Žaidžiame kitaip

Šiuolaikinių vaikų gyvenimo laikas ir erdvė – planuojami, todėl ugdymo procese labai svarbu leisti pasireikšti pačių vaikų iniciatyvai, sužadinančiai džiaugsmą, o pasitelkus vaizduotę, visada randama naujų ir linksmų būdų, leidžiančių vaikams tobulėti. Esame įpratę, kad ugdantys žaidimai – tai nupirktos kaladėlės, kortelės, dėžutės… Bet egzistuoja daugybė žaidimų, kuriems reikalingi įprasti namų daiktai, o ugdomasis efektas bus net stipresnis: juk 2-3 metų vaikui artimesnis veiksmas su daiktais nei su vaizduote, ir liesdamas jis pasaulį pažįsta geriau. Taigi patiems mažiesiems, ,,Boružiukų“ grupės vaikams, buvo puikiausiai pritaikytas grupės stalas. O jį tinkamai paruošus, pasirodo, galima ne tik linksmintis, bet ir kūrybiškoje erdvėje žaismingai lavintis, tyrinėti ir pažinti.

O ką daryt, kai begėdis lietus vis pliaupia už lango? Rudens lapai negailestingai lyjant savo auksinį atspalvį skandina balose! Nieko čia neišlauksi – kviečiame rudenį su visais lapais į grupę! O tada neišvengiamos linksmybės visiems: lapuose juk kažkas slepiasi, vadinasi, ieškom, kol randam, ir nesvarbu, kad lapai visi ant kilimo – maiše dar daug yra… Su šluota ir šepečiu neišvengiamai linksminosi ir mokytojos padėjėja. Ir visi šypsojosi, klegėjo, krykštavo! SMAGU!

,,Boružiukų“ grupės mokytoja Vaida Girskienė