Menu Close

Gedulo ir vilties diena

Praėjo 82 metai nuo tų dienų, kai iš Lietuvos 1941 m. birželio 14 d. okupacinės sovietų valdžios nurodymu pajudėjo prigrūsti žmonių gyvuliniai vagonai į šiaurines SSRS vietas. Per tris dienas buvo ištremta apie 17 500 mūsų krašto gyventojų.

Mūsų gimnazijos muziejininkė, dailės mokytoja ekspertė Valdonija Karaliūnienė bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Irena Juciuvienė šia proga pakvietė vyresnių klasių mokinius į teminę netradicinę pamoką. ,,Jūs, vieni iš pirmųjų, stebėsite profesionalios režisierės Jūratės Januškevičiūtės animacinį filmą ,,Sušalę sapnai“, kad paieškotumėte simbolių, įvertintumėte siužeto sudėtingumą, suvokimą ir supratimą“,- į mokinius kreipėsi V. Karaliūnienė. 20 min. trukmės filmas iliustravo tremtį per lėlinį animacinį siužetą, po kurio I. Juciuvienė  kartu su mokiniais diskutavo, kas sudaro siužeto slogumą, kodėl dominavo juoda, balta, raudona spalvos, ką simbolizuoja vėliava, grotos, žuvis, sniegas, kodėl žmonės atrodo identiški, kur jie pateko ir kaip gyveno, kas palaikė lietuvius Sibire…

Pamokos rengėjų apibendrinimas – niekada nepamirškime to, kas buvo, nes istorija turi tendenciją pasikartoti. Istorijos pamokų negalima pamiršti, turime būti sąmoningi ir budrūs…

Arūnas Mikalauskas

istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas

Posted in Naujienos
Skip to content