Lapkričio 12 d. vyko informacinių technologijų pamoka 5 kl. netradicinėje aplinkoje – miestelio bibliotekoje. Virtuali erdvė, kuri traukia vaikus interaktyviomis pramogomis ir bendravimo galimybėmis, kelia ir nemažai grėsmių. Bandėme išaiškinti ne tik interneto galimybes, bet ir jo trūkumus. Pamoką pravesti mielai talkino bibliotekos vedėja Valė Krauleidienė.

Aptarėme kokią svarbią vietą šiuolaikiniame gyvenime užima internetas Vaikai dalinosi savo patirtimi. Diskutavome apie tai, kad vaikai ir paaugliai imlumu technologijoms dažnai lenkia suaugusiuosius Šnekėjome, kaip saugiai naudotis socialiniais tinklais ir elektroniniu paštu, kodėl yra labai svarbi duomenų apsauga, kaip reikėtų teisingai pasirinkti internetines parduotuves, kaip elgtis gavus žinutę ar laišką iš nežinomo adresato. Vaikai noriai dalyvavo diskusijoje.

Tokie informaciniai renginiai labai svarbūs ir reikalingi. Vaikas turi suvokti, kad internetas gali būti pavojingas tiek psichologiniu požiūriu, tiek fiziniu.

IT mokytoja Ramutė Stankaitienė