Tinklaveika. Svečiuose Vilnius Tech

Vasario 29 – kovo 1 dienomis pagal TŪM STEAM programą Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje  mokiniams buvo organizuojamos veiklos (programa pridedama, priedas Nr.1) su Vilnius TECH Biomechanikos inžinerijos katedros lektoriumi dr. Donatu Lukšiu.

Pirmąją dieną lektorius gimnazijos 8-12 klasių mokinių grupei papasakojo apie Vilnius TECH universiteto fakultetus, supažindino su juose vykdoma veikla. Daug sužinojome apie biomechanikos inžinerijos katedrą, kurioje ir dirba lektorius. Prezentacijoje matėme, kaip patobulėjo ir kaip veikia įvairūs bioniniai protezai, kurie kuriami pasitelkiant  medicinos  inžinerijos subtilybes. Pamatėme dr. D. Lukšio studentų sukurtus darbus, išgirdome, kokį garsą skleidžia susitraukinėdami raumenys bei išmatavome savo raumenų jėgą. Turėjome galimybę kiekvienas apžiūrėti ir rankose palaikyti 3D spausdintuvu pagamintus įvairius daiktus – širdį, smegenis, nugaros slankstelius, dirbtinį klubo ir kelio sąnarį ir net bioninę ranką. Sužinojome apie interaktyvią reabilitaciją, kurios metu žmogus žaidžia tam tikrus žaidimus ir taip stebima jo raumenų veikla bei progresas. Tai išbandė ir patys moksleiviai. Dienos pabaigoje vyko daugumai labiausiai patikusi veikla – buvome lengvai nukrėsti elektros srovės.

Antrąją dieną praktiškai panaudojome įgytas žinias. Susiskirstę į grupeles turėjome galimybę pamatyti, kaip veikia įvairūs prietaisai. Veiklos metu išmokome naudotis arduino mikrovaldiklį, pagilinome programavimo bei fizikos žinias. Naudodamiesi jomis, sudėliojome mechanizmus, kurie šviečia, matuoja temperatūrą, reaguoja į judesius, rodo užrašą ir ne tik. Mokinių prašymu pakartojome linksmiausią atrakciją – elektros srovės impulsus.

Mokinių atsiliepimai: Dominykas ,,kaip mes galime sukurti bioninę ranką, jei laidukų nemokame sujungti“. Dvyliktokė Akvilė ,,laikas praleistas informatyviai,daug naujos patirties, naujų dalykų“. Dešimtokė Evita ,,buvo be galo įdomu ir iš visų susikaupusių žvilgsnių buvo galima matyti jog patirtis nauja ir savotiškai įtraukianti kiekvieną. Puikiai paruoštas dėstytojo darbas tokį sunkų mokslą pavertė į visiems suprantamą ir įveikiamą veiklą“

Laura Lygnugarytė 12 klasės mokinė

Diana Vepštienė biologijos mokytoja metodininkė