Menu Close

Kovo 11-os pilietinė iniciatyva

Minint 34–ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines,  Tarptautinė komisija kvietė visas Lietuvos ugdymo institucijas (mokyklas, lopšelius-darželius bei kt. švietimo įstaigas) dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą minėta komisija inicijavo kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kąstyčio Ramanausko lopšeliu-darželiu.

Vieni iš tikslų -patraukliai ir žaismingai paminėti vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų, skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, prisiminti, kokiomis sąlygomis ir kaip buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, kaip ji buvo ginama, kaip buvo siekiama jos įtvirtinimo, sustiprinimo ir tarptautinio pripažinimo.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai prisijungus prie minėtos iniciatyvos  dalis vyresnių klasių  mokinių,  pilietiškumo pagrindų pamokų metu, išbandė žinias  Kovo 11 dienos minėjimo tematika viktorinoje bei  pristatė kūrybines tautinės simbolikos   iliustracijas.

Arūnas Mikalauskas

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas

Posted in Naujienos
Skip to content