Respublikinio projekto „Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija“ dalyviai, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos jaunieji dizaineriai ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokiniai, susitiko Klaipėdos rajono Veiviržėnų amatų centre, kur išbandė medžio raižinių edukaciją.

Tradiciškai medžio raižinių atspaudai daromi naudojant juodus arba rudus spaustuvinius dažus. Spalvotiems atspaudams reikia paruošti keletą klišių kiekvienai spalvai po atskirą. Mokiniai, projekto dalyviai, sukūrė autorinę techniką, kai ant tos pačios išraižytos liepos medžio lentelės paeiliui dengiamas vis kitas dažas. Pradedama nuo šviesiausios ir pereinama prie tamsesnių spalvų. Projekto dalyviams atspaudai išėjo neįprastai spalvingi ir įdomūs.

Po arbatos gėrimo pertraukėlės iš edukacinių dirbtuvių mokiniai perėjo į dailės mokytojos Alvos Giržadienės valdas Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos dailės kabinete, kur susipažino su koliažo technika. Susukta virvelė, skirtingų faktūrų audinio atraižos, suklijuotos ant kartono ir atspaustos spaustuviniais dažais ant popieriaus, žavėjo mokinius puikiais kūrybiniais rezultatais.

Projekto „Žvilgsnis į Lietuvą – Aukštaitija“ dėka dviejų Žemaitijos     gimnazijų mokiniai turėjome puikią progą susipažinti ir išbandyti grafikos technikas.

Muziejininkė  Valdonija Karaliūnienė