Integruota lietuvių literatūros ir dailės pamoka ,,M. Daukšos ,,Postilė“. Inicialai“

Warning: join(): Invalid arguments passed in /home/veivirzenugimn/domains/veivirzenugimnazija.lt/public_html/wp-content/themes/design/inc/blog/class-post-entry.php on line 252

2020-ųjų vasarą gimnazijos muziejus iš Ričardo Padago gavo brangią dovaną –M. Daukšos ,,Postilės“ fotografuotinio leidimo knygą (1926 m.).  Knyga spausdinta gotikiniu šriftu, kurio pirmosios teksto raidės įmantriai dekoruotos. Muziejininkė V. Karaliūnienė pasiūlė  pasinaudoti  knyga pamokose.  Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Juciuvienė  sumanė  studijuojant M. Daukšos  ,,Prakalbą į malonųjį skaitytoją“, pravesti bendrą literatūros ir dailės pamoką. Naudodamasi  interaktyviu muziejaus stalu Valdonija parodė raidžių rašymo ypatumus ( linijos storio pokyčius bei dėmių akcentus). ir vaizdžiai tai iliustravo. Tada pasiūlė mokiniams patiems  sukurti  savo vardo inicialą. Visi mokiniai susidomėjo darbu ir buvo patenkinti rezultatu.

Irena Juciuvienė ir Valdonija Karaliūnienė

Posted in Be kategorijos