Menu Close

Šventinė savaitė, skirta Vasario 16-ajai

Vasario 16-oji, Lietuvos valstybės atkūrimo diena, brangi kiekvienam lietuviui, o Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijai – didžiausia metų šventė. Bendruomenė yra lyg mūsų gerbiamo signataro giminaičiai. Visi jaučiamės susiję su Jurgiu Šauliu, įsipareigoję jo atminimui garbingai nešioti jo vardą, o pilietiškumas ir meilė tėvynei kaip niekur kitur atsispindi gimnazijos veikloje.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimui skyrėme ne dieną, o visą savaitę, ir gimnazijos bendruomenė, parodžiusi didelį sutelktumą ir kūrybiškumą, sugalvojo įvairiausių veiklų, kuriose dalyvavo ne tik mokyklos, darželio mokiniai ir mokytojai, bet ir kitų švietimo įstaigų nariai ir atstovai.

Labai džiugina veiklos, kurias organizavo gimnazijos darželis. Jų organizuota kūrybinių iniciatyvų savaitė „Trys spalvos Lietuvos – širdelėj mano, tėčio ir mamos“ stebino išradingumu. Vyko pokalbiai, teminės literatūros skaitymas, edukacinių filmų, skirtų Lietuvos pažinimui, peržiūra ir aptarimas, kūrybinių darbelių darymas, lietuvių liaudies dainų dainavimas, žaidimai ir pasakos bei kitos veiklos, skatinančios patriotiškumą, puoselėjančios lietuvybę. Mažųjų savaitę vainikavo renginys-akcija „Pražydo laisvės medis“, kurio metu trispalvės spalvomis pražydo du medžiai grupių kiemeliuose Veiviržėnuose.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikai savo mažais žingsneliais, kupinais meilės savo kraštui, vedini savo mokytojų, keliavo šventinėje savaitėje ,,Septyni žingsniai“. Šią savaitę visi kartu alsavo Lietuvą: patys mažiausieji mokėsi tarti, piešti, dainuoti Lietuvą, vyresnėliai vis tvirčiau Ryto rato metu su pačių pačiausių mokytojų Alvydos Švabienės, Ingos Linkuvienės, Janinos Riaukienės, Loretos Stirbienės, Žibutės Strumylienės pagalba pažino savo gimtinę, savo gražiais kūrybiniais darbeliais ir šventiniais sumanymais kasmet vis ryškesnį trispalvį pėdsaką paliko savo širdelėse. Ir sportinės rungtys, žaismingos pažintinės viktorinos atvėrė vis naujus lietuviškumo pojūčius. Net patys mažiausieji, padedami mokytojų Vaidos Girskienės ir Almos Kinčienės, įsiminė geltoną, žalią, raudoną spalvas, nes jomis žaidė, statė, ieškojo tarp daugybės atspalvių tos, kuri yra toji, lietuviškoji. O matėte? Pražydo lietuvybės medžiai, papuošti trispalvėmis juostelėmis, kurias taip atsakingai vėjyje laikė visi, net patys mažiausieji! Taip, kaip tvirtai rišo juosteles prie šakelių, kad vėjai nenublaškytų, taip ir Lietuvą glaudė vaikiškai, bet tvirtai prie savęs – kad nepamestų, kad neatimtų, kad mylėtų.

Paminėdami Vasario 16-ąją – Lietuvos atkūrimo dieną, Pėžaičių ugdymo skyriaus pradinukai ir ikimokyklinukai puošė savo kiemo erdves, langus, pynė juostas, mokėsi dainų ir eilėraščių apie Tėvynę, įgijo naujų žinių apie Lietuvą. Savaitę vainikavo šventė – minėjimas Lietuvos gimtadieniui paminėti. Skambėjo ne tik vaikų ir mokytojos Renatos dainos, bet dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos” dainavo visi susirinkusieji.

Gimnazijoje nuo pirmadienio buvo atidaryta paroda „1949 metų vasario 16-osios deklaracija“. Taip pat mokytojai Andrius Mereckis ir Karolis Pugačiauskas vedė Lietuvos ypatingojo archyvo pamokas 9-12 klasių gimnazijos mokiniams. Gimnazijos muziejuje Valdonija Karaliūnienė pristatė senuosius lietuvių amatus renginyje „Medžio raižinių atspaudai – Lietuvos gimtadieniui“, o 7-os klasės mokiniai galėjo susipažinti su senąja medžio raižinių technika, dirbdami porose sukūrė kompozicijas. Gimnazijos bibliotekininkė Lina Laucevičienė organizavo viktoriną „Pažįstu Lietuvą“, kurioje rungėsi patys patriotiškiausi gimnazijos mokiniai. Tą dieną informacinių technologijų mokytoja Ramutė Stankaitienė ir istorijos mokytojas Andrius Mereckis pristatė projektinį darbą iš ciklo „Kuriu ir pasakoju Tau Lietuvos istoriją“. Toks gausus ir įspūdingas buvo pirmadienis. Keliaukime šventine savaite toliau!

Antradienį mokytojų Alvos Giržadienės, Inetos Ruškės ir Dainiaus Stulpino vedini, mokiniai puošė mokyklos erdves, vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu buvo kuriami stalo žaidimai gimnazijos erdvėms, gaminami suvenyrai, pristatytas choreografijos mokytojos organizuotas 5-IIIg kl. projektas „Tautinė juosta“. Visa, kas buvo sukurta, papuošė  mokyklos sienas. Kaip gera ir kaip gražu visa tai matyti, taip šilta širdy tapo!

Tą dieną mūsų taip pat laukė pradinių klasių mokytojų Virginijos Stonkuvienės, Irenos Raudonienės, Nijolės Stonkuvienės ir Loretos Toleikinės organizuotas Matučio eilėraščio ,,Aš tavo gimtinė“ iliustracijų kūrimo valandėlė vaikų piešiniais ir darbeliais ir Lietuvos pristatymas poetų eilėmis. Mielai klausėmės pradinukų deklamuojamų eilių, skirtų tėvynei Lietuvai.

Pradinių klasių anglų kalbos mokytojos Jurgita Rudienė ir Aušra Dara pristatė anglų kalbos pradinių klasių projektą „Happy birthday Lithuania“. Taip pat vyko užsienio kalbų mokytojų  (Zofija Bernotienė, Lina Stulpinienė, Alma Vanagienė ir Irena Žemgulienė) integruotas kalbų, istorijos, pilietiškumo ir  geografijos renginys  “Mano gimtasis kraštas”, kuriame apie savo gimtinę mokiniai kalbėjo  trimis užsienio kalbomis: angliškai, rusiškai ir vokiškai.

6 klasės mokiniai per anglų kalbos pamokas sausio–vasario mėnesiais mokėsi apie Lietuvos geografinius objektus ir istorinius faktus. Pamokų metu mokiniai rinko faktus apie Lietuvos istoriją, domėjosi šalies geografiniais objektais, rengė pristatymus. Po sėkmingų parengtų darbų pristatymo keletas mokinių panoro parengti projektus apie savo gimto kaimo mokyklas, bibliotekas ir kitas įstaigas. Šeštokai Justas Pareigis, Aldas Stirbys, Adrijus Valaitis, Austėja Urbonaitė, Evita Dėringytė atsakingai rinko medžiagą: aplankė savo kaimo įstaigas, bendravo su jų darbuotojais, kartu su tėveliais lankėsi kai kuriuose geografiniuose objektuose, fotografavo juos ir parengė  vaizdinius pranešimus, kuriuos sklandžiai pristatė renginyje anglų kalba.

12 klasės mokiniai Laura Kundrotaitė, Žilvinas Dovydaitis, Simonas Žąsytis demonstravo pateiktis apie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę rusų kalba, o 6 kl. mokiniai Emilija Bevz, Viltė Stankutė ir Adrijus Valaitis lėlių teatro metodu pristatė trumpą vaidinimą „Lietuva – mano gimtinė“ vokiečių kalba.

Renginio vedėjai A. Vanagienei paklausus žiūrovų, kodėl yra svarbu gebėti pasakoti apie savo gimtą kraštą ir užsienio kalbomis, jie netrukus vardino svarbiausias  priežastis.  Tai yra svarbu, nes mums keliaujant į užsienio šalis, ar užsieniečiams atvykus į Lietuvą gebėsime papasakoti svarbiausius faktus apie Lietuvos istoriją, kultūrą, lankytinas vietas, geografinius objektus. Dėkojame užsienio kalbų mokytojoms, mokiniams už pristatymus, o žiūrovams už palaikymą, kantrybę ir gerą nuotaiką. Gimnazijos direktorė Laima Navickienė pagyrė mokinius už jų kūrybiškumą, pilietiškumą  ir pasidžiaugė jų iniciatyva surinkti informaciją iš senose kaimo įstaigose dirbusių darbuotojų.

Gimnazijos muziejuje matematikos mokytoja Svetlana Rimševičienė ir istorijos mokytojas Andrius Mereckis organizavo integruotą istorijos – matematikos pamoką „Veiviržėnai ir skaičiai“. Sunku patikėti, bet skaičiai  ir istorija labai derėjo, buvo informatyvu, įdomu, naudinga.

Trečiadienio veiklos prasidėjo nuo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų Modestos Barakauskaitės ir Irenos Juciuvienės organizuotų pertraukų kitaip. Jų metu mokyklos mokiniai skaitė savo kurtus rašinius ir kalbas patriotiškumo tematika. Širdį spaudė kalbų gražumas, gilumas ir prasmė. Taip gera, kai supranti, kiek meilės tėvynėje telpa širdyje ir kokiais gražiais žodžiais tai gali būti įprasminta.

Darželyje gimnazijos specialioji pedagogė Ramunė Bagdonavičienė, logopedė Modesta Stončiuvienė, psichologo asistentė Aneta Žukauskienė ir socialinė pedagogė Laima Rėbždienė organizavo renginį-akciją „Švęskime Lietuvos gimtadienį kartu“. Šio renginio metu „Pelėdžiukų“ ir „Peliukų“ grupių vaikai pynė trispalves apyrankes, vėrė karoliukus. Tuo tarpu mažieji „Boružiukai“ – pirštukais spalvino vėliavėles. Į pagalbą vaikams atvyko Ig kl. ir 8 kl. mokiniai, kuriems priskirta švietimo pagalba (A. Stankus, M. Raudys, L. Raudys, M. Šiaulys, I. Dulkys, A. Rimkus). Darželio vaikų tėvelių buvo prašoma tą dieną papuošti vaikus lietuviška atributika. Taip pat kiekviena grupė turėjo pasirūpinti raudonos, žalios ir geltonos spalvos balionais. Šventė buvo užbaigta bendra nuotrauka ir daina „Brangiausios spalvos“. Ir kaip gimtadienis be torto? Kiekviena grupė už dalyvavimą gavo vaisių tortus. 

Pėžaičių pradinio ugdymo skyriuje buvo eksponuojama paroda ,,Mano gimtinė – Lietuva“. Parodą organizavo mokytojos Renata Girdvainytė, Danguolė Nausėdienė, Irma Merliūnienė, Aldona Jefišova, Vaida Merliūnienė.

Ketvirtadienis buvo itin įspūdinga diena gimnazijoje, nes joje vyko konferencija „Vardan Lietvos“. Konferencijoje dalyvavo ne tik mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai, kurie skaitė savo pranešimus, bet turėjome ir nemažą skaičių dalyvių iš kitų mokyklų ir garbingų svečių. Renginį atidarė mūsų gimnazijos ansamblis ir šokėjos, renginį vedė gimnazijos mokinė Linita Rėbždaitė. Pranešimą „Žydai tarpukario Gargžduose“ skaitė Gargždų Vaivorykštės gimnazijos mokinė Deimantė Kojelytė, apie tarpukario Priekulę išgirdome iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos atstovių Militos Bartkutės, Ramunės Ramašauskaitės, Švėkšnos Saulės gimnazijos delegatai Joginta Žiogaitė, Aistė Jurjonaitė, Laimonas Nedzelskis, Domantas Vaidila pristatė pranešimą tema „Vardan Švėkšnos“, vėžaitiškiai Valdonė Mažeikytė, Vakarė Gižaitė, Benas Kirilovas skaitė pranešimą apie Vėžaičių miestelį per Jono Sadausko veiklos prizmę. Mūsų gimnazijos pranešėjos Monika Šaulytė, Justina Dirgėlaitė kalbėjo apie tarpukario Veiviržėnus.

Džiaugiamės, kad į konferenciją atvyko toks garbingas svečias kaip VDU Švietimo akademijos profesorius Juozas Skirius, kuris visiems įdėmiai besiklausant kalbėjo apie „Vasario 16-osios reikšmę lietuvių tautai ir valstybei“. Istorinio klubo „Pilsots“ narys Aurimas Rapalis dalinosi „Kitokiu požiūriu į laisvės kovų atminimą“ dar kartą primindamas, kokios svarbios Lietuvai buvo partizanų kovos.

Ypatingai džiaugiamės pirmą kartą vykusiu Signataro Jurgio Šaulio draugijos apdovanojimo pilietiškiausiam Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniui įteikimu. Apdovanojimą gavo gimnazijos prezidentė Dominga Pleikytė.

Ketvirtadienį taip pat vyko matematikos mokytojos Aldonos Dobradziejūtės organizuota integruota pamoka „A. Smetona ir matematika“, kurios svečiu tapo buvęs gimnazijos mokinys, ne vieną apdovanojimą už pilietiškumą gavęs, Erikas Poška. II  gimnazinių klasių mokinius įkvėpė buvusio mokinio pasiekimai ir patirtis.

Gimnazijos logopedės Inga Linkuvienė ir Modesta Stončiuvienė surengė akciją  ,,Gražūs žodžiai Lietuvai”, skirtoje Vasario 16-osios dienai paminėti.  Akcijoje dalyvavo priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių 1-4 klasių mokiniai. Ugdytiniai buvo skatinami įsitraukti į veiklą, kuri įprasmintų šią svarbią datą ir išreikšti pagarbą savo kraštui, tautai ir valstybei. Vaikams buvo užduoti klausimai: ,,Ką tau reiškia žodis Lietuva? Kokius gražiausius žodžius galėtum skirti Lietuvai?”. Taip atsirado ugdytinių trispalvės širdelės, kuriose jie surašė gražiausius ir reikšmingiausius žodžius bei šilčiausius linkėjimus Lietuvai. Vėliau mokiniai su savo mokytojais rinkosi gimnazijos fojė ir savo trispalves širdeles kabino ant Lietuvos kontūro. Ši bendra kūrybinė veikla suvienijo mokinius ir mokytojus bei suteikė kūrybinio džiaugsmo.

Penktadienis – paskutinė šventinės savaitės diena, tačiau ir ji pasižymėjo veiklų gausa. Biologijos ir geografijos mokytoja bei I g klasės vadovė Diana Vepštienė su savo auklėtiniais nuo ryto ėjo į Veiviržo slėnį ir tvarkė jo aplinką akcijoje „Darnoje su gamta“: rinko žmonių išmetas šiukšles bei menkaverčius medelius, leido laiką kartu ugdydami bendruomeniškumą ir atlikdami realų darbą Veiviržėnams ir Lietuvai.

Įdomų renginį-atrakciją sugalvojo ir parengė chemijos mokytoja Angelė Bružienė. Penktadienio pamokų metu ji su mokiniais gamino trispalvius fejerverkus. Tokia veikla mokiniams kėlė motyvaciją mokytis chemijos, nes, pasirodo, ji gali būti įdomi ir naudinga.

Visos savaitės renginių ciklą vainikavo bendruomenės šventinis žygis į Veiviržėnų piliakalnį. Dalyvaujantys, pasipuošę trispalve atributika, keliavo į piliakalnį vedini lietuvių liaudies dainomis. Kas gali skatinti patriotiškumą labiau nei bendra veikla ir dainos?

Kol gimnazijos mokiniai ir mokytojai keliavo į žygį, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Modesta Barakauskaitė su savo komanda ( 7 – 9 klasių mokiniai: A. Gečaitė, K. Jasinskas, L, Lygnugarytė, S. Saunorytė, M. Šaulytė, R. Poškaitė) keliavo į Priekulę, viktoriną, skirtą Vasario 16-ajai, kuriame užėmė garbingą II vietą.

Šventinė savaitė buvo išties įspūdinga, pasižymėjo ne tik renginių gausa ir įvairove, bet ir kūrybingumu, kokybe. Turbūt tokia savaitė ne tik gimnazijos mokiniams, bet ir mokytojams bei visai bendruomenei buvo neapsakomai naudinga ir prasminga. Įgytos ir pagilintos žinios, įprasmintos veiklos, pasėta meilės tėvynei sėkla mažiesiems – kas dar geriau gali būti?

Lietuva, mylime tave, Lietuva, tausojame ir gerbiame tave, Lietuva, tu mūsų širdyse!

Šventinės savaitės akimirkas kviečiame pažiūrėti nuotraukų galerijoje ir gimnazijos prezidentūros „Facebook“ puslapyje.

Posted in Naujienos
Skip to content