Menu Close

Projekto ,,Praverk kraičio skrynelę“ reikšmė etninės kultūros propagavimui

Užbaigėme projektą ,,Praverk kraičio skrynelę“. Jį vainikavo leidinys tuo pačiu pavadinimu, kuriame užfiksuotos sėkmingiausios projekto akimirkos. Darbas vyko ketvirčiais. Jo chronologijai sekti įdėtas ir metų kalendorius. Dėl to leidinys tampa aktualus visus ateinančius metus. Pirmame metų ketvirtyje rinkta medžiaga apie kraičio skrynias leidžia palyginti Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos skrynių dekorą. O leidinio fonui parinkta Veiviržėnų bažnyčios klauptų faktūra tikslingai skirta sąsajoms su Veiviržėnais sustiprinti.

Vykdant projektą priešmokyklinės grupės vaikai galėjo giliau susipažinti su kraičio skrynių paskirtimi, jas ,,gyvai“ pamatyti. Vyresniems mokiniams tai buvo konkretus darbas su medžio lentelėmis, darant suvenyrines skryneles, jas tapant gyvybės medžio simbolika.

Leidinių užteks projekto dalyviams, kurie ras save nuotraukose. Projekte dalyvavusios priešmokyklinės grupės mokytojos Alvydos Švabienės nuomone, labai svarbu vaikams nuo pat nuo mažų dienų leisti pažinti Lietuvos tautinį paveldą, nes tai mūsų tautos šaknys ir stiprybė. Projektas ,,Praverk kraičio skrynelę“ leido vaikams iš labai arti ,,pačiupinėti, net užuosti“ šiuos etninius turtus. Tai buvo ypatinga ir labai konkreti patirtis.

Projektą finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė.

Partneriai: VŠĮ Klaipėdos r. amatų centras, Gargždų krašto muziejus, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras.

Projekto rėmėjai: Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Veivirža LT

Edukacijas vedė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojai Ineta Ruškė ir Dainius Stulpinas, Gargždų meno mokyklos mokytojas Alvydas Vozgirdas.

Projekto vykdytojas Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos muziejus.

Muziejininkė Valdonija Karaliūnienė

Posted in Naujienos
Skip to content