Sąmoningumo mėnuo be patyčių 2023 „Mano sėkmės istorija“

Daug smagiau padovanoti kitam šypseną nei sukelti skausmą ar liūdesį. Nebūkime pikti, šypsokimės, ir pasaulis nušvis ryškiomis spalvomis. Ten, kur šypsomės vieni kitiems, vietos patyčioms nėra. Viena iš didžiausių šių laikų problemų- patyčios. Tai paauglių gyvenimo kasdienybė. Daugeliui moksleivių atrodo, jog tai įprasta, normalu ir jie to nesureikšmina. Tačiau tiems, iš kurių šaiposi, gyvenimas tampa nepakenčiamas. Patyčios paprastai vyksta tuomet, kai yra stebėtojų būrys. Būtent patyčias stebinčių žmonių elgesys lemia, ar patyčios bus sustabdytos, ar  atvirkščiai – paskatintos toliau tęstis.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė kasmet dalyvauja Vaikų linijos organizuojamoje „Sąmoningumo mėnuo be patyčių“ akcijoje. Mūsų gimnazija ją vadino „Draugystės savaite“, spalvų savaite, kurios metu kiekvieną dieną gimnazijos bendruomenės nariai rengėsi tam tikra  spalva,  simbolizuodami sutelktumą, vieningumą.

Pagrindinis  šio renginio tikslas – ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio, vaikų bei suaugusiųjų santykius. Veiklos buvo vykdomos integruojant į dalyko pamokas, klasių valandėles. Užsiėmimų metu mokiniai aptarė: „Mano sėkmės istorijas”, „Gero bendravimo taisykles”, mokėsi pažinti savo emocijas ir kaip jas teisingai išreikšti. Per vaidinimą ir žaidimus stengėsi pažinti tikrąsias patyčių pasekmes, patyčių dalyvių vaidmenis ir pagalbos būdus. Klaipėdos rajono pareigūnės A. Zbarauskienė, R. Matevičienė, Gargždų parapijos kunigas M. Stonys vedė paskaitą – diskusiją „Skleisk gerumą, o ne pyktį šalia esančiam” kalbėdami, kad žmogišką gerumą galima atrasti kiekviename žmoguje. Patiems mažiausiems gimnazijos bendruomenės nariams skaitytos su patyčių situacijomis susijusios terapinės pasakos, atlikta filmukų peržiūra ir aptarimas. Savaitę užbaigėme vieningai paminėdami Autizmo supratimo dieną, kad tai yra „lietaus vaikučių“ diena. Buvo džiugu matyti, kad mūsų bendruomenės nariai nėra abejingi, tai įrodė vilkėdami mėlyną spalvą bei dalyvaudami prasmingoje bendruomenės fotosesijoje. Mes nepamirštame, kad gyvename visi drauge, dalinamės kylančiomis problemomis bei džiaugsmingomis akimirkomis.

Soc. pedagogė metodininkė Laima Rėbždienė