Projektinės dienos veiklos sudomino mokinius

Birželio  6 dieną Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje vyko netradicinis ugdymas „Projektų diena“, kuriame 38 mokiniai pristatė savo parengtus metinius projektus iš įvairių mokomųjų dalykų.

Šiais metais pasidžiaugėme projektų gausa, nes buvo pristatyta 17 projektų:  4 projektai iš lietuvių kalbos (mokytojos Ramutė Stankuvienė ir Irena Juciuvienė), 6 projektai iš anglų kalbos (mokytojos Alma Vanagienė ir Aušra Dara), po 1 projektą iš ekonomikos ir geografijos (mokytoja Ugnė Ruibienė), 2 projektai iš biologijos (mokytoja Diana Vepštienė), po 1 projektą iš matematikos ir vokiečių k. (mokytojos Teresė Kvecienė ir Lina Stulpinienė).

Kai kurie mokiniai projektus rengė pirmą kartą, kai kurie jų turi kasmetinę patirtį, o keletas mokinių parengė net po 2 projektus. Visi projektai buvo informatyvūs, praktiški, tad žiūrovai įdėmiai jų klausėsi. 10 kl. mokinės Augustės Gečaitės projektas „Dirvožemio savybių tyrimas“ sudomino tiek mokinius, tiek mokytojus: mokiniai įgijo patirties kaip teisingai ir taisyklingai turi būti parengtas projektinis darbas, o mokytojai sužinojo, kas turi įtakos dirvožemio derlingumui ir kokiomis natūraliomis priemonėmis galima pagerinti jo kokybę.  Ne mažiau reikšmingas buvo ir antrasis A. Gečaitės projektas  „Lietuvių kalbos tarmės“, kurio turinys  ne tik išsamiai atskleidė tarmių skirtumus, bet ir suteikė galimybę paklausyti projekto autorės žemaitiškai skaitomos pasakos bei atsakyti į klausimyno apie tarmes klausimus. 8 kl. mokinių M. Bočkutės ir K. Capaitytės  projektas „Triukšmo lygio nustatymas Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje“ suteikė informacijos apie triukšmo lygio skirtumus įvairiose gimnazijos erdvėse. Tapo akivaizdu, jog pertraukų metu triukšmingiausia vieta yra mokinių laisvalaikio erdvė, o tyliausia –  gimnazijos administracijos kabinetuose. 10 kl. mokinys N. Eglynas parengė projektą „Įdomūs faktai apie matematiką“, kuris visus sudomino keistais skaičių sutapimais, tokiais kaip: jei padauginsime savo amžių iš 7, o tada padauginsime iš 1443, tai gausime savo amžių parašytą tris kartus iš eilės. Ne vienas išbandėme, pasirodo tikra tiesa, štai kokia įdomi matematinių veiksmų ir skaičių kombinacija. Net 19 mokinių vykdė anglų kalbos 6 projektus ir  kaip tikri lektoriai (be užrašų) pristatė juos anglų kalba. 10 kl. mokinių (D. Stripeikaitė, J. Šiuparas, J. Šlepetis ir Š. Vaiciekauskas) projektas „Dream restaurant and leisure centre in Veiviržėnai“ atskleidė aktualiją, jog Veiviržėnuose trūksta laisvalaikio praleidimo formų jaunimui. 10 kl. mokiniai (J. Rumša ir T. Steigvilaitė) pristatė anglų kalbos pamokose vykdytą projektą „Information guide for TIC“, kurio metu mokiniai parodė Turizmo agentūrai sukurtus Lietuvos miestų lankytinų vietų ir pramogų lankstinukus, o 6 kl. mokinės (G. Stripeikaitė ir P. Vengalytė)  projektu „Famous Lithuanian landscapes“ reklamavo turistų mėgiamiausius Lietuvos lankytinus lauko objektus.  6 kl. mokinių ( D. Bočkutė, U. Bočkutė, I. Navickas ir A. Pozingis) projekte „Recipes of favourite salad“ pateikė video siužetus apie pačių pagamintų mėgstamiausių daržovių salotų receptus.

Žiūrovų teigimu, visų mokinių parengti projektai buvo įdomūs ir naudingi, todėl ne vienas prasitarė, jog kitais mokslo metais ir patys aktyviau dalyvaus projektinėse veiklose. Renginio organizatorės, anglų kalbos mokytojos Aušra Dara ir Alma Vanagienė dėkojo mokytojams ir mokiniams už atsakingą projektų parengimą ir  kiekvienam pranešėjui bei juos rengusiam mokytojui įteikė padėkas.  Gimnazijos direktorė Laima Navickienė apibendrino Projektų dienos renginio veiklas, pasidžiaugė, jog kasmet vis daugiau dalyvių noriai rengia ir pristato projektus ir kartu su pavaduotojomis Jurgita Rudiene ir Ineta Ruške apdovanojo kiekvieno projekto autorius saldžias, bet sveikais prizais.

Alma Vanagienė ir Aušra Dara

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos anglų kalbos mokytojos