Menu Close

Keliauk, pamatyk, pažink!

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos moksleiviai ir lydintys mokytojai rugsėjo 29 d. dalyvavo ekskursijose ir edukacinėse išvykose.

Puiki dviejų dienų ( rugsėjo 28-29 d.) kelionė į Lenkiją ,,Ežeringoji Mozūrija”.

,, Ką Lenkija davė Lietuvai ir ką Lietuva Lenkijai?”- gidė Vida, vartydama istorijos puslapius nuo Romos imperijos žlugimo iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos, jauniesiems ekskursantams pasakojo apie šių šalių sąsajas.

8a, 8b, 9 ir 10 kl. mokiniai ir lydintys mokytojai –  Zofija Bernotienė, Ramutė Stankuvienė, Irena Juciuvienė, VSP specialistė Aiva Petrauskienė  – kartu su gide kelionėje aplankė 1667 m. prie Vygrių ežero pastatytą vienuolyną ir bažnyčią, atvykę į Augustavą paplaukiojo Studzieničkos, Balčio ežerais bei kanalais, perplaukę senovinį rankiniu būdu valdomą šliuzą, išlipo pusiasalyje, kuriame stovi maža koplytėlė, yra Pauliaus II skulptūra ir paragavę Dievo Motinos Marijos stebuklingojo šaltinio vandens patraukė į nakvynės vietą.

Keleiviai, smagiai praleidę poilsį, apšviestą nuostabios pilnaties, sočiai papusryčiavę vėl leidosi į kelionę – Gižycko įdomybių aplankyti: Šv. Bonifacijaus Brunono kryžiaus (1009-2009), rezidencinės kryžiuočių pilies liekanų ( beje, gidė sakė, kad Lenkijoje buvo 127 kryžiuočių pilys).

Paskui keliautojai dar klausėsi įspūdingų vargonų, esančių Šv. Lipkos bažnyčioje, nuostabių melodijų.

Gerložo girioje esanti ,, Vilko irštva” ( Hitlerio bunkeriai) nepaliko abejingo tikriausiai nė vieno dalyvio. Masyvių bunkerių liekanos, gidės istorijos pamoka, privertė suklusti ir pamąstyti apie didžiulę XX a. vidurio tragediją – Antrąjį pasaulinį karą.

Išvykos pradžioje moksleiviai buvo informuoti, kad grįžtant bus testas, tai yra, klausimai iš gidės istorijos pamokų (mokytoja Irena sudarė klausimyną). Saldžiom dovanėlėm buvo apdovanoti ne tik atsakiusieji į apibendrinamuosius klausimus, bet ir kultūringiausi bei tolerantiškiausi ekskursijos dalyviai.

Savo įspūdžiais apie išvyką pasidalijo mokytoja Alma Vanagienė: ,,11-12 klasių mokiniai aplankė Vilnių, šalies sostinę. Oras buvo nuostabus, tad vos atvykus į sostinę, nedelsiant pradėjome vykdyti ekskursijos programą.  Pirmiausia mokiniai aplankė Katedrą ir šalia esančią Varpinę. Po to tyrinėjo senamiesčio pagrindinius objektus ir lankytinas vietas. Mažomis  grupelėmis mokiniai apžiūrėjo Valdovų rūmus ir  vidinį rūmų kiemą, vaikščiojo Pilies gatve ir parku, kopė ant Gedimino kalno, aplankė Gedimino pilį, gėrėjosi Vilniaus didingumu iš Televizijos bokšto 20-ame aukšte atviros lauko terasos. Kiekvienas „pasimatavo“ savo drąsą paaugliams skirtame siaubo Pabėgimų kambaryje „Hangar“, pietavo ir pramogavo prekybos centre „Ozas“.

Kadangi ekskursijos metu mokiniams buvo užsakytas orientacinis žaidimas „Vilnius tavo kuprinėje“, tai su daugeliu kitų  senamiesčio įžymių vietų mokiniai savarankiškai susipažino. Kaip vyko orientacinis žaidimas „Vilnius tavo kuprinėje?“

Prie šalia Katedros esančio kunigaikščio Gedimino paminklo mokinius pasitiko jaunas, charizmatiškas žaidimo vadovas, kuris iš karto pasidomėjo kelintą kartą mokiniai lankosi Vilniuje. Paaiškėjo, jog dauguma mokinių antrą, kai kurie trečią, o keletas pirmą kartą lankėsi Vilniuje. Žaidimo vadovas suskirstė mokinius į 4 grupes, paaiškino žaidimo taisykles, akcentavo užduočių atlikimo trukmę. Per 40 min. mokiniai turėjo surasti pažymėtas senamiesčio vietas ir atlikti paskirtas užduotis. Džiugu, kad visos komandos sėkmingai atliko užduotis ir saugiai sugrįžo prie Gedimino paminklo. Netrukus, susumavus visų 4 grupių rezultatus, buvo paskelbti ir apdovanoti nugalėtojai – aštuoni 11 kl. mokiniai. Įdomiausia, kad mūsų nugalėtojų komanda, surinkusi 18 taškų iš 20,  buvo pripažinta viena iš trijų aukščiausią rezultatą pasiekusių šalies gimnazijų. Mokinius ekskursijoje lydėjusios mokytojos Lina Stulpinienė ir Alma Vanagienė džiaugėsi, kad pavyko įvykdyti visą ekskursijos po Vilnių numatytą programą, o mokinių refleksija apie aplankytus objektus, pamatytus vaizdus, patirtus įspūdžius ir nekasdieniškas emocijas patvirtino, kad ekskursijų metu ne tik ugdomos pilietiškumo, kultūrinė, pažinimo, socialinė – emocinė, komunikavimo kompetencijos, bet ir gerėja klasės psichologinis mikroklimatas.“

Septintokai aplankė Kauno Vytauto Didžiojo karo technikos muziejų. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Surask ko nepametei“. Aktyviai praleido laiką pabėgimų labirinte „Infinity room“. Taip pat aplankė įspūdingiausią Kauno panoramos Kristaus prisikėlimo bazilikos terasą (auklėtoja Laima Rėbždienė).

6a ir 6b klasių mokiniai ir auklėtojos Aušra Dara ir Ugnė Ruibienė vyko į Klaipėdą. Savo jėgas išbandė komandiniame ,,Lazertrono‘‘ žaidime, po to vyko į batutų parką ,,Skypark‘‘.

Penktokai su klasės vadovėmis Terese Kveciene ir Renata Girdvainyte lankėsi Drevernoje, laivadirbio Jono Gižo etnografinėje sodyboje: suko ratelius, išgirdo šišioniškių – lietuvininkų – tarmės žodžių folkloro edukacinėje programoje „Į žvejus eisiu“. Paskui pasiplaukiojo Kuršių mariomis įspūdingu senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“. Džiaugėsi puikiai ir turiningai praleistu laiku, gražiu oru, bendryste.

  ,,Pasirodo, Lietuva taip pat turi savo Marso kanjonus! Juos aplankė 3-4 klasių mokiniai. Mokinių  tikslas buvo sužinoti apie Akmenės klinčių ir molio karjerai, kurie  gyvuoja jau beveik šimtą metų ir iki šiol yra sėkmingai eksploatuojami gamybai. Vaikai kasinėjo  per 300 milijonų metų čia susidariusias fosilijas. Vėliau dienos patyriminėje – pažintinėje kelionėje su vaikais aplankėme   Menčių klinčių karjerą. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, susidarė dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas.  Nemažesnį įspūdį negu atsiveriantis vaizdas paliko ir kasybai naudojama technika, ypač gigantiškas  žingsniuojantis ekskavatorius, kurio gabaritai tikrai įspūdingi. Ekskursijos pabaigoje vaikai perbėgo per ilgiausi  ,,beždžionių” ( kabantį) tiltą“, – apie kelionę pasakojo Ina Verbutienė ir Vitalija Vileikienė.

,,1 ir 2 klasių mokiniai pasimėgauti užsitęsusia vasara vyko į Palangą. Ryto spindulių nušviesta Basanavičiaus gatve nuėjome ant tilto, nuo kurio grožėjomės Baltijos jūra., užkopėme į Birutės kalną, smagiai lakstėme po parką.  Pasinėrėme į nuotykius Iliuzijų name. Čia mūsų laukė daugybė stebinančių netikėtumų ir aštrių pojūčių: atradome ir išbandėme vinių lovą, velnio tunelį, pasimatavome savo balso stiprumą, pamatėme kaip veikia Niutono kamuoliai,  įveikėme veidrodžių labirintą, šokome diskotekoje, sužinojome,  kaip kuriami filmukai.  Netgi tapome jaunaisiais mokslininkais ir sugebėjome ,,pažadinti ugnikalnį“. Šis magijos ir triukų namas vilioja savo neatskleistomis paslaptimis. Čia gyvena magija, paslaptys, eksperimentai, nuotykiai ir netikėtos linksmybės! – savo įspūdžiais pasidalijo mokytojos Loreta Toleikienė ir Danguolė Nausėdienė.

Dar reikia paminėti, kad keliautojus tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje lepino nuostabus oras!

Medžiagą surinko ir kelionės įspūdžiais dalijosi

Irena Juciuvienė, 10 klasės auklėtoja

Posted in Naujienos
Skip to content