mūsų gimnazijos mokiniai šią dieną paminėjo iškirpdami savo delnus ir surašydami ant jų ligas, kurios kelia riziką sveikatai ir gyvybei nesilaikant rankų higienos.
DVIRAČIO ŽYGIS OLANDO KEPURE
 
Dviračių žygio Olando kepurė – Palanga metu vaikai įveikė 25 km. Šiuo žygiu mes prisidėjome prie judumo savaitės renginių. Šių metų judumo savaitės tema “Bendrauk lengviau”, o šūkis “Judėk laisviau”. Taigi turėjome nemažai judesio ir bendravimo.
 

2022 metų gegužės mėnesį gimnazijoje startavo Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklų sveikatingumo iniciatyvų rėmimo projektas „Sveikiau ir aktyviau” Įvairios veiklos vyko gegužės – birželio mėnesiais.

 

2022 metų gegužės mėnesį gimnazijoje startavo Klaipėdos rajono savivaldybės mokyklų sveikatingumo iniciatyvų rėmimo projektas „Sveikiau ir aktyviau” 

Projektas įgyvendinamas kartu su Endriejavo pagrindine mokykla

Įvairios veiklos vyko gegužės – birželio mėnesiais

SVEIKATOS UGDYMO UŽSIĖMIMAI „KŪNUI IR SIELAI“

Šia veikla siekiama didinti mokinių fizinio aktyvumo raštingumą. Užsiėmimo metu buvo vykdomos šios fizinio aktyvumo veiklos – joga, susipažinimas su Kneipo takeliu, taip pat buvo įtraukti aktyvūs žaidimai.

Veiklos vieta – Veiviržėnų slėnis, buvo suorganizuotos 2 veiklos, dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pirmokai, Judrėnų skyriaus pirmokai ir Endriejavo pagrindinės mokyklos pirmokai.

PĖSČIŲJŲ ŽYGIS PAJŪRIU

Šia veikla siekiama didinti mokinių fizinio aktyvumo raštingumą.

Veiklos metu buvo organizuojamas vienas pėsčiųjų žygis, kurio metu buvo vykdomi fizinio aktyvumo mokymai, įtraukiant aktyvius žaidimus, viktorinas ir komandines užduotis.

Veiklos vieta – Palangos paplūdimys.

Veiklos metu dalyviai įveikė 5 kilometrus pajūriu, įkopė į Birutės kalną, aplanpė Palangos botanikos sodą.

Žygyje dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ketvirtokai ir Endriejavo pagrindinės mokyklos trečiokai, ketvirtokai.

DVIRAČIŲ ŽYGIAI

Šia veikla siekiama didinti mokinių fizinio aktyvumo raštingumą ir formuoti saugaus elgesio važiuojant dviračiu įgūdžius.

Veiklos metus buvo organizuojami 3 dviračių žygiai, kurių metu mokiniai įgijo žinių apie aktyvaus laisvalaikio naudą, saugaus elgesio kelyje ir važiavimo dviračiu taisykles.

Veiklos vieta – Olando kepurė – Šventoji.

Veiklų metu dalyviai įveikė nuo 25 iki 50 kilometrų, dalyvavo Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Judrėnų skyriaus ir Endriejavo pagrindinės mokyklos skirtingų klasių mokiniai.

ORIENTACINĖS VARŽYBOS „VEIVIRŽĖNŲ PENKIAKOVĖ“

Šia veikla siekiama didinti mokyklų bendruomenių įsitraukimą į aktyvias veiklas, didinti susidomėjimą aktyvių laisvalaikiu ir bendruomeninėmis veiklomis. Šios veiklos metu buvo organizuojamos individualios ir komandinės užduotys sveikatos ir fizinio aktyvumo klausimais, įtraukiant sveikos mitybos, sveikos gyvensenos klausimynus, viktorinas, taip pat jėgos, ištvermės, greičio sporto užduotis.

Veiklos vieta – Veiviržėnų miestelio teritorija.

 Šioje veikloje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė, tai yra, moksleiviai, pedagogai, tėvai, administracijos atstovai, svečių komandos iš Judrėnų skyriaus, Endriejavo pagrindinės mokyklos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir Kretingalės pagrindinės mokyklos.

Šios veiklos dėka dalyviai labiau įsitrauks į aktyvaus laisvalaikio veiklas, įgys sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo žinių, ugdys individualaus ir komandinio darbo gebėjimus.

 

Smagios veiklos tęsėsi spalio – gruodžio mėnesiais

 

Apibėk mokyklą

Gimnazijos pradinio ugdymo klasių mokiniai ir priešmokyklinukai šiais metais prisijungė prie iniciatyvos „Apibėk mokyklą“, veikla vyko nuo spalio 12 dienos iki spalio 24 dienos. Vaikai žaidė, mankštino ne tik kūną, bet ir protą ir žinoma bėgo aplink mokyklą.

Iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių daugiau judėti, pagerinti fizinę ir psichinę sveikatą.

Iniciatyvą padėjo įgyvendinti gimnazijos Sveikatos ambasadoriai, 8 klasės mokiniai.

VIRŠSVORIO IR NUTUKIMO KONTROLĖ, PREVENCIJA

Šia tema buvo suorganizuoti mokinių sveikos mitybos teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

Mokymai vyko nuotoliniu būdu Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ir Endriejavo mokyklos mokiniams kartu. Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie tai kas yra sveika mityba, kokios yra sveikos mitybos rekomendacijas, kaip formuoti sveikos mitybos įgūdžius, fizinio aktyvumo svarbą nutukimo prevencijai.

Praktiniai užsiėmimai vyko KVK. Gimnazistai aplankė Klaipėdos valstybinę kolegiją – technologijų ir sveikatos mokslų fakultetus, kuriuose galėjo susipažinti su čia dėstomomis studijomis ir sudalyvauti paskaitose apie maisto technologijas ir žmogaus anatomiją.

Kolegijos laboratorijos virtuvėje užsidėję kepurėles, užsirišę prijuostes mokiniai kibo į darbą – pagamino trintą daržovių sriubą, natūralius vaisių ledus, užminkė juodą ruginę duoną. Be darbo neliko nė vienas. Ruošdami maistą mokiniai susipažino su tvarumu virtuvėje ir nematytomis, išmaniosiomis maisto gaminimo technologijomis. Padengę stalą, visi kibo ragauti savo ruoštos trintos brokolių sriubos, o desertui skanavo ananasų ledus.

Papietavę ir įgiję žinių, mokiniai keliavo į kitą paskaitą sveikatos mokslų fakultete. Čia dėstytojas pasakojo apie kineziterapijos studijas, demonstravo kolegijos studentų naudojamą 3D programą žmogaus anatomijai mokytis. Mokiniai sužinojo įdomių faktų apie žmogaus kūną, pasikartojo anatomijos žinias.

SAUGUS ANT BANGŲ

Šia veikla siekiama formuoti mokinių saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens įgūdžius.

Vaikai įgavo daugiau žinių kaip saugiai elgtis vandenyje, kaip apsaugoti save, kitus, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų ir sužinojo kaip elgtis nelaimingo atsitikimo metu ir žinoma smagiai leido laiką.

Dėkingi Klaipėdos raj. savivaldybei už mokyklų sveikatinimo iniciatyvų rėmimą ir palaikymą. Be projekto finansavimo sunku būtų kaimiškos vietovės vaikui patirti tiek daug skirtingų, įdomių, sveikatinimo veiklų, susipažinti su sveika mityba, pažinti tinkamus būdus palaikyti sveikatą. Su įsigytomis priemonėmis organizuojamos veiklos buvo ekektingesnės ir patrauklesnės. Džiaugiamės turėdami aktyvią, iniciatyvią  Klaipėdos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistę. Ačiū Aivai Petrauskienei už pagalbą rengiant projektą bei organizuojant veiklas. Tikimės dar daug tokių  sveikatinimo veiklų. Vaikų akys, šypsenos pasako viską – AČIŪ TAU.

Kadangi projektas įgyvendinamas kartu su Endriejavo pagrindine mokykla, tikimės kad šios įvairios sveikatinimo veiklos bus kaip paskata tapti SVEIKA, AKTYVIA MOKYKLA. Linkime sėkmės.

Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jurgita Rudienė

Klaipėdos raj. savivladybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Aiva Petrauskienė

 

Projekto „Sveikiau ir aktyviau“ veiklas tęsime rudenį.

Jaunųjų sveikatos ambasadorių sąskrydis Klaipėdos rajone

2022 m. Birželio 15 d. vyko jaunųjų sveikatos ambasadorių Klaipėdos rajone klubų sąskrydį, kuriame dalyvavo ir Veiviržėnų Jurgio Šaukio gimnazijos I g. klasės atstovai: Armandas Dargis, Kajus Jasinskas, Domantas Juodiškis, Šarūnas Vaiciekauskas ir Mantas Andrijauskas. Susitikimo metu kartu su psichologu Liudu Švipu ambasadoriai turėjo dirbtuves apie priklausomybes, naudojo Lego serious play techniką ( https://www.youtube.com/watch?v=c3oFD6g53mk ). Šis psichologas vienas iš nedaugelio Lietuvoje, kuris dirba su Lego metodika. Sąskrydžio metu jaunuoliai diskutavo – kas yra sveiko gyvenimo principai, kokios yra svarbios vertybės gyvenime, konstravo priklausomo jaunuolio portretą, diskutavo kaip galima padėti jam. Kadangi tai buvo ambasadorių sąskrydis, tai visos komandos pasidalino gerąja patirtimi – pasipasakojo ką nuveikė, su kokiomis problemomis ambasadoriai susidūrė, kokios iniciatyvos pavyko ar kokios nepavyko.

Konferencija „O alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“

2022 m. Birželio 17 dieną Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleivių prezidentė Austėja Norvaišaitė ir II g. klasės mokinė Skaistė Saunorytė dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamoje konferencijoje „0 alkoholio, 0 narkotikų, 0 rūkymo“. Gimnazistės atliko anoniminę apklausą ir naudojantis tyrimo duomenimis, parengė pranešimą apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą savo bendraamžių rate. Konferencijos tikslas – jaunimo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija, tad merginų pastebėjimai specialistams labai svarbūs. Paklaustos, kokios priemonės paveiktų jaunimą ir skatintų atsisakyti psichoaktyvių medžiagų, merginos net nesudvejojo: „Svarbu pavyzdys iš suaugusiųjų. Kaip mes galime pasitikėti žmogumi, kuris kalba apie rūkymo ar kitų medžiagų neigiamą poveikį, tačiau įsėdęs į automobilį pats išsitraukia cigarečių pakelį“.

https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-paaiskina-kuo-skiriasi-koronaviruso-testavimo-budai

Klaipėdos rajono jaunimas pasakoja apie savo išgyvenimus COVID – 19 laikotarpiu, čia išgirsite psichologės rekomendacijas, kaip lengviau įveikti sunkumus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content