Projektas „Signatarų keliais“

7 klasės mokiniai dalyvavo projekte „Signatarų keliais“, kuris skirtas Lietuvos šimtmečio minėjimui, patriotiškumo ugdymui. Septintokai vyko maršrutu Stemplės-Švėkšna-Balsėnai. Kelionės metu mokiniai susipažino su asmenimis, kurie skatino lietuvybę, kūrė Lietuvą. Stemplėse aplankė K.S. Šaulio stogastulpį, sužinojo apie Stemplių dvare gyvenusį S. Stanevičių ir klausėsi jo pasakėčios „Lapė ir žąsys“. Švėkšnoje apžiūrėjo senąsias Vilkėnų kapines, vaikščiojo po dvaro parką, aplankė muziejų ir išgirdo naujų dalykų ne tik apie grafus Pliaterius, signatarą S.K.Šaulį, bet ir apie patį Švėkšnos miestelį. Vykdami iš Švėkšnos į Balsėnus atlikinėjo mokytojos parengtas užduotis ir tikrinosi žinias. Balsėnuose aplankė signatarui J.Šauliui skirtą stogastulpį bei uždegė žvakelę, prisiminė signatarą K. Antanavičių. Apie iš šio krašto kilusius ar jame dirbusius garbius asmenis mokiniai vieni kitiems pasakojo patys („matavosi“ gido profesiją), džiaugėsi ir didžiavosi savo kilme.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio istorijos mokytoja Vitalija Ringytė-Ališauskienė