Spalio 25 dieną – pentadienį – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniai praleido labai įsimintinai. Vieni dalyvavo vietinėje Helovino šventėje, o kiti – po pamokų lydimi dailės mokytojos Alvos Giržadienės išdundėjo į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją ir bandė rasti save kūrybos naktyje „Ieškau savęs…“. Tai respublikinio projekto ,,Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija” renginys, į kurį atvyko dar ir svečiai iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos bei Šakių “Varpo” mokyklos.

Tikriausiai daugelio močiutės pritartų, kad kažkuo užsiimti geriausia ne alkanam, o sočiu pilvu. Neaišku, ar močiutės įsikišo į organizavimą, tačiau vakarą pradėjome nuo sotaus ir skanaus maisto.Pasisotinę ieškoti savęs pradėjome nuo  praėjusių metų prisiminimų atgaivinimo žiūrėdami pernai sukurtą filmuką, linksmos kūrybinės susipažinimo užduoties: susiskirstę į komandas, turėjome sukurti eilėraštuką, kurio kiekviena eilutė prasidėtų komandos nario vardo pirmąja raide.

Vėliau pereita prie pasirinktinų veiklų. Jų labai daug. Galbūt tos 23 kūrybinės grupės nuo sporto, šokių, karikatūrų piešimo, rankdarbių gaminimo iki matematikos bei fizikos uždavinių sprendimo, biologijos, vaidybos ir filmų kūrimo sukėlė problemų nusprendžiant, ką vertėtų aplankyti pirmiausia, ir išvis, su kokiomis veiklomis susipažinti, kur savęs ieškoti. Visas šias dilemas išsprendė ilgas laikas, leidžiantis išmėginti ne vieną ir ne dvi veiklas.

Atėjo metas pristatyti, kokiose veiklose dalyvavome, kaip sekėsi ir ar pasiekėme tikslą – atradome save. Nors visi pristatymai atrodė įdomūs, labiausiai įsiminė „Mados studijos“ džinsinės kolekcijos pristatymas, „Teatro studijos“ etiudas, „Liaudiškai šokam“ ir „Argentinietiškas tango“ šokių demonstravimas, „Dainuojam, muzikuojam…“ dainavimas suburiant visus į didelį ratą atsisveikinimui.

Sulaukę vidurnakčio laimingi keliavome namo. Niekas nesiskundė, kad savęs rasti nepavyko, nesijautė mieguistas ar nelaimingas, nesigailėjo, kad buvo toli nuo namų ir nepasiliko švęsti Helovino.

Visi džiaugėsi turėję galimybę dalyvauti tokiame nuostabiame renginyje.

II b klasės gimnazistė Austėja Žvirblytė