Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pradinukai su mokytojomis nusprendė, kad mokinių profesiniam ugdymui skirtą dieną vyks į Gargždus, kur daugiau sužinos apie policininko, ugniagesio ir visuomenės sveikatos specialisto profesijas.

Visuomenės sveikatos biure prisiminėme, kaip ir kodėl reikia saugoti savo sveikatą, kaip saugiai elgtis gatvėse ir keliuose, ką daryti įvykus nelaimei. Sužinojome, kaip atliekamas dirbtinis širdies masažas.

Nuvykę į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą apžiūrėjome, kur ugniagesiai  sportuoja, ilsisi ir net mokosi. Bandėme prisimatuoti jų uniformas, šalmus. Garaže apžiūrėjome mašinas, įrangą, kuri naudojama gesinant gaisrus  arba avarijų ar kitų ekstremalių nelaimių  atvejais.

Policijos komisariate sužinojome, kas yra migracijos tarnyba, apžiūrėjome laikinojo sulaikymo kameras, pabuvojome apklausų kabinete, matėme, kaip imami pirštų antspaudai. Nustebome, kai pamatėme įrengtą kambarį vaikams.  Sužinojome, kaip kiekvieną rytą prieš darbą ir vakare po darbo policininkai tikrina, valo ginklus, galėjome juos paimti, užsidėti neperšaunamas liemenes. Supratome, kam reikalingos racijos, filmavimo kameros. Apžiūrėjome policijos mašinas.

Dar daug įdomių dalykų pamatėme ir sužinojome šių edukacinių užsiėmimų metu.

Dabar jau tikrai žinome, kad visuomenės sveikatos specialistų, ugniagesių ir policininkų darbas yra ne tik labai reikalingas, įdomus, bet ir pavojingas,  reikalaujantis daug kantrybės, jėgų ir ištvermės.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pradinukai dėkoja Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro, Klaipėdos rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Klaipėdos apskrities VPK,  Klaipėdos rajono policijos komisariato darbuotojams už smagiai praleistą laiką, įgytas žinias ir linki sėkmės darbe.

1 klasės mokytoja  Loreta Toleikienė