Menu Close

,,Patriotų žygis‘‘ nuo Veiviržėnų iki Dariškės

Išaušo šaltas, vėjuotas bei žiemiškas kovo 10-osios rytas. Visa Jurgio Šaulio gimnazijos bendruomenė susiruošė į ,,Patriotų žygį“, skirtą paminėti trims svarbioms datoms: Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, 10 metų, kaip gimnazijai suteiktas Jurgio Šaulio vardas, Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-iosms metinės.

Tą rytą pamokų nebuvo, 7-12 klasių moksleiviai rikiavosi aikštėje prie gimnazijos, o lygiai devintą pajudėjo link Balsėnų, Jurgio Šaulio gimtinės, gerai nusiteikę bei pasiryžę įveikti 10 kilometrų atstumą.  Žygeivius lydėjo 302 kareivių kuopos kariai ir Klaipėdos rajono policijos pareigūnai. Oras nelepino, labiau priminė gruodžio, o ne kovo mėnesį, tačiau žygiuojant su daina bei gerai nusiteikus pasidaro net karšta. Apie vienuoliktą valandą keliautojai pasiekė tarpinę stotelę – Jurgio Šaulio gimtinę.  Ten apstojo koplytstulpį, uždegė žvakes ir sugiedojo Tautišką giesmę. Po to jau laukė antroji žygio dalis – kelionė į Dariškes. Tik jau dabar juos vežė mokykliniai autobusai.

O tuo pačiu metu apie 11 valandą mažieji veiviržėniškiai (1-6 klasių mokiniai) ir visi judrėniškiai nešė į Dariškes 250 metrų ilgio bei 50 pločio vėliavą. Mažiesiems teko užduotis tikrai nelengva – ne tik keliauti, bet ir laikyti vėliavą, kad ji tokiu vėjuotu oru nenuplėvesuotų. Mažiesiems  talkino visi, kas buvo kartu.

Galutinis tikslas buvo susitikti Dariškėse Stepono Dariaus gimtinėje dvyliktą valandą – žygeivius iš Balsėnų atvežė autobusiukai, o judrėniškiai nešdami vėliavą atkeliavo iš Judrėnų. Dariškėse jau garavo karšta arbata, ukrainietiški barščiai ir karšta košė.

Su švente pasveikino Klaipėdos rajono administracijos direktorius Sigitas Karbauskis, Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė. Ore pasirodė lėktuvas, iš kurio krito saldainių lietus.

,,Patriotų žygis“ vieniems buvo pirmas, kitiems jau antras, bet ne paskutinis. Po oficialios dalies visi skubėjo namo, bet ilgai dar prisimins šį žygį nuo Veiviržėnų, per Balsėnus, į Dariškes…

Posted in Naujienos
Skip to content