Menu Close

„Gamtos mylėtojų“ stovykla

Gegužės 30 ir 31 dienomis vyko Kokybės krepšelio finansuojama „Gamtos mylėtojų“ stovykla.

Pirmasis stovyklos taškas buvo Žemaičių Naumiestyje – Jūrininkystės praktinio mokymo centre. Čia gidas stovyklautojus supažindino su akvakultūra, žuvininkyste, žuvų auginimo būdais ir jų istorija. Po paskaitos ėjome į centro patalpas su dirbtiniais telkiniais, kuriose stovyklautojai stebėjo žuvų rušis. Susiskirstę į komandas, vaikai atliko įvairias užduotis. Viena jų ,,kuo greičiau perduotį žuvį jos nepametus“.

Po smagios pažinties su žuvelėmis įsikūrėme „Aukštumalės kranto“ sodyboje. Čia prasidėjo didžiosios linksmybės. Stovyklautojai susiskirstė grupelėmis ir turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą, šūkį bei dainą. Vyko komandiniai žaidimai, vėliau plaukėme valtimi Aukštumalės upe ir atlikome tyrimus ,,Vandens savybių nustatymas“. Ištyrėme Aukštumalos upės vandens spalvą, vandens pH, nitratus ir nitritus, netirpių medžiagų koncentraciją.

Laukdami vakarienės, vaikai žaidė lauko tenisą, krepšinį. Po vakarienės stovyklautojai kaitinosi pirtyje ir pliuškenosi sukūrinėje vonioje. Po maudynių, susitikome prie laužo ir kepėme zefyrus. Užklupus lietui, susirinkome į salę, žaidėme komandų sugalvotus žaidimus ir mėgavomės įvairiais vaisiais. Naktis stovykloje buvo smagi, kupina linksmybių ir juoko.

Kitą dieną, stovyklautojai patraukė į 2,4 kilometrų ilgio Aukštumalos pažintinį taką. Čia paveikslavome augalus, juos atpažinome, grožėjomės Aukštumalos pelke iš apžvalgos rato.

Komandos stovyklos metu rinko taškus už  atliktas veiklas. Daugiausią taškų surinko komanda „Baltos varnos“.

Stovyklos vadovės pavaduotoja ugdymui Jurgita Rudienė ir biologijos mokytoja metodininkė Diana Vepštienė

8 klasės mokinė Viltė Stankutė

Posted in Naujienos
Skip to content