Kovo 8-oji Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje prasidėjo labai šventiškai – gimnazijos prezidentūros, gėlių parduotuvės „Gėlės ir …“ atstovai ir antros klasės mokinių tėveliai nuo pat ankstyvo ryto sveikino mokyklos mokytojas ir gimnazinių klasių mokines su Tarptautine moters diena. Toks šventiškas rytas simboliškai pradėjo netradicinio ugdymo dieną su jau tradiciniais mokykloje tapusiais pavasario renginiais ,,Pasimatuok profesiją” ir ,,Kaziuko mugė”. Gimnazijoje buvo organizuojama daug skirtingų ir įdomių veiklų, į kurias visa gimnazijos bendruomenė įsitraukė labai noriai ir entuziastingai. 1–4 pamokos buvo skirtos karjeros ugdymo programos įgyvendinimui, o nuo pietų mokykloje vyko Kaziuko mugė.

Nuo pat ryto 1–4 klasių mokiniai turėjo pamoką su ūkininku Kęstučiu Toleikiu, kuris ūkininko profesiją pristatė labai išradingai ir įdomiai. Vaikai turėjo galimybę grūdus paliesti, pasėti, pamatuoti jų drėgnumą. Per kitas pamokas pradinukai lankėsi miestelio Seniūnijoje, kurioje turėjo galimybę spausdinti senovine spausdinimo mašinėle, taip pat aplankė Gaisrinę, kurioje išgirdo, kokia yra gaisrininko darbo diena, apžiūrėjo turimą techniką. Paskutinė mokinių stotelė – naujai miestelyje atsidariusi gėlių parduotuvė ,,Gėlės ir …”. Joje pradinukai išbandė floristo profesiją.

Prieš pirmąją pamoką 5–12 klasių seniūnai burtų keliu savo klasei išrinko profesiją, kurią turėjo pristatyti, papasakoti, kokių egzaminų reikia norint įstoti studijuoti, kur galima mokytis, kokiomis savybėmis reikia pasižymėti renkantis tokią specialybę, kokios perspektyvos ir darbo užmokestis laukia. Klasių mokiniai turėjo vieną pamoką pasiruošimui, o jiems talkino klasių vadovai ir mokyklos mokytojai. Antrosios pamokos metu aktų salėje vyko profesijų ,,matavimasis”. Mokiniai, pasitelkę savo išmonę ir kūrybiškumą, pristatinėjo agronomo, jūreivio, žurnalisto, slaugytojo, veterinaro, programuotojo, automechaniko, aktoriaus, kirpėjo ir odontologo profesijas. Buvo vaidinamos miniatiūros, šokama, dainuojama.

3–4 pamokas mokiniams vedė įvairiausių profesijų lektoriai. Bendrojo pagalbos centro pareigūnės Vaida Linkytė ir Erika Ruokienė moksleiviams pristatė skambučių operatoriaus ir priešgaisrinės gelbėjimo pajėgų valdytojo specialybės, BPC veikla, skubios pagalbos linijos 112 paskirtis ir svarba. Paaškinta, kokie yra keliami reikalavimai, kokius mokymus reikia baigti ir kokių asmeninių savybių reikia turėti norint dirbti BPC operatoriais. Taip pat buvo pravestas edukacinis žaidimas „Kas yra skubus pagalbos prašymas?“, po kurio vaikai aktyviai domėjosi skambinančiojo ir operatoriaus atsakomybe, su kokiomis situacijomis susiduria BPC operatoriai, kokie įsimintiniausi įvykiai. Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Klaipėdos regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojas vyr. srž. Andrejus Fedijus mokiniams pristatė kario profesiją, kuo ji įdomi, pavojinga, papasakojo apie kario kasdienybę, jo pareigas ir prievoles. Kinologės Ona Voronova ir Vita Mockutė atvyko su savo draugais pareigūnais Gėriu ir Troja. Mokiniai buvo sužavėti ir pasakojimais, ir keturkojais pareigūnais. Dauguma po šios pamokos jau svajojo tapti kinologais. Labai rimtą ir įdomią pamoką vedė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė Margarita Kiudytė-Čarienė. Mokiniams buvo nepaprastai įdomu klausytis paskaitos apie tokios didžios profesijos subtilybes. Veiviržėnų seniūnijos Atvejo vadybininkė Sandra Žemgulienė mokiniams pristatė savo darbą, su vaikais kalbėjo apie socialinės rizikos šeimas, kokia pagalba joms yra teikiama. Į gimnaziją buvo atvykę ir atstovai iš Klaipėdos valstybinės kolegijos: direktoriaus pavaduotoja doc. dr. Nijolė Galdikienė bei Studijų ir karjeros centro vadovė Vilma Bridikienė. Mokiniams buvo pristatoma nauja priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka, pasakojama, kaip pasirinkti tinkamą specialybę ir profesiją.

Pasibaigus ,,Pasimatuok profesiją” veikloms, prasidėjo linksmoji netradicinio ugdymo dienos dalis – Kaziuko mugė. Jos atidarymą skelbė mokyklos šokių kolektyvo pasirodymas. Mugės svečiai rinkosi sporto salėje, kuri tiesiog lūžo nuo jaunųjų prekybininkų kepinių ir rankdarbių. Stalai buvo pilni pardavinėjamų keksiukų, vaflių, keptos duonos, spragintų kukurūzų, giros, taip pat įvairiausių medžio dirbinių, rankų darbo papuošalų, vilnonių kojinių ir riešinių, verbų.

Po tokios puikios, informatyvios netradicinės dienos mokiniai namo važiavo pasimatavę įvairių profesijų batus, svajodami apie tai, kuo nori būti užaugę, pilnomis rankomis gėrybių iš Kaziuko mugės ir su šypsenomis veiduose, nekreipdami dėmesio į iš dangaus krintantį lietų. O mokytojai, pabandę save įsivaizduoti kitos profesijos atstovais, svajingai keliavo namo dar kartą įsitikinę, kad jų pasirinkta profesija – geriausiai prisimatuota ir labiausiai jiems tinkanti.

Lietuvių k. mokytoja Modesta Barakauskaitė