Skaitymo skatinimo akcija ,,Magiško kiaušinio perinimas“

Šiais metais Velykų laikotarpis Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje buvo ypatingas.  Džiaugdamiesi sugrįžusia saule, pavasariu ir Jėzaus prisikėlimo švente, pradinių klasių mokiniai sulaukė netikėto Velykų stebuklo – magiško kiaušinio praskilimo ir gražuolių viščiukų išsiritimo.

Tyliosios savaitės metu, skatinant mažuosius skaityti, atgijo mistinis personažas – Pelkinis, kuris dar vasario 24 dieną gimnazijos bibliotekininkei patikėjo saugoti nepaprastą kiaušinį. Ilgiau negu mėnesį 1, 2a ir 2b klasių mokiniai, skaitydami knygas, perino kiaušinį, suteikė jam magiškų galių. Balandžio 14-15 dienos naktį gimnazijoje girdėjosi keisti garsai, o ryte bibliotekoje buvo rastas praskilęs kiaušinis, kuriame puikavosi gausybė mielų viščiukų. Išaušus rytui, gimnazijos savanorė Skaistė Saunorytė, bibliotekininkė Lina Laucevičienė  ir 10 kl. mokinė Laura Lygnugarytė skubėjo vaikams pranešti ryto naujienų, perskaityti Pelkinio paliktą laišką bei pasidalinti išsiritusiais viščiukais.

Viščiukai iškeliavo į skaitymo skatinimo akcijoje dalyvavusių vaikų namus, kuriuose tikimasi ir toliau bus skaitomos knygos. Anot Pelkinio, vaikams, pamilusiems knygą, viščiukai neš didelę laimę, sėkmę moksle ir šiltą vasarą. Tad toliau visus kviečiame skaityti, kad lydėtų išsiritusių viščiukų teikiamos dovanos.

Gimnazijos savanorė Skaistė Saunorytė