Spalio 13-osios rytą penkiolika gimnazijos mokinių išvyko į Vilnių, į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre esančią Jaunojo tyrėjo laboratoriją. Čia mus pasitiko mokslininkai ir pranešė, kad įvykdytas kriminalinis nusikaltimas: pavogtas paveikslas ,,Žibučių karalienė“.

Mokiniai greitai atsidūrė nusikaltimo vietoje ir pasiskirstę į tris grupes pradėjo rinkti įkalčius. Fizikų grupė nutarė, kad pincetu surinks visus plaukus ir puodelius, kuriuos galėjo liesti nusikaltėlis. Biologai paėmė nusikaltėlio pamestą batą, o chemikai surinko išpiltas žemes ir nuskubėjo į laboratoriją, kurioje prasidėjo tiriamoji veikla. Mikrobiologijos laboratorijoje mokiniai ieškojo bate esančių bakterijų, fizikai tyrė pirštų antspaudus ant puodelių ir  mikroskopu tyrė nusikaltėlio plaukus. Chemikų grupelė tyrė žemėse esančių fosfatų lygį. Viską ištyrę ir apibendrinę rezultatus, rado nusikaltėlį – Mardžę Simpson.

Atlikę mokslinį tyrimą, kupini įspūdžių, puikios nuotaikos išvykome namo. Vienuoliktokės Rūtos Poškaitės garsus pamąstymas: ,,Mokytoja, aš kasdien norėčiau čia atlikti tiriamuosius darbus.“ Skaistė Saunorytės sakė, kad labai susidomėjo šiomis mokslo sritimis. Kitų vaikų spindinčios akys taip pat išdavė, kad jiems labai patiko.

Biologijos mokytoja Diana Vepštienė