Menu Close

Respublikinis projektas „KALBANTYS PIRŠTAI“

Lietuvoje gyvena per 6 tūkst. kurčiųjų ir 40 tūkst. neprigirdinčiųjų ar kitų klausos sutrikimų turinčių asmenų. Jiems pirmoji gimtoji kalba yra būtent ženklų kalba. Kurčiųjų tėvai, broliai, sesės, draugai išmoksta ženklų kalbos, kad galėtų lengviau bendrauti. Tyrimai rodo, kad gestų kalbą mokantys vaikai paprastai pradeda kalbėti anksčiau nei jų bendraamžiai. Taip yra todėl, kad mažylis pradeda sieti ženklus su tam tikrais žodžiais. Gestas ar poza dažnai iškalbesni už žodžius. Kūno kalbos išmanymas gali padėti bendrauti ir lengviau susigaudyti įvairiose gyvenimo situacijose.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, pagalbos mokiniui specialistai, iniciavo respublikinį projektą Tarptautinei gestų kalbos dienai paminėti. Norime pasidžiaugti, jog į aktyvią ir kūrybinę veiklą,  atrandant gestus ir perteikiant jų reikšmę,  įsitraukė gausus pedagogų, iš visos Lietuvos, būrys,  tokiu būdu suteikdami galimybę ir savo mažiesiems pagalbininkams, bent šiek tiek prisiliesti prie ženklų kalbos. Tad dalinamės šiomis įamžintomis akimirkomis sudėdami jas į „Kalbančių pirštukų knygą“.

Nuoroda į parodą:  Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda “Kalbantys pirštai”

Posted in Naujienos
Skip to content