Empatija

Tikėtina, jog dažnas iš mūsų stebi mokymo turinio, gerųjų žmonių elgesio normų, moralinio kodo diegimo paradigmas, humanizmo apraiškas. Kaip žinia, mokykla – visuomenės atspindys turintis iliustruojanti sektinus pavyzdžius, tad turbūt, neatsitiktinai mūsų gimnazija eilę metų jungiasi prie vienos iš televizijos, prieš dvidešimtmetį inicijuotos Gerumo akcijos.

Renginio uvertiūrą organizavimo mokytoja Renata Girdvainytė iliustravo muzikos garsais,  Danguolė Grigutytė – Šukevičienė eilėmis su rudens romantizmo atspalviu, Alma Vanagienė – humanizmo tikslais ir uždaviniais. Gimnazijos erdvės dvelkė mokinių, jų artimųjų, bendruomenės gamintais delikatesais, atskirų klasių stalų dekoracijomis.

„Pagalbos reikia ne tik vaikui netekusiam artimųjų, bet ir užkluptam sveikatos negandų“,  – kalbėjo gimnazijos direktorė Laima Navickienė, o mokykla moko ne tik skaičių, raidžių, bet ir gerumo…

Gerumo pamokos metu suaukota piniginė suma (2064 eurai), bendruomenės sutarimu skirta padėti vienam iš mokinių.

Arūnas Mikalauskas

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos

istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas