Menu Close

Rugsėjo 1 -ios aidas Veiviržėnuose

Prie signataro Jurgio Šaulio vardo gimnazijos rugsėjo pirmąją tarsi jūra vilnija vaikai ir suaugusieji,    skamba šventės moderatorės, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Irenos Juciuvienės įžanginiai žodžiai.  Šia proga direktorės pavaduotojas Karolis Pugačiauskas pasidžiaugia, jog gimnazija mus pasitinka pasikeitusi, atsinaujinusiomis klasėmis ir kitomis ugdymo erdvėmis, tad linki gražios dienos ir dar gražesnių ateinančių pamokų.

Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje gimnazijos bendruomenę pasitinka klebonas kun. Vidmantas Gricius, kuris kviečia padėkoti Viešpačiui už vasaros džiaugsmus bei prašyti palaiminimo. Pateikiama aliuzija, jog veltui triūsia namo statybininkai, jei jo nestato Dievas. Taip pat primenama Evangelijos istorija, kuomet Galilėjos ežero žvejys Petras po nesėkmingos naktinės žvejybos, priešingai savo patirčiai paklūsta keistam Jėzaus Kristaus prašymui dar kartą užmesti tinklus ir jį aplanko neįtikėtina sėkmė… Tad kunigo apeliacija į tai kas vyksta su mumis – nėra  mūsų įžvalgų vaisius ir klausydamas  žodžio mokinys turėtų jį prisiminti širdimi, suprasti, jog ne viską žino bei prašyti Dievo, kad jo malonės išsiskleistų. Palinkėjimas mokytojams, atrodo koreliuoja su ŠMM deklaracija – tapti supratimo, atjautos šaltiniu kiekvienam mokiniui, ypač stokojančiam dėmesio, meilės, atidos.

Iš tikybos mokytojos Juditos Klimienės ir gimnazijos direktorės Laimos Navickienės rankų perduodamas kunigui širdies akmuo – dovana bažnyčiai tarsi stiprios bendruomenės bendrystės simbolis. Šiuo metu gimnazija su 305 mokiniais (be skyrių) įžengė į naują etapą – su atnaujintomis programomis dalyvauja „Tūkstantmečio mokyklos“ projekte, tęsia ukrainiečių vaikų mokymą ir  integraciją bei atvirą bendravimą. Į pilnai sukomplektuotą pedagogų kolektyvą jungiasi chemijos bei  matematikos–informatikos  mokytojos Rūta ir Kristina. Renginio bažnyčioje epiloge, tarsi grigališkieji choralai suskamba muzikos mokytojos Renatos Girdvainytės atliekamas kūrinys.

Rugsėjo 1 – ios aidas girdimas ir Judrėnų Stepono Dariaus skyriuje. Čia savivaldybės pastangomis sudaryta galimybė arti namų mokytis penktokams, be to mokysis pradinukai, keletas vyresnių klasių, veiks ikimokyklinė grupė. Džiugios šventinės nuotaikos ir kituose gimnazijos skyriuose – Veiviržėnų darželyje, Pašlūžmio ir Pėžaičių, kur ugdomi ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai. Dėkingi tėveliams, mokytojas ir padėjėjoms už kūrybiškas ir įdomias sutiktuves.

Tad apart žmogiškųjų pastangų esame pakviesti į mokslo tikėjimo, bendravimo  paieškas, atrasti naujus klodus, dalinai atnaujintomis sąlygomis.

Arūnas Mikalauskas

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos

istorijos mokytojas

Posted in Naujienos
Skip to content