Menu Close

SPALVOTOJI VEIKSMO SAVAITĖ „Nors skirtingi, bet vieningi“

Kovo 25-29 dienomis, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė įsitraukė į pagalbos mokiniui specialistų inicijuotą „Spalvotąją veiksmo savaitę“, kuri buvo skirta išreikšti palaikymą bei priėmimą skirtingų galių turintiems asmenims.

Visą savaitę gimnazijoje ir jos skyriuose vyko įvairūs praktiniai ir kūrybiniai užsiėmimai. Kiekviena diena buvo vis kitokia, spalvota. Ši idėja buvo aktyviai palaikoma, o tai atsispindėjo spalvotoje vaikų jūroje siaučiančioje gimnazijos koridoriais.

Savaitės pradžioje, pirmadienį mūvint skirtingas kojines, buvo minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Tą dieną, gimnazijos bendruomenės nariai, ne tik šoko masinį skirtingų kojinių šokį, bet ir vieni kitiems dovanojo daug šypsenų.

Antradienį aprangoje dominavo įvairios spalvos, raštai. Ši diena buvo ypatinga tuo, kad žinia apie Autizmo spektro sutrikimą turinčius asmenis buvo skleidžiama ne tik gimnazijoje, bet ir Veiviržėnų miestelyje. Mokiniai miestelio gyventojams dalino savo rankomis gamintus ženkliukus, simbolizuojančius dėlionę – Autizmo spektro sutrikimo simbolį. Tokiu būdu gimnazija įsitraukė į Tarptautinę socialinę akciją pasaulinei Autizmo dienai paminėti „Šalia mūsų, ne už sienos“. Mokiniams pavyko pagaminti ir išdalinti daugiau nei šimtą akcijai skirtų ženkliukų.

Trečiadienį rinkomės žalią spalvą. Tądien buvo paskelbta apsikabinimų diena – nemokamas draugo, bendraklasio, mokytojo, kolegos apkabinimas. Pasirodo, visgi šiltai apkabinti kitą yra ne taip jau ir lengva. Kai kurioms klasėms teko pasitikrinti savo žinias viktorinoje „Tiesa – melas“ apie Dauno sindromą bei Autizmo spektro sutrikimus.

Ketvirtadienį gimnazija spinduliavo geltonai, ne tik nuo spalvų, bet ir nuo komplimentų. Šią dieną gimnazijos prezidentūros atstovai inicijavo protmūšį „Visi skirtingi – visi lygūs!?“, kuriame nepasididžiavo ir sudalyvavo draugai iš Švėkšnos Saulės  gimnazijos, Vėžaičių pagrindinės mokyklos bei Endriejavo pagrindinės mokyklos. Norisi pasidžiaugti šiltais tarpmokykliniais santykiais, smagiai praleistu laiku kartu, kurį vainikavo draugystė.

Paskutinė spalvotos savaitės diena, tapo raudonąją gerųjų darbų diena. Be to, kad vilkėta raudonais drabužiais ieškota ir dalintasi meile, gėriu  ir grožiu kasdieniuose džiaugsmuose ir rūpesčiuose. Ši dieną buvo kūrybinių dirbtuvėlių diena, skirta Velykinių figūrėlių marginimui. Į šias dirbtuvėles buvo pakviesti pradinių klasių mokiniai, turintys specialiųjų poreikių iš Endriejavo pagrindinės mokyklos, Judrėnų Stepono Dariaus gimnazijos skyriaus bei pačios gimnazijos. Visos savaitės veiklos užbaigtos tradicija tapusia bendra nuotrauka ir koncertu, kuriame pasirodė šokių mokytojos Sandros Leonauskienės paruoštas merginų šokių grupė „Vija“ su šokiu „Čiurlena upelis“, pradinių klasių mokytojos Danguolės Šukevičienės būrelis „Tarškutis“ su vaidinimu „Spalvotos varnos“, 4a klasės mokinių ir klasės vadovės Inos Verbutienės sukurta „Draugystės knyga kam!?“ bei muzikos mokytojos Jovitos Jokšienės merginų choras su „Vilties daina“.

Įsitikinome, kad mokyklos bendruomenė neliko abejinga skirtingų galių turintiems asmenims. Ši savaitė parodė jog mūsų bendruomenėje įtrauktis, įvairovės ir išskirtinumas yra vertybė.

Parengė socialinė pedagogė metodininkė Laima Rėbždienė

 

Posted in Naujienos
Skip to content