Menu Close

Projektas „Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai apie grybinius mikroorganizmus, randamus ant vaisių ir uogų“

Po TŪM STEAM  projekto veiklų vėl kimbame į darbus. Šį kartą mūsų gimnazijos mokinius Europos išradėjų tinklo programoje „Paskaitos ir praktiniai užsiėmimai apie grybinius mikroorganizmus, randamus ant vaisių ir uogų“ (European Inventor Network „Lectures and Workshops on Fungal Microorganisms in Fruits and Berries“) pakvietė dalyvauti Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Gamtos tyrimų centro Genetikos laboratorijos mokslininkė dr. Iglė Vepštaitė-Monstavičė. Projektą įgyvendinsime keliais etapais. Rugsėjo 19 dieną buvo įvadinė paskaita apie mikroorganizmus ir mokslininko specialybę. Spalį ir lapkritį vykdysime grybinių mikroorganizmų nuo mokyklos sode surinktų šermukšnių, aronijų ir rojaus obuoliukų identifikavimą.  

Projekto tęsinys

Spalio 10, 13 dienomis susirinkę į projektą tęsėme darbus. Vaisių ir uogų raugą
paskleidėme ant mitybinės terpės, gryninome padaugintas mieles. Piešėme ant mitybinės terpės,
kaip spalvų paletę naudojome morfologiškai skirtingas mieles. Parengėme parodą ,,Menas moksle“.
Kompetentinga komisija išrinko meniškiausią, nuotaikingiausią ir moksliškai tiksliausią piešinį.

Projekto paskutinis etapas

Spalio 23, 24 dienomis gamtos mokslų kabinetas virto tikra laboratorija. Atlikome gDNR išskyrimą iš mielių, padaugintų nuo gimnazijos sode užaugintų vaisių ir uogų, PGR, restrikcinį kartografavimą ir elektroforezę. Viso projekto metu integravome gamtos mokslus, matematiką, dailę.

Smagu, kad į gimnaziją grįžta buvę mokiniai ir įtraukia mūsų mokinius į projektus ir STEAM veiklas.

Amelija Merliūnaitė, IIIg klasės mokinė

Posted in Naujienos
Skip to content