Ant boružiukų sparnų

Sakoma, kad boružės ant sparnelių atneša gerą orą, laimę ir meilę. Kokias gėrybes mums boružiukai dovanojo?

Mus, ikimokyklinio ugdymo mokytojas Vaidą ir Almą, rugsėjį pasitiko pačių mažiausiųjų grupės ,,Boružiukai“ vaikučių išsigandusios, su nepasitikėjimu žvelgiančios 28 akytės. Vaikų delniukai sunkiai ir nenorom paleido mamų rankas, bejėgiškai kabinosi į tėčių glėbius. Kaip surasti tą patį pačiausią žodį, džiovinantį vaikų ašaras, pakviečiantį šypsenai? Diena vijo dieną, grupės durys rytais vis linksmiau atsidarydavo, mūsų erdvės  kasdien puošėsi vaikučių darbeliais, dienos įgavo prasmę, prisipildė veiklomis, kartu  apsigyveno tradicijos, kas buvo svetima ir baugu, tapo miela ir pažįstama. Net nepajutome, kaip ir kada mažieji boružiukai vos duris pradarę pradėjo bėgti į mūsų glėbį, be galo reišmingais mažiesiems tapo galvyčių paglostymai prieš pietų miegą, vaikučių pasiekimai: išmokti žodžiai, kasdienių gyvenimo įgūdžių įvaldymas- prilygo kone reikšmingiausioms pergalėms. Ir taip kasdien. Kaskart naujai. Ir jei karantino laikotarpiu neišvengiamybe tapo atotrūkis, atskirtis, mūsų- mokytojų- užduotis buvo ieškoti nenutrūkstamų saitų, gebančių apjungti, nenutolinti, patarti, bet ir  išsaugoti, kas buvo sukurta. Taip gimė idėja visas nuotolines veiklas, tėvelių atsiųstas vaikų veiklų akimirkas suguldyti į knygutę ,,Boružiukų naujienos“. Tad puslapis po puslapio kasdien naujienos lankė vaikus ir tėvelius, kvietė pažinti, sužinoti, pabandyti. Net 272 naujienų puslapiai apsigyveno trijose ,,Boružiukų naujienos“ dalyse!

Viena iš gausybės liaudiškų spėlionių sako: jeigu boružė ant delno nutupia sekmadienį, reikia suskaičiuoti iki 22; jeigu vabalėlis dar nebus nuskridęs, laukia laimingas gyvenimas. Mūsų atveju spėlionės virto gyvenimu: po sekmadienio ir vėl bus pirmadienis- grupė prisipildys mažųjų boružiukų krykštavimo; po karantino ir vėl sugrįžome- mūsų boružiukai su ištiestom rankytėm tarsi sparnelius išskleidę skubėjo pas mus, ,,nenuskrido“. Neverkė. Šypsojosi. Karantinui parodėme špygą ir … apkabinome vaikus. Liestis? Galima! Apkabinti? Norisi! Mylėti? Kas per klausimas…

Informaciją parengė

ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Boružiukai“ mokytojos Vaida Girskienė ir Alma Kinčienė

Čia visos knygučių 3-jų dalių nuorodos: