Menu Close

Nepamirški draugų Tu ir klasės,
Prisiminki mokyklos takus,
Niekur nieko gražesnio nerasi,
Už mokyklinius savo metus.

 

Prie Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos rugsėjo 13 d. neįprastas šurmulys… Čia po 50 metų
rinkosi 1975 metų XX šios mokyklos laida. Tuomet dabartinė gimnazija buvo vidurinė
mokykla. Prieš 50 metų, pavasarį, mes išdidūs ėjome į Veiviržėnų kultūros namų salę lydimi
pradinukų. Tada visas dėmesys buvo mums – XX šios mokyklos laidai. Laukė egzaminai,
nežinomybė, jaudulys, netikrumas. Retas turėjom tvirtus planus ateičiai. Mylėjom ir mylim
savo mokyklą, gerbėm direktorių St. Muižę, savo auklėtojas E. Skaudvilaitę, E. Bočkuvienę,
mokytojus Neimontą, Urboną, Krenciuvienę, Daugėlienę, Paulauskaitę, Juodeikytę ir kitus.
Susitikom, atrodo, tik vakar išsiskyrę. Buvo daug jaudulio, džiugesio. Norėjom vienas kitą
apkabinti širdimi, pasidalint džiaugsmu susitikus.
Deja, bet aštuoni mūsų klasiokai šio susitikimo nesulaukė. Pirmas susitikimas taip pat, kai
mūsų nepasitiko auklėtoja Elena Skaudvilaitė. Ji visus šiuos 50 metų, po mokyklos baigimo,
lydėjo mus visuose mūsų susitikimuose. Pagerbėm juos tylos minute…
Mūsų susitikimo tikslas buvo susitikti su savo jaunyste, smagiai pasibūti, pasikalbėti ar
pasiteisino lūkesčiai, siekiai, mokslai, darbai, ar tenkino pasiekimai. Pasipasakoti, kas naujo
įvyko mūsų gyvenimuose, pasidalinti savo džiaugsmais, rūpesčiais. Visiems buvo įdomu, jei
galėtume pradėti savo gyvenimą iš naujo po mokyklos baigimo, ar pakartotumėm, ar
keistumėm kažką.
Smagu buvo vaikščiot mokyklos koridoriais, lydimiems dabartinės mokyklos mokytojos Inos
Verbutienės, prisiminti, kur kas buvo, aplankyt muziejų, prisiliesti prie praeities ir dabarties.
Nuoširdus ačiū mokyklos direktorei Laimai Navickienei, suteikusiai mums šią galimybę.
Mes nesakome mokyklai sudie, mes sakome, kad dar sugrįšime, kad įvykęs susitikimas tikrai
nebus paskutinis – prabėgs keli metai ir vėl pasimatysime su mokykla, su klasiokais.

Užvėrėme mokyklos duris –
Jaunystė pasiliko, mokykliniai prisiminimai mus dar lankys,
Tikiuos, kad vėl mes susitiksim,
Truputi vyresni, su neišblėsusiais jausmais širdy…

 

Posted in Naujienos
Skip to content