Menu Close

Tinklaveika su ,,Mobiliosios Bioklasės“ komanda

Kovo 21 d. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje svečiavosi „Mobilioji Bioklasė”, kuri yra bendras Vilniaus universiteto ir „Thermo Fisher Scientific Baltic“ projektas. ,,Mobiliosios bioklasės” komanda lanko mokyklas ir supažindina mokinius su gamtos mokslų subtilybėmis.

Visų pirma buvome supažindinti su veiklomis, kurias darysime, ir pagrindiniu mokslininko įrankiu – mechanine pipete. Išmokę ja naudotis, dalyvavome „Olimpinėse pipetavimo žaidynėse“, kurių nugalėtoja tapo 12 klasės mokinė Skaistė Saunorytė.

Vėliau prasidėjo tikroji mokslinė veikla. Pirmiausia mėgintuvėliuose išskyrėme bakterijų DNR. Padėjome Petriukui išspręsti iškilusią problemą: tyrėme, ar jam įsisiurbusi erkė buvo užsikrėtusi erkinio encefalito virusu, ar borelijos bakterija, kuri sukelia Laimo ligą. Rezultatai skyrėsi: vienų mokinių ištirtos erkės DNR parodė, kad ši nešiojo vieną ligą, kitų – abi, o kai kurių tirta erkė nenešiojo nė vienos ligos. Veiklos metu išmokome naudotis įvairiais prietaisais, sužinojome naujų mokslinių metodų ir priemonių, naudojamų laboratorijose.

Visi turiningai ir linksmai praleido dieną. Mokinių atsiliepimai: „Buvo labai įdomi patirtis pasijausti tikra mokslininke. Ši veikla privertė labiau susidomėti gamtos mokslais. Labai maloni bioklasiokų komanda. Ačiū jiems.“ (Austėja). „Turėjau galimybę išbandyti įvairius mokslininkų kasdien naudojamus instrumentus ir atlikti įdomius, įtraukiančius eksperimentus. Sužinojau daugiau apie DNR ir biomokslus. Labai gera patirtis”. (Viltė)

IVg kl. mokinė Laura Lygnugarytė

Biologijos mokytoja metodininkė Diana Vepštienė

Posted in Naujienos
Skip to content