Menu Close

Lietuvos Junior Achievement „Verslumo akademijos“ mokymai

Lapkričio 7-8 dienomis mokykloje vyko Lietuvos Junior Achievement „Verslumo akademijos“ mokymai. Besidomintys verslumo naujovėmis Ig klasės mokiniai stiprino savo žinias  dviejų dienų 14 ak. val. mokymuose.

Verslumo mokymų metu mokiai susipažino su vertybėmis versle ir karjeroje, sužinojo, kas yra socialinis bei tvarus verslas, aiškinosi, kaip galima ugdyti verslumo kompetenciją, mokėsi generuoti inovatyvias idėjas ir sprendimus.

Mokiniai bandė spręsti tiek globalias, tiek lokalias problemas. Ieškodami vyraujančios problemos, generavo savo idėjas ir, dirbdami komandose, kūrė savo verslą nuo idėjos iškėlimo iki produkto prototipo (eskizo) sukūrimo. Taip atsiskleidė mokinių kūrybiškumas, kaip sukurti patrauklią verslo idėją, kuri spręstų bendruomenės problemas.

Šiuos mokymus vedė ekonomistas, verslo pamokų organizatorius Žanas Gongapševas. Lektorius, dirbantis tiek su verslo įmonėmis, tiek su jaunimu, akcentavo mokymų svarbą jaunimui. Dirbdamas kartu su Lietuvos Junior Achievement, dalyvauja projekte „Verslumo akademija“, kuri skatina Klaipėdos apskrities jaunimą domėtis verslumu. Šio projekto metu mokiniai sužino, kokie dalykai svarbūs dirbant komandoje, su kokiomis problemomis susiduriama verslo pradžioje ir kaip jas reikėtų spręsti, kaip patenkinti vartotojo poreikius ir tapti išskirtiniam.

Savo mintimis apie projektą pasidalino dalyvavę mokiniai, jie teigia, jog tai buvo labai prasmingai ir kūrybiškai praleistos dienos. Komanda „Mėnulio drugelis“, kuri šiais metais jau įkūrė savo pirmąjį verslą, sako: „Lektorius labai padėjo mūsų jaunajai bendrovei. Gavome patarimų apie prekės kūrimo metodus, idėjų, kaip prekę padaryti patrauklesnę, bei marketingą“.

Mokytojos Ugnė Ruibienė ir Ineta Ruškė

Posted in Naujienos
Skip to content