Ekskursijų – išvykų diena

Rugsėjo 25-oji Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija organizavo ekskursijų dieną. Vos paskelbus apie išvyką, visi auklėtojai ir mokiniai  planavo kelionių maršrutus. Vieni nusprendė nuvykti toli, kad kuo daugiau pamatytų, kiti nusprendė pasigėrėti savo regiono kraštovaizdžiais bei muziejais. Maršrutai įvairūs, potyriai bei emocijos skirtingos. Svarbu, kad tą dieną visus lydėjo saulėta rugsėjo saulutė, kuri labiau priminė vasarą ir kėlė visiems nuotaiką.

5a klasės mokiniai suplanavo ekskursiją į  Mažąją Lietuvą.   Martyno Jankaus gimtinėje Bitėnuose vyko edukacija „Knygnešių keliais“, kurios metu mokiniai ne tik buvo supažindinti su  įžymiais žmonėmis, bet ir patys turėjo galimybę vykdyti užduotis, pasijusti tikrais knygnešiais. Po to aplankė Rambyno kalną, nuo kurio atsiveria Nemuno vingio kraštovaizdis. Visi norintys galėjo nusileisti prie Nemuno ir vėl pakilti į kalną, kad suvoktų Rambyno kalno didybę.

6 klasės mokiniai vyko į Gargždus, aplankė Gargždų krašto muziejų, apžiūrėjo eksponatus, ieškojo lobio ir jį rado miesto parke. Po to smagiai leido laiką gryname ore, žaidė dažasvydį. Grįžo pavargę, bet pilni įspūdžių ir geros nuotaikos.

Aštuntokai lankėsi Klaipėdos Laikrodžių muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje “Menų pinklės”. Mokiniai buvo suskirstyti į 6 komandas, kurios dalyvavo orientacinėse 6 istorinių laikotarpių varžybose. Kiekviena komanda,turėjo apsilankyti  istorinių laikotarpių kambariuose ir atrasti užkoduotus faktus, datas, pavardes, susijusias su laikrodžių istorija. Po to vyko užduočių apibendrinimas, refleksija, pokalbis apie kitas muziejaus vykdomas veiklas.

Akropolio Forum Cinema kino teatre aštuntokai   stebėjo filmą “Lesė grįžta” rusų kalba, tad patobulino rusų  kalbinius įgūdžius. Filmo turinys ir herojų vertybės sudomino mokinius, juos giliai sujaudino herojų išgyvenimai..

Ig klasė gražią penktadienio dieną praleido Plateliuose. Pirmiausia vyko prie ežero, pasiplaukiojo vandens dviračiais, valtimis, pasimėgavo saulute. Vėliau jų laukė  smagios, įtraukiančios užduotys ir žaidimai raketų paleidimo bazėje. O tada linksma kelionė namo su dainomis ir žaidimais.

Dešimtokų pirmoji stotelė buvo „Kar kar“ parkas Klaipėdoje. Ten kiekvienas galėjo pažiūrėti savo aukščio baimei į akis ir išbandyti savo jėgas. Draugiški instruktoriai, grynas oras ir aktyvi veikla buvo nuostabus dienos startas. Kol didžioji klasės dalis karstėsi po medžius, keli žmonės, nepanorę pažiūrėti savo baimėms į akis, pasirūpino, jog niekas neliktų alkanas bei nuėjo ir užsakė picų. Pasiėmę maistą grįžo į autobusą bei patraukė į Karklę. Ten, mėgaudamiesi nuo jūros kylančiu švelniu vėjeliu ir saulės spinduliais, skaniai papietavo ir nusprendė dieną užbaigti pasivaikščiojimu Palangoje.

IIIg klasė penktadienį praleido Klaipėdoje: išbandė jėgas dažasvydyje, gėrėjosi jūra nuo ,,Olando kepurės”, grožėjosi senamiesčiu. Labiausiai sužavėjo Klaipėdos zoologijos sodo (MiniZoo) gyventojai.

Ekskursija buvo puiki galimybė mokiniams sužinoti, pamatyti, patirti naujų įspūdžių, praleisti gerai dieną su klasės draugais, mokytojais. Džiaugiamės, kad visos išvykos buvo informatyvios bei naudingos, tikimės, kad mokiniai ir ateity bus žingeidūs ir aktyvūs.

Lietuvių kalbos mokytoja Ramutė Stankuvienė