Menu Close

Disleksijos pažinimo savaitė

Jau trečius metus Lietuvoje visos mokyklas jungiasi prie iniciatyvos, kurios dėka didinamas disleksijos (DYS) sutrikimo žinomumas. Šis sutrikimas dažnai yra neįvardijamas, pasiliekant prie išvados “skaitymo/rašymo sutrikimas”, ir vaikai mokykloje tampa tais “nevykėliais” mokiniais, kurie sulaukia daugiausia patyčių ne tik iš mokinių, bet ir iš mokytojų. Daugiau nei 10 % pasaulio gyventojų turi disleksijos sutrikimų, ne išimtis ir Lietuva. Lietuvos mokyklose mokosi per 320 tūkst. mokinių, o tai reiškia, kad daugiau nei dešimtadalis jų sunkiai skaito, negeba suvokti teksto, turi didelių mokymosi sunkumų. Disleksijos savaitės tikslas – didinti supratimą apie disleksiją, dalintis informacija ir skleisti naujausias žinias, kurios gali pakeisti žmonių, turinčių disleksiją, gyvenimą. Pirmoji spalio savaitė (03 – 09 d.) Europoje skelbiama, kaip DISLEKSIJOS PAŽINIMO SAVAITĖ.

VEIVIRŽĖNŲ JURGIO ŠAULIO GIMNAZIJA YRA DISLEKSIJAI DRAUGIŠKA MOKYKLA!

Posted in Naujienos
Skip to content