Žiemos pabaigoje, artėjant abiturientų šimtadieniui, kaip ir kiekvienais metais, Veirviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija organizavo Tėvų profesijų dieną. Šiais metais tėvelių profesijas mokiniai ,,matavosi“ vasario 3 ir 6 dienomis. Gimnazijoje ir už jos ribų buvo organizuojamos veiklos, skirtos mokinių profesiniam orientavimui.

Savaitės pradžioje, vasario 3-ią, tėvų profesijas „matavosi“ mokyklos mažieji – pradinukai. Mokytojų lydimi jie vyko į Gargždus, kur turėjo galimybę svečiuotis Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biure, Klaipėdos rajono priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Klaipėdos apskrities VPK ir  Klaipėdos rajono policijos komisariate.

Pradinių klasių mokiniai visuomenės sveikatos biure prisiminė, kaip ir kodėl reikia saugoti savo sveikatą, kaip saugiai elgtis gatvėse ir keliuose, ką daryti įvykus nelaimei. Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ne tik apžiūrėjo turimą ugniagesių gelbėtojų inventorių ir techniką, bet ir matavosi jų uniformas, šalmus.

Regis, policijos komisariate pradinukams patiko labiausiai, nes mokiniams buvo suteikta galimybė paliesti ginklus, užsidėti neperšaunamas liemenes. Mažieji smalsuoliai apžiūrėjo laikinojo sulaikymo kameras, pabuvojo apklausų kabinete, matė, kaip imami pirštų antspaudai.

Vasario 6-tą dieną profesinio orientavimo veiklos buvo skirtos 5-12 klasių mokiniams. Nuo ryto gimnazijos mokiniai rinkosi į aktų salę, kurioje klasės pristatė įvairiausias profesijas, pateikdami informaciją, kaip ir kur įgyti profesijos išsilavinimą, kokios savybės yra reikalingos, kokių mokslo žinių, dalykų egzaminų reikia norint studijuoti, kokios yra karjeros perspektyvos, laukiamas atlygis ir dar daug visko.

Klasės pristatė tokias profesijas: aplinkosaugininkas, IT specialistas, inžinierius, veterinaras, nuosavo verslo savininkas, influenceris. Sulaukėme ne tik vaizdinių pristatymų skaidruolėse, bet ir video siužetų. Mokinių pateikta informacija buvo įdomi, naudinga ir kūrybingai pateikta.

Po profesijų pristatymų gimnazijos mokinių laukė susitikimai su įvairių profesijų atstovais, kurie pasakojo apie savo darbo dieną, kuo jų specialybė įdomi, išskirtinė, su kokiais iššūkiais susiduria, ką turėjo mokytis, studijuoti, kad taptų savo profesijos specialistais.

Norime padėkoti Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Klaipėdos rajono Aplinkos apsaugos inspekcijos vyresniesiems specialistams Tadui Kerševičiui ir  Mindaugui Saliui, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio Šernų girininkijos girininkui Arūnui Samoškai, Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Priekulės ugniagesių komandos ugniagesiui Vidui Rasimavičiui, Gargždų atviro jaunimo centro mobiliesiems darbuotojams Deimantei Venckutei ir Aidui Kryževičiui, higieninės kosmetikos kosmetikei Sandrai Jokšienei, A. Grikšienės odontologijos kabineto gydytojai odontologei Gabrielei Jovaišaitei už tai, kad rado laiko atvykti į mūsų gimnaziją, susitikti su mokiniais ir taip įdomiai papasakoti apie savo profesiją ir jos subtilybes.

Mokiniai džiaugėsi tokia naudinga ir turininga diena. Refleksijoje dalijosi mintimis, ką sužinojo naujo, kas labiausiai patiko, ar pamatė tai, kuo norėtų tapti. Džiaugiamės gimnazijos vadovybės suteikta galimybe turėti tokią įdomią dieną, kuri, tikėtina, ne vienam mokiniui padėjo suprasti, kokią profesiją norėtų įgyti ateityje.

Veiklų įamžintas akimirkas kviečiame pažiūrėti nuotraukų galerijoje.

Mokytoja Modesta Barakauskaitė