Menu Close

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Kaip ir daugelyje Lietuvos bibliotekų lapkričio 14-17 d. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje paminėta Šiaurės šalių literatūros savaitė. Projekto tikslas – puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietiško pasakojimo tradiciją, skatinti domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra,  prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų renginio tema – gamta Šiaurėje, o pagrindinė savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir jaukiai skaityti.

Ruošiantis Šiaurės šalių literatūros savaitės susitikimams su pradinių klasių mokiniais, bibliotekininkei talkino būrys 5-6 klasių moksleivių savanorių. Vaikai kirpo šventės dekoracijas, rengė šalių, knygų rašytojų pristatymus. Prasidėjus šventinei savaitei, jaunesniojo amžiaus mokiniai, buvo kviečiami į skaitymus ,,Auštant“. Išėję iš klasių ir sekdami nepažįstamais pėdsakais, moksleiviai rinkosi gimnazijos skaitykloje, kur juos pasitiko bibliotekininkė. Netrukus buvo išsiaiškinta, kad buvo sėlinta meškos pėdsakais,  nes Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė klausytis Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup knygos ištraukos ,,Jei sutiktum lokį“. Susipažinę su projektu, išklausę ištraukos, išgirdę įdomių faktų apie meškas, Šiaurės šalis, aptarę klausimą ,,Ką daryti, jei sutiktum lokį?“, moksleiviai gužėjo prie bendro stalo, gamino kūrybinius darbelius.

Šiaurės šalių literatūros savaitės projektas 2016 m. atšventė dvidešimtmetį.  Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje ilgamečių tradicijų jis dar neturi, tačiau džiaugiamės kasmet įtraukdami vis daugiau moksleivių.

Bibliotekininkė Lina Laucevičienė

Posted in Naujienos
Skip to content