Menu Close

Tyrėjų naktis gimnazijoje

Spalio pradžioje mūsų gimnazijoje lankėsi Molėtų observatorijos astronomas Saulius Lovcikas. Susipažinti su astronomija ir paslaptingu dangaus pasauliu buvo pakviesti 5-11 klasių mokiniai.

Astronomas, trumpai papasakojęs apie save, mokinius pakvietė į gimnazijos kiemą. Čia mokiniai turėjo galimybę patys surinkti teleskopą ir pasižvalgyti po dangaus platybes.

Sugrįžę į gimnazijos aktų salę klausėmės astronomo paskaitos ,,Visatos paslaptys“. Mokslininkas mums pateikė daug įdomios ir negirdėtos informacijos. Rodomi paveikslai, vaizdo įrašai neleido nuobodžiauti, tad  vis giliau grimzdome į astronomijos pasaulį. Didelį įspūdį paliko pirmą kartą rankose laikomas meteoritas. Po renginio mokinė Skaistė Saunorytė sakė, jog jai patiko astronomo Sauliaus bendravimo, pasakojimo maniera, jo žavėjimasis savo darbu. Draugė Laura Lygnugarytė pritarė Skaistei, kad ji dar nėra sutikusio tokio žmogaus, kuris su tokia aistra ir meile kalbėtų apie tai, ką daro, o  besiklausant astronomo jai kilo noras nuvykti į Molėtų observatoriją. Aštuntokė Evita Dėringytė buvo nustebusi, kad sudėtingi dalykai buvo pateikti per gyvenimišką prizmę, lengvai ir su humoru. Iš susitikimo  Evita išėjo nuoširdžiai susidomėjusi visata ir jos paslaptimis.

Astronomas po paskaitos vyresnių klasių mokinius pakvietė dalyvauti viktorinoje. Už lango švietė mėnulis, o mes visi kartu vis mėginome atspėti teisingus atsakymus. Laikas skriete praskriejo, teko atsisveikinti su įdomiu pašnekovu. Praturtėję žiniomis apie astronomiją, skirstėmės namo.

Veikla finansuojama iš kokybės krepšelio lėšų.

               Mokytoja Diana Vepštienė

Posted in Naujienos
Skip to content