Balandžio 22–27 dienomis, vaikams atostogaujant per Šv. Velykas, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokyklos virtuvėje vyko šešių dienų praktiniai mokymai, skirti Klaipėdos rajono mokyklų virėjams. Jų tikslas – gilinti žinias apie sveikatai palankų vaikų maitinimą ir paskatinti realius pokyčius ugdymo įstaigų virtuvėse.
Mokymuose dalyvavo 16 virėjų iš skirtingų mokyklų: Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Vėžaičių pagrindinės mokyklos bei Brožių kaimo bendruomenės virtuvės. Tai – pirmasis tokio pobūdžio mokymų ciklas Klaipėdos rajone, orientuotas ne tik į teoriją, bet ir į praktinį sveikesnio maisto gaminimą, vaikų skonio lavinimą bei patiekalų estetiką.
Mokymus vedė licencijuota dietistė Ugnė Radzevičienė. Lektorė akcentavo natūralių produktų svarbą, subalansuotą skonių derinimą ir patrauklų patiekalų pateikimą, kuris skatina vaikus ragauti įvairų, šviežią ir mažiau apdorotą maistą. Virėjos mokėsi gaminti be pridėtinio cukraus, kūrybiškai naudoti daržoves, gardino patiekalus natūraliais ingredientais.
Didžiausias šių mokymų išskirtinumas – praktiškumas. Dalyviai turėjo galimybę iš karto taikyti naujai įgytas žinias: ruošti patiekalus, eksperimentuoti su skonių deriniais ir keisti įprastus gaminimo įpročius. Tai leido ne tik išmokti naujų metodų, bet ir įkvėpė realiems pokyčiams mokyklų virtuvėse.
Svarbi mokymų dalis – dalyvių asmeninis augimas. Dauguma virėjų atvirai pripažino, kad iki šiol savo vaidmenį vaikų sveikos gyvensenos ugdyme vertino kukliai. Mokymai padėjo sustiprinti jų pasitikėjimą savimi ir priminė, jog virėjo darbas – tai reikšmingas indėlis į vaikų sveikatą bei jų ugdymo procesą.
Pasibaigus mokymams, visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, o šešiems labiausiai pasižymėjusiems virėjams – aktyviausi, motyvuoti ir daugiausiai pažengę buvo pakviesti į II-ąjį etapą: toliau tęsti penkių dienų šefų kvalifikacijos kėlimo mokymus su licencijuota dietiste Ugne Radzevičiene. Dalyviams buvo įteikti simboliniai kvietimai, pririšti prie stiklainėlio medaus – tai mažas, bet prasmingas ženklas, kad jų kelias keisti vaikų mitybos kultūrą yra reikšmingas ir vertinamas.
Projektą organizavo asociacija „Samtis sveikatos“. Projektas finansuojamas iš vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ lėšų pagal Europos Sąjungos LEADER programą.