Patirtys Agluonėnų etnografinėje sodyboje

Gimnazijos muziejaus etninės kultūros projekto ,,Praverk kraičio skrynelę“ dėka turėjome galimybę plačiau susipažinti su kraičio skrynių paskirtimi ir jų dekoru.

Jeigu praėjusią savaitę priešmokyklinės grupės mokiniai susipažino su Veiviržėnų amatų centro turima kraičio skrynia, tai Agluonėnų etnografinėje sodyboje pamatėme net keletą žemaičių ir lietuvninkų naudotų kraičio skrynių.

Esame dėkingi Agluonėnų muziejaus vadovei Giedrei Rudaitytei, kuri parengė mums skirtą edukaciją. Su priešmokyklinukais kartu vyko ir etnokultūros būrelio septintokai (Auksė, Gabrielė, Liepa ir Lukas), kurie dirbo puikiais grupių vadovais, nes turėjo kartu ištyrinėti pasirinktą skrynią: išsiaiškinti jos pagaminimo metus, rasti žalčiuko ornamentą pasaulio medžio piešinyje, įvardinti ornamentų spalvas, apmatuoti ir visa tai pristatyti. Smagiausia buvo surinkti skrynios vaizdo dėlionę.

Ačiū priešmokyklinės grupės komandai ir mokytojai Alvydai Švabienei už idėjos palaikymą ir kelionės organizavimą. Etninės kultūros projektai padeda vaizdžiau pristatyti mokiniams etnokultūrines temas.

Muziejininkė Valdonija Karaliūnienė