Jau penktus metus Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje organizuojamas anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkursas, kuriame dalyvauja visų rajono mokyklų 7-8 bei 9-10 (I-II gimnazinių) klasių mokiniai su pasiruoštomis 1-2 min. ir 2-3 min. kalbomis (temos buvo žinomos iš anksto). Vertinimo komisijoje kasmet dalyvauja LCC (Lietuvos Krikščioniškojo Koledžo) dėstytojai, kurie, puikiai mokėdami angliškai (nes tai jų gimtoji kalba), griežtai ir atsakingai vertina kalbančiuosius pagal tiksliai suformuluotus vertinimo kriterijus. Smagu išgirsti, kad, vertintojų nuomone, mokinių kalbėjimas kasmet įdomesnis, naudojamas vis įvairesnis žodynas bei sudėtingesnės gramatinės struktūros. Išsiskiria mokinių gebėjimai sudominti publiką, įtraukti ją ir išlaikyti klausytojų  dėmesį iki kalbos pabaigos.

Mūsų gimnazijos mokiniai šiame konkurse dalyvauja nuo pirmojo renginio (šis jau buvo penktasis). Džiugu, kad mokinių nereikia primygtinai raginti ruoštis konkursui. Konkurse jau trečius metus iš eilės dalyvauja tik merginos. Būdamos motyvuotos, suinteresuotos kuo geriau pasirodyti, mokinės labai gerai pasiruošia ir pristato savo kalbas. Prieš dvejus metus puikiai pasirodė Vitalija Judeikytė, užėmusi II vietą vyresniųjų tarpe (mokyt. I. Žemgulienė). Praėjusiais metais labai gerai sekėsi dviem mokinėms: Ievai Balčiūnaitei (II vieta) ir vėl Vitalijai Judeikytei (III vieta). Šiais metais sėkmė dar kartą lydėjo Ievą Balčiūnaitę su mokyt. I. Žemguliene (II vieta). Vitalija labai norėjo dalyvauti, bet, deja, ji jau vienuoliktokė.

Apibendrindama noriu paraginti mokinius kuo aktyviau dalyvauti renginiuose, konkursuose (ir nebūtina laimėti). Juose ne tik įgyjama kalbėjimo patirties, demonstruojamos  anglų kalbos žinios, bet kartu mokomasi savarankiškumo, ugdomas pasitikėjimas savimi.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Irena Žemgulienė