Menu Close

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2023

Lapkričio 13-17d. kartu  su 2479 įstaigomis: mokyklomis, bibliotekomis, kitomis kultūros ir švietimo organizacijomis visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione, dalyvavome tarptautiniame projekte  „Šiaurės šalių literatūros savaitė“.

Tai trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio  tikslas puoselėti garsinį skaitymą, skatinti domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra, prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų projekto tema ,,Kalėdos šiaurėje“. Mažiesiems klausytojams skaitymams buvo siūloma Astrid Lindgren knyga ,,Emilis iš Lionebergos”, tačiau mūsų gimnazijoje buvo skaitoma kita, vaikų pamėgta knyga ,,Mamulės Mū ir Varnos Kalėdos“, iliustruota Sven Nordqvist. Žvakių šviesoje ir Kalėdų akcentais papuoštoje bibliotekoje bei skaitykloje vaikai klausėsi skaitomos knygos, susipažino su 6 klasės moksleivių paruoštu stendu, skaidrėmis apie Šiaurės šalis, darė Kalėdų Senelio mankštą. Vyresni vaikai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse: piešti šiaurės pašvaistę ar pasigaminti kalėdinę dekoraciją.

  Skaitymas suteikia nuostabią galimybę išgyventi veikėjų jausmus, atpažinti gražius ir netinkamus poelgius, kartais save. Tad ir mūsų skaityta knyga kvietė sumąstyti, kaip reikia priimti dovanas iš draugo, jam padėkoti, per Kalėdas nepamiršti tų, kurie jų negauna. 

Bibliotekininkė Lina Liaucevičienė

Posted in Naujienos
Skip to content