Menu Close

Mokinių pagaminti inkiliukai laukia naujakurių

Pašlūžmio ikimokykliniame skyriuje, Visos dienos mokyklos grupę lankantys Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos 1-8 klasių mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Inkiliukų gaminimas”, kurias organizavo daukšaitiškis Kęstutis Toleikis (šią grupę lankančios Lėjos Toleikytės tėtis).

Kūrybinių dirbtuvių vadovas K. Toleikis inkiliukų gaminimui atsakingai ruošėsi: supjaustė įvairių dydžių ir formų lenteles, pasirūpino įrankiais ir priemonėmis, kruopščiai apgalvojo mokymo eigą. Tą popietę mokiniai užsiėmimo nekantriai laukė: kartu su mokytoja  tinkamai paruošė darbo aplinką, ant stalų išdėliojo pačių atsineštus plaktukus,darbui skirtas pirštines, rūpinosi, kad  inkiliukų gaminimas vyktų sklandžiai ir organizuotai. Kad pradinukams ši veikla nebūtų per daug sudėtinga, pasiūlėme mokiniams sudaryti penkias mišrias grupes, kuriose vyresnieji galėtų pamokyti mažesniuosius. Padedant idėjos autoriui K. Toleikiui ir gimnazijos darbininkui A. Vanagui, vaikų darbas virte virė, o plaktukų dūžiai ritmingai aidėjo visame Pašlūžmio ikimokyklinio ugdymo skyriaus pastate. Puiku, kad diena pasitaikė graži ir saulėta, tad nieko nelaukdami išskubėjome įkelti inkilų, kad parskridę varnėnai kuo greičiau galėtų įsikurti mokyklos teritorijoje augančiuose medžiuose. Mokinių akys nerimastingai žvelgė į Lėjos tėtį Kęstutį Toleikį, kuris drąsiai tvirtino jų pagamintus inkilus medžių aukštybėse.                                                            

Vaikai jautėsi laimingi, dėkojo suaugusiesiems, o ypač K. Toleikiui, už įdomios veiklos organizavimą, o mokytoja, stebėdama vaikų uolų įsitraukimą į veiklas, mintyse džiaugėsi, kad auga pilietiški, savo kaimą mylintys ir jo aplinką puošiantys vaikai.

Visos dienos grupės mokytoja

 Alma Vanagienė

Posted in Naujienos
Skip to content