Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pradinukai laukė švenčių

Nepaisant sudėtingos situacijos visame pasaulyje, gruodis Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimazijos pradinukams kaip visada tradiciškai atnešė daug šiltų ir smagių šventinio pasiruošimo akimirkų. Visi vaikai nekantriai laukė gražiausios žiemos šventės – Kalėdų, mat tada juos aplanko geriausias pasaulyje senelis, Tam, žinoma, reikia pasiruošti.

Gimnazijos ir visų jos skyrių vaikai ir mokytojos jau nuo gruodžio pirmosios ėmė smagiai bruzdėti ir rūpintis šventinėmis puošmenomis, kurti dekoracijas, kad jomis sušildytų savo ugdymo įstaigas ir prisikviestų kalėdinę dvasią.

Pašlūžmio skyriaus mokinukai kasdien atrišinėjo Advento kalendoriaus maišelius, džiaugėsi juose paslėptomis užduotėlėmis, eglutės žaisliuku ir svarbiais žodžiais: TIKĖJIMAS, MEILĖ, GERUMAS… Žinoma, kaip be eglutės, kurią susikūrė patys prisirinkę eglės šakų, jomis dar ir mokyklos palanges bei prieigas papuošė. Gruodžio mėnesio kulminacija tapo kukli, saugi šventė klasėje, kurią vaikams sukūrė mokytoja, surengusi netradicinius bei Advento žaidimus, šventinį Kūčių stalą.

Pėžaičių skyriaus pradinukai dalyvavo respublikiniuose piešinių konkursuose ,,Spalvotas Kalėdinis miestas” ir ,,Kalėdų dovana”, respublikiniame moksleivių integruoto technologijų ir dorinio ugdymo konkurse – parodoje ,,Advento vainikas”. Mokiniai aktyviai vykdė projektus ,,Advento kalendorius” ir ,,Šventų Kalėdų belaukiant”, kurių metu atliko  užduotis, minė mįsles, gavo prizų,  puošė mokyklos langus, klasių erdves, eglę. Vaikai piešė  spalvotą Kalėdinį miestą, dovanas ir blizgančią Kalėdų naktį.  Kalėdinės šventės metu keitėsi dovanėlėmis, traukė burtus, žaidė  žaidimus. Šventės įkarštyje mokinius aplankė labai išradingas ir dosnus Kalėdų Senelis.

Judrėnų skyriaus pradinukai smagiai praleido laiką puošdami klases bei jų langus. Jie pasisiuvo daug gražių  žaisliukų.

Gimnazijos pradinių klasių mokiniai  vykdė įvairias kalėdines integruotas veiklas.

Pirmokai ir antrokai pynė Advento vainikus, gamino eglutės žaisliukus, puošė klases  ir jų langus savo darbeliais.

Antros klasės mokiniai piešė piešinius respublikiniam piešinių konkursui ,,Kalėdų dovana”. Kasdien skambant kalėdinei muzikai Advento kalendoriaus užduotėlių skaitymas ir jų atlikimas suteikė vaikams daug džiugių akimirkų. Kalėdų Senelio elfai siuntė antrokams dovanėles ir darė staigmenas. Šventės metu vaikai pasikeitė dovanėlėmis, sakė linkėjimus ir ragavo Kūčių patiekalus, kuriuos paruošė tėveliai.

Trečiokai laukdami Kalėdų pasipuošė eglutę snaigėmis, kurias sukonstravo iš medinių segtukų ir jas dekoravo. Jie džiaugėsi, kad Kalėdų Senelis, pasinaudojęs kurjerių paslauga, atsiuntė dovanų.

Ketvirtos klasės mokiniai parašė ir išsiuntė laišką Kalėdų Seneliui. Kalėdinės šventės metu jie gavo atsakymą, kurį perskaitę nusprendė, kad geriausia dovana yra tėvų meilė ir vaikų draugystė. Mokiniai  apsikeitė dovanėlėmis,  sakė vieni kitiems gražius linkėjimus, žaidė  stalo žaidimus.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimazijos pradinukai patyrė žiemos švenčių džiaugsmą – nors ir be didelio šurmulio, blizgesio, bet nuoširdžiai ir jaukiai sutiko tikrąją Kalėdų prasmę.

2 klasės mokytoja Loreta Toleikienė