Menu Close

Į laisvės pamokas su aitvarais

Gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo Veiviržėnų skyriaus grupės ,,Nykštukai“, ,,Boružiukai“, ,,Pelėdžiukai“ ir ,,Bitės“ gimtinę pažino projektinėje savaitėje ,,SU AITVARAIS PER LIETUVĄ“.  Niekaip neatspėsite, kaip Veiviržėnų vaikučiai prisiviliojo aitvarus! Gal, anot sakmės ,,Aitvaro išperinimas“, paslapčiomis septynerius metus laikė juodą gaidį, kuris padėjęs kiaušinį ir išperinęs aitvarą? Gal… Bet jų vien Draugystės aitvarų takelyje, apjungusiame darželio ir gimnazijos pastatus, yra net 91, antra tiek jų apsigyveno grupių languose, lentynose, ant sienų. Projektinės savaitės aitvaro simbolio krikštamote galima drąsiai tituluoti pačių mažiausiųjų vaikučių grupės mokytoją Loretą Stirbienę. Lemtingą minutę ištartas mistinis pavadinimas visai darželio bendruomenei dovanojo nepamirštamą savaitę, nes pasikinkius aitvarus, oi, daug darbų darbelių nuveikta. Pasivaikščiokime Draugystės aitvarų taku ir paklausykime, ką pasakoja grupių mokytojos.

Grupės ,,Nykštukai“ mokytoja Loreta, aitvarų idėjos įkvėpėja, papasakojo, kad kartu su mokytoja Alma Kinčiene atsakingai ir kūrybingai supažindino vaikučius su Vasario 16-ąja: paruoštos  gimtadienio dovanos  Lietuvai, sportinėse veiklose kūrybingai įpintos vėliavos spalvos, mažomis rankytėmis iš antrinių žaliavų pastatyti dangoraižiai ir miestai. Ir visuose jų atrasite gražiausias akytėms spalvas- geltoną, žalią, raudoną. Nykštukai auga Lietuvai! 

Lietuvą lopšy išsupo grupės ,,Boružiukai“ vaikučiai. Nors karantino laikotarpis gerokai praretino lankančiųjų darželį gretas, bet grupės erdvės užpildytos vaikų darbeliais. Ir nenuostabu, kad baigiantis savaitei, žalia, geltona ir raudona spalvos- kaladėlių, modelino, popieriaus, indelių- tiesiog vadinamos trumpai ir aiškiai- LIETUVOS SPALVA. Ir supo lingavo vieni kitus: vaikai Lietuvą, Lietuva- vaikus.

Pačiame savaitės veiklų įkarštyje darželyje sutikta specialioji pedagogė Ramunė Bagdonavičienė taip pat skubėjo pasidžiaugti vaikučių, kuriems teikiama specialistės pagalba, darbeliais Lietuvai: raidelės kantriai surinktos iš geltonų, žalių, raudonų segtukų, lego kaladėlėmis sukurtas ištisas pilies kompleksas. Kiekvienam darbeliui  prireikė kruopštumo, sumanumo, dovanojusio vaikams pažinimo džiaugsmą. Naujienomis skubėjo pasidalinti ir Judrėnų skyriaus mokytoja Edita Knyzerienė, kuri nuotolinio ugdymo metu paruošė vaikų darbų skaidres, o grupėje pavyko sukurti kolektyvinį darbą ,,Per Lietuvą”.

Grįžkime į Draugystės aitvarų taką, kur sutikome vaikučius, kurių nepastebėti tiesiog neįmanoma. Jie pasipuošę megztomis lietuvaičių kepuraitėmis. Grupės ,,Pelėdžiukai“ vaikučiai ne veltui lanko grupę, pavadintą akylaus ir mokslo simboliu tituluojamo paukščio  vardu. Rūpestingų mokytojų Žibutės Strumylienės ir Janinos Riaukienės globoje vaikai išmoko Laisvės pamokas: Lietuvos kontūrai puikiai atpažįstami žemėlapyje, Gedimino pilis pastatyta, megztomis vaikučių trispalvėmis kepuraitėmis jau pasidžiaugė jie patys, džiaugėsi ir praeiviai. Vaikai pynė juostą, puošė lentą Lietuvos spalvomis, konstravo Gedimino pilį iš lego kaladėlių, kirpo ir klijavo žvakutes, taip įvairiais būdais gilindami žinias apie Vasario 16-osios svarbą mūsų tautai. Pelėdžiukų skrydis per Lietuvą tikrai sėkmingas!

Draugystės aitvarų taką, sėkmingai pradėję tiesti nuo gimnazijos durų grupės ,,Bitės“ ugdytiniai, pažinimo keliu vedami mokytojų Alvydos Švabienės ir Ingos Linkuvienės, tiek grupės erdvėse, tiek mokydamiesi iš namų atrado Lietuvą savy. Grupės projektinės savaitės, pavadintos ,,Bitės dūzgia Lietuvą“, metu aptarti didieji Lietuvos miestai, susipažinta su Lietuvos istorija, prisiminti Darius ir Girėnas, išgarsinę Lietuvą pasaulyje.  Gal vieniems ji nepamiršta ir atpažįstama simbolikoje, dainose, kitiems gal kasmet iš naujo randama. O šiemet ypač.

Ar begali gražiau spindėti trys spalvos Lietuvos, taip ryškiai matomos speiguotos žiemos baltume. Draugystės aitvarų takas, simboliškai sujungęs visą Veiviržėnų skyriaus darželio bendruomenę: vaikus, tėvelius, mokytojas, mokytojų padėjėjas, virtuvės ir ūkio personalą,  į bendrystę, į vieną tikslą- AITVARUS. Tai nevaržomos jėgos ir  laisvės simbolis! Atpažinsime meilę kiekviename aitvarų dygsnelyje, mažais piršteliais klijuotame paveikslėlyje, iš naujo atgimusioje močiutės palaidinėje, staltiesėje… Kiekvienas aitvaruose atrasime savąją Lietuvą.

Kviečiame pasivaikščioti Draugystės taku kol plazda aitvarai! O jei pamatysite jį skrendantį, užmegzkite mazgelį, nosinę, ir tuomet aitvaras atskris pas jus. Aitvarų daug, visiems užteks.

Informaciją parengė ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Boružiukai“ mokytoja Vaida Girskienė

Posted in Naujienos
Skip to content