Tradiciškai vasario 8-12 d. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko Saugesnio interneto  savaitės renginiai, kurių tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį vaikų naudojimąsi internetu, skaitmeninėmis technologijomis.

Šios  savaitės metu penktokai piešė draugiško interneto simbolį – mėlyną meškiuką. Apsilankė draugiško interneto svetainėje www.draugiskasinternetas.lt., susipažino, kokią informaciją ir pagalbą  joje gali rasti jaunieji interneto vartotojai. Žiūrėjo filmukus saugaus interneto tema. 7 kl. mergaitės Julija ir Augustė parengė pranešimus, vedė  popietes su  3-4 pradinių klasių mokiniais „Ar saugu bendrauti internete?“. Jų metu vyko diskusijos apie saugų internetą. 5 klasėse organizuoti debatai „Kuriame saugų internetą kartu“ tema. Minėtų klasių moksleiviai turėjo galimybę pasitikrinti žinias bei pasivaržyti viktorinoje ,,Saugumas internete“.

4-6 klasių mokinius, mokytojus raginome stebėti vasario 8-11 d. vykusias edukacines pamokėles (https://www.prisijungusi.lt/renginiai/saugesnio-interneto-savaite-2021/)  apie žaidimus, asmeninę informaciją internete, žalingą turinį, internetinius draugus. Vyresnių klasių mokiniai buvo kviečiami  dalyvauti VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakulteto rengtoje paskaitoje ,,Patyčios ir smurtas socialiniuose tinkluose: kaip atpažinti ir apsiginti“, įsivertinti bendradarbiavimo internete įgūdžių barometru

(http://dev.ecdl.lt/project/online4edu/index.php?lang=lt&fbclid=IwAR0VSjJq6AvRQkI2FojgmPug9mNJjSBhk0cZ26sVSiA0Wh0BRfbrIB0oZho), registruotis ir dalyvauti gausiuose Saugesnio interneto savaitei skirtuose renginiuose (https://www.draugiskasinternetas.lt/2021-m-saugesnio-interneto-savaites-renginiai/). 

Už aktyvų dalyvavimą saugesnio interneto savaitės renginiuose klasės apdovanotos virtualiomis padėkomis, o nugalėtojų mokykloje laukia diplomai ir paskatinamieji prizai.

Informatikos mokytoja Ramutė Stankaitienė

Bibliotekininkė Lina Laucevičienė