Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija dalyvauja tarptautiniame projekte skirtame Švietimui darniam vystymuisi

2018-10-12 Mūsų gimnazijoje vyko tarptautinio projekto „Šuolis link darnaus gyvenimo stiliaus/Jump into sustainable lifestyle“ mokymai skirtimi gimnazijos mokytojams. Mokymus vedė psichologė Lina Straukė, kuri pristatė praktinių užduočių vadovą mokytojams apie tai, kaip per paprastas gyvenimiškas situacijas kalbėtis su vaikais ir prisidėti prie darnesnio vystymosi.

Kaip teigia Lina Straukė dažnai mokiniai linkę net nesusimąstyti, jog asmeninio kasdieninio gyvenimo pasirinkimai įtakoja miestelio, šalies ir galiausiai net planetos aplinką. Labai svarbu pirmiausiai pačiam suprasti koks aš esu vartotojas ir ar aš pats atsakingai pasirenku, ar susimąstau rinkdamasis. Todėl tokie klausimai kaip: ar spintoje turiu drabužių tiek, kiek man reikia? Ar perku tai, ko man reikia? Ar pasirenku sveikesnį maistą, kai galiu pasirinkti iš skirtingų alternatyvų? Ar galiu sumažinti savo buityje kaupiamų šiukšlių atsakingiau vartodamas ar  panaudodamas kitai paskirčiai jau nebereikalingus daiktus? yra labai svarbūs šiandieninėje visuomenėje.

Šie klausimai padeda susimąstyti apie save ir apie tai, kaip kiekvienas gyvename, kas mums ir mūsų bendruomenei svarbu. Būtent darnus vystymasis, kuomet patenkinami esami poreikiai nekenkiant būsimoms kartoms užtikrinant  ekonominio augimo pusiausvyrą, rūpinimąsi aplinka ir socialine gerove, yra ta  tema, kuri moko pergalvoti savo pasirinkimus, įvertinti savo vertybes ir pasirinkti darnesnį gyvenimo būdą.

Projekto „Šuolis link darnaus gyvenimo stiliaus/Jump into sustainable lifestyle“ partneriai iš Norvegijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos sukūrė praktinį vadovą mokytojams, kuriame pateikiami aktyvūs mokymosi metodai, galintys padėti pedagogams įtraukti moksleivius į ugdymo procesą, sudominti juos, sukurti galimybę moksleiviams besimokant patiems aktyviai dalyvauti. Vadovas parengtas pritaikant tarptautinę PERL metodiką Baltijos šalių poreikiams: aktyvios tarpdisciplininės užduotys paremtos patirtiniu mokymusi, susijusiu su atsakingu ir darniu gyvenimo būdu.

Veiviržėnų gimnazija yra projekto partnerė ir šį praktinį vadovą integruos į pamokų turinį, tad mokslo metų eigoje skirtingų dalykų mokytojai  pritaikys ir su moksleiviais atliks skirtingas darnaus švietimo praktines užduotis pamokų metu. Tikime, kad tai padės kurti darnesnę ir  atsakingesnę mokyklos bendruomenę, kurioje gerbiame vieni kitus, rūpinamės aplinka ir galvojame apie savo kaip vartotojų pasirinkimus.

Praktinių užduočių vadovą galima rasti internete: http://www.s-education.org

Projektas „Jump into sustaibable lifestyle“, finansuojamas Erasmus+ programos.