Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos komanda varžysis tarptautiniame konkurso „THINK SMART, CREATE GREEN“ finale

Balandžio 4 d. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniai dalyvavo EU – CONEXUS „Think Smart, Create Green“ nacionaliniame finale, vykusiame Klaipėdos universitete. Lietuvoje šiam konkursui registravosi 18 komandų. 12-14 amžiaus kategorijoje varžęsi mokiniai turėjo sukurti savo mokyklos viziją, o vyresnėliai, 14-16 metų konkurso dalyviai, turėjo pateikti vizualizacijas, kaip pagal tvarumo, ekologiškumo principus gali būti transformuota jų pasirinkta viešoji erdvė. Visos finalininkų komandos savo projektus turėjo pristatyti ir argumentuoti viešame renginyje. Jų darbus vertino komisija, sudaryta iš Klaipėdos universiteto dėstytojų bei tvarumą puoselėjančių verslo įmonių atstovų.
Į nacionalinį turą pateko dvi anglų k. mokytojos Aušros Daros vadovaujamos komandos. Konkurse 3D mokyklos maketą pristatė 6 kl. mokiniai – Viltė Bingelytė, Gabrielė Stripeikaitė, Greta Jurevičiūtė ir Ainis Pozingis ( projekto autoriai: Nojus Jurkus, Viltė Bingelytė, Paulina Vengalytė, Gabrielė Stripeikaitė). 9 kl. mokiniai – Austėja Urbonaitė, Aldas Stirbys, Justas Pareigis ir Eimantas Riekašius nacionaliniame ture pristatė projektą ECO-CITY – futuristinį savo miestelio vaizdą ( projekto autoriai – Viltė Stankutė, Austėja Urbonaitė, Eimantas Riekašius, Justas Pareigis). Populiaria „Minecraft“ programa sukurtas ateities Veiviržėnų modelis – žalioji oazė su šiuolaikiškos architektūros pastatais, kurioje nėra matyti jokių transporto priemonių. Jis kursuoja tik požeminėmis trasomis, o miesto aplinka, kurioje daug žalumos, švari ir užtikrina kokybiškas bei tvarias gyvenimo sąlygas žmonėms.
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 9 kl. mokiniai tapo 14 – 16 m. kategorijos nugalėtojais ir buvo apdovanoti solidžiais prizais – belaidėmis ausinėmis. Jie taip pat pelnė teisę savo projektus pateikti baigiamajame EU-CONEXUS etape, kuriame varžysis net 9 valstybių komandos. Tarptautinis finalas – jau gegužės 4 dieną!
Anglų k. mokytoja
Aušra Dara